İçeriğe Yönlendir

Titanium X Kasko Tipi.

Onur Yapıcı

Recommended Posts

Onur Yapıcı

Merhaba arkadaşlar

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

geçen yıl aralık ayında aldığım C-MAX TITANIUM X 1.6 TDCi (115) aracımın kaskosu önümüzdeki günlerde bitiyor. 

bir arkadaşımın sigotarcı olması ve iyi fiyat vermesinden dolayı firma olarak aviva seçmiştim. fakat kaskomu yaptırırken araç tipi olarak titanium x sistemde olmadığı için titanium olarak poliçem kesilmişti. çok şükür şu ana kadar bir şey yaşamadım. sizlerden öğrenmek istediğim iki konu bulunuyor ford araçlar ve servisler için kasko firması olarak en iyisi allianz diyorlar tüm ford servisleriyle anlaşması bulunuyormuş biraz daha para vererek bunu yaptırmamı tavsiye ettiler bu konuda sizin yorumunuz nedir. misal aviva izmirdeki ford servislerinden sadece arkas ile anlaşmalı aydında zafer var ama diğerlerinde izmirde en az 3-4 firma bulunuyor. 

bir diğer konu kaskodaki aracın tipi biliyorsunuz sigorta experinin tek amacı faturayı olabildiğince düşürmektir buna göre sigorta firmasından yüksek komisyon alır diye bildiğim için. herhangi bir durum anında orjinalde titanium x olan c max aracımı poliçede titanium olarak görünce doğal olarak sorun çıkaracaktır bunu nasıl çözebilirim. 3-4 sigortacı sadece açıklama kısmına bişeyler yazabilirsiniz demekte bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Konu hakkında gerekn cevabı bilen arkadaşlar verebilir.

Şunu bilmenizi isterim sigorta eksperi hasar miktarını düşürmeye çalışır, eğer imkanlar dahilindeyse bu doğru. Ancak alacağı ücret hasar tutarı ile bağlantılıdır. Hasar miktarı yüksekse ücreti yüksek, düşüse ise ücretini az alır. İstisnalar hariç.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Onur bey,

Allianz için mutlaka Mehmet Özyürek'le de görüşün.

Benim aracım da sigorta listesinde bulunmuyordu, açıklamaya Premium Paket ve sunroof olarak eklenmişti.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

2008 Model Focus Titanium X paket aracımızı senelerdir, x paket donanım listesini açıklama hanesine işlettirerek kasko yaptırırız.  Aksesuar değeri olarak 3.000 TL kadar aracın değerini de artırırız ;)  

Yorum bağlantısı

Bunu bende merak ediyordum. benim poliçemde de sadece titanium yazıyor ve kaskom avivadan. Bir daha ki sene açıklama kısmına ekleme yaptırayım bende.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Açılamaya eklettirip ek aksesuar kısmına ise bir ekstra bedel eklettirmelisiniz. Ben jantları , ( sonradan taktığım sony teybi vs eklettirdim )

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

Tahir bey teşekkürler,

arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. 
etrafımdaki arkadaşlar ve sizlerinde yorumlarınıza dayanarak bu konudaki ortak kanı bir şekilde poliçeye bunu açıklama şeklinde veya teminat tutarını arttırarak dahil ettirmek. ama benim kafamdaki soru işaretinin oluşma sebebi aslında şu.

şimdi kullanan arkadaşlar bilecekler en basitinden arabanın farları mercekli cam tavan var ön cam rezistanslı elektirikli bagaj kapağı otomatik katlanır sürücü ve yolcu dikiz aynası bunlar hep aracın dış kısmında bulunuyor ve en kolay şekilde hasar alabilecek aksamları. titanium modelinde bunlar bulunmuyor şimdi bunların birisi hasar görmesi durumunda eksper bana sağlık olsun git gönlüne göre yaptır demeyecektir. sonra da vay arkadaş çöz bakalım. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Tahir bey teşekkürler,

arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. 

etrafımdaki arkadaşlar ve sizlerinde yorumlarınıza dayanarak bu konudaki ortak kanı bir şekilde poliçeye bunu açıklama şeklinde veya teminat tutarını arttırarak dahil ettirmek. ama benim kafamdaki soru işaretinin oluşma sebebi aslında şu.

şimdi kullanan arkadaşlar bilecekler en basitinden arabanın farları mercekli cam tavan var ön cam rezistanslı elektirikli bagaj kapağı otomatik katlanır sürücü ve yolcu dikiz aynası bunlar hep aracın dış kısmında bulunuyor ve en kolay şekilde hasar alabilecek aksamları. titanium modelinde bunlar bulunmuyor şimdi bunların birisi hasar görmesi durumunda eksper bana sağlık olsun git gönlüne göre yaptır demeyecektir. sonra da vay arkadaş çöz bakalım. :)

Abi açıklama kısmına x paket yazıp parentez açarak özellikleri yazarlarsa daha garanti olur gibi geliyor biraz zahmetli ama en azından aklınız rahat olur ayrıca arkadaşınız bölgeye mail yada telefonla ulaşarak durumu bildirirse onlar gerekli açıklamayı ve düzenlemeyi yaparlar sanırsam.

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

Abi açıklama kısmına x paket yazıp parentez açarak özellikleri yazarlarsa daha garanti olur gibi geliyor biraz zahmetli ama en azından aklınız rahat olur ayrıca arkadaşınız bölgeye mail yada telefonla ulaşarak durumu bildirirse onlar gerekli açıklamayı ve düzenlemeyi yaparlar sanırsam.

görüştüm bakalım sigortacı arkadaş ile henüz dönüş olmadı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba onur bey.

Siz değindiğiniz için ben de değineceğim. Ben 15 yıldır Allianz acentesiyim. Acentelik alırken servislerden ve sanayiden araştırarak Allianza karar vermiştim. Bu güne kadar çizgilerini hiç bozmadılar. Ben de çalışmaya devam ediyorum.

X paket için arkadaşlar doğru cevaplar vermiş.

Notlar kısmına aracın x paket olduğu ve x paket içeriğinin neler olduğu yazılır. Aksesuarlar bölümüne de bu pakete karşılık gelecek bir bedel yazılır.

Bunun yapılmadığı her poliçe eksiktir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

yorumlarınız için tekrar teşekkürler
Fiyat konusunda allianz %30 hasarsızlık indirimi dahil 1420 tl gibi bir rakamda kaldığı için 1020 tl'ye avivadan poliçemi yeniledim.

açıklama kısmında titanium paketten farklı olan donanımları teker teker işlettim. araç kasko bedeli 72 bin görünüyor  sıfırı 79-80 bin tl normal koşulda arada 5-6 bin fark olmasına rağmen ben 3 bin gibi bir ilave rakam yeterli olur diye düşündüm. mehmet beyinde bana katılacağını düşündüğüm eksper araç bedeli 100.000 tl'de olsa piyasadaki ederini teklif edeceği için benim gereksiz fiyat arttırmamın pek bir anlamı yok diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...