İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Dizel Güncel Yakıt Tüketimi

Serhat Çerçi

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
A.Kadir Yılmaz yazdı:

ben artık şu kadar bu kadara inanmıyorum 2,0 motor 140 bg otomatik varsa kendini kanıtlayacak en az ekranda 4/5 bin km ortalama paylaşın lütfen , şehir içi fabrika verisi 9,7 litre olan bir araç nasıl 5/6/7 litre yakar onu çözemedim ben , bende şehir içi 10/11 litre şehir dışı 6,5/7 litre , var ise böyle 4/5 binde ekran görüntüsü atsın görelim.

1,6 tdci için yazıyorum.

5 yıl mk4, son 5 yıldır mk5 kullsnıyorum. Öncelikle pompa tabancası ilk kademe atınca bıraktırmak suretiyle hep depoyu fulledim böyle olunca yol bilgisayarı 0,1 lt/100 km oynuyordu.

Düzce İzmit arası otobanda 90 km/h sabit hızda 4 kişi 3,8 lt/100 km tutturdum. Batum düzce arası tek depo ile 5,2 gibi bir değer ile gelmiştim. Aynı güzergahta düzce bolu arası gidiş gelişte ben 5,6 yakarken hanım 6,3 lt yakıyor 100 km ortalaması. İki araçta 150k km için 10 yıllık ortalamam 5,8~6,3 arasındadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

1,6 tdci için yazıyorum.

5 yıl mk4, son 5 yıldır mk5 kullsnıyorum. Öncelikle pompa tabancası ilk kademe atınca bıraktırmak suretiyle hep depoyu fulledim böyle olunca yol bilgisayarı 0,1 lt/100 km oynuyordu.

Düzce İzmit arası otobanda 90 km/h sabit hızda 4 kişi 3,8 lt/100 km tutturdum. Batum düzce arası tek depo ile 5,2 gibi bir değer ile gelmiştim. Aynı güzergahta düzce bolu arası gidiş gelişte ben 5,6 yakarken hanım 6,3 lt yakıyor 100 km ortalaması. İki araçta 150k km için 10 yıllık ortalamam 5,8~6,3 arasındadır.

Kardeşim sevindim senin adına da ben motorumu yazdım ,maalesef 1,6 ile işim yok merak ta etmiyorum , benim derdim 2,0 140 bg Aisin otomatik şanzıman

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
A.Kadir Yılmaz yazdı:

Kardeşim sevindim senin adına da ben motorumu yazdım ,maalesef 1,6 ile işim yok merak ta etmiyorum , benim derdim 2,0 140 bg Aisin otomatik şanzıman

Derdinize bir nebze derman olsun diye yazmıştım ama neyse........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...