İçeriğe Yönlendir

Xenon Farda Sararma

Rifat Gelve

Recommended Posts

Rifat Gelve
(düzenlendi)

herkese iyi akşamlar arkadaşlar xenon farımın birinde ışığında hafiften sararma meydana geldi eskiden yoktu. çok sarı değil ama diğer tarafa bakarak tam beyaz değil. rastlantı mı bilmiyorum ama geçenlerde de aynı far yanmamış farı kapatıp açtığımda yanmıştı. aynı sebepten mi kaynaklanıyor bilgi verirseniz sevinirim. xenon hakkında çok bilgi sahibi değilim aracı aldığım arkadaş taktırmış şimdiye kadar da sorun olmamıştı. bu arada aracım 2008 focus titanyum x mercekli far.

tarihinde Rifat Gelve tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sararan ampul miyadını doldurmuş gibi, xenon ampulü çift değişir, araçta çift yedek bulundurun bence de.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

ampul gidici olduğunda bazen yanmadığı olur mu? dediğim gibi geçenlerde bir kere yanmadı farı kapatıp açtım yandı 3 gün oldu bir daha da yapmadı. ampul gitti mi bir daha yanmaması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

ampul gidici olduğunda bazen yanmadığı olur mu? dediğim gibi geçenlerde bir kere yanmadı farı kapatıp açtım yandı 3 gün oldu bir daha da yapmadı. ampul gitti mi bir daha yanmaması gerekmez mi?

Ömrünü doldurma işaretleridir bunlar,birkaç kez gider gelir, sonra tümden gider.. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Süren
(düzenlendi)

Arkadaşlar yeni konu açmadan bende buradan bi soru sorayım fiesta 2009 titanyum sahibiyim.Farlarım mercekli ve zenon var..Fakat ben aydınlatmasından memnun değilim ve sürekli ampül patlatmasından bıktım zenonu kullanmadan bu ürünü kullanabilir miyim? Tavsiyeleriniz nelerdir..  

http://www.hepsiburada.com/liste/osram-h7-tip-ampul-seti-night-braker-unlimited-110-fazla/productDetails.aspx?productId=otm90c64210nbr&categoryId=20024642#engine=richrelevance

tarihinde Mustafa Süren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar yeni konu açmadan bende buradan bi soru sorayım fiesta 2009 titanyum sahibiyim.Farlarım mercekli ve zenon var..Fakat ben aydınlatmasından memnun değilim ve sürekli ampül patlatmasından bıktım zenonu kullanmadan bu ürünü kullanabilir miyim? Tavsiyeleriniz nelerdir..  

http://www.hepsiburada.com/liste/osram-h7-tip-ampul-seti-night-braker-unlimited-110-fazla/productDetails.aspx?productId=otm90c64210nbr&categoryId=20024642#engine=richrelevance

Merhaba,

Sürekli ampül patlıyorsa ya sahte alıyorsunuz ya da aracınızda elektriksel bir sorun var.

H7 halojen kullanabilirsiniz tabii ki. Night Breaker'larla ilgili yorumları okumanızı tavsiye ederim. Yerine Bosch öneriyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

evet arkadaşlar şimdi arabaya binmem gerekti sol far yine yanmadı farı kapatıp açtım yandı sorun ampulden mi diyorsunuz? sorun ampuldense sadece ampul satılıyor mu bu xenonlarda? aynı marka ya da özellikte olması şart mı yoksa herhangi bir ampul takımı alabilir miyim? tavsiyeleriniz olursa memnun olurum.kusura bakmayın xenonlar hakkında pek bilgim yok arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

evet arkadaşlar şimdi arabaya binmem gerekti sol far yine yanmadı farı kapatıp açtım yandı sorun ampulden mi diyorsunuz? sorun ampuldense sadece ampul satılıyor mu bu xenonlarda? aynı marka ya da özellikte olması şart mı yoksa herhangi bir ampul takımı alabilir miyim? tavsiyeleriniz olursa memnun olurum.kusura bakmayın xenonlar hakkında pek bilgim yok arkadaşlar.

Tek satılır. Ben sizin yerinizde olsam 4300k çift alırdım.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Tek satılır. Ben sizin yerinizde olsam 4300k çift alırdım.

Sani Bey marka önemli mi hangi marka tavsiye edersiniz? Xenon kitinin markasından başka bir marka ampul uyum sağlar mı? Bir de öğrenmek istediğim acaba ampulden kaynaklanmama ihtimali var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Bey marka önemli mi hangi marka tavsiye edersiniz? Xenon kitinin markasından başka bir marka ampul uyum sağlar mı? Bir de öğrenmek istediğim acaba ampulden kaynaklanmama ihtimali var mı?

Balast olabilir. Bunu denemek için sağ sol ampul değişimi yaparak anlayabilirsiniz. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz ampul diğer tarafta da sönüyorsa, sorunludur.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Balast olabilir. Bunu denemek için sağ sol ampul değişimi yaparak anlayabilirsiniz. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz ampul diğer tarafta da sönüyorsa, sorunludur.

bu sönmeyle sararma aynı sebepten midir? kusura bakmayın çok soruyorum ama bir de nasıl bir ampul alacağım xenon ampulü farklı mı? birkaç tane ampul tavsiye etseniz? kötü bir şey almayım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu sönmeyle sararma aynı sebepten midir? kusura bakmayın çok soruyorum ama bir de nasıl bir ampul alacağım xenon ampulü farklı mı? birkaç tane ampul tavsiye etseniz? kötü bir şey almayım.

Xenon ampul tabi farklıdır. Sararma muhtemelen öldüğünü gösteriyor zaten. Yine de sökün bi deneyin önce, diğer tarafta da sönüyorsa öyle araştıralım.

Marka öneremem ama kardeş forumumuz www.geceucusu.com dan bi göz atmanızı önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Xenon ampul tabi farklıdır. Sararma muhtemelen öldüğünü gösteriyor zaten. Yine de sökün bi deneyin önce, diğer tarafta da sönüyorsa öyle araştıralım.

Marka öneremem ama kardeş forumumuz www.geceucusu.com dan bi göz atmanızı önerebilirim.

Sani bey H7 ampule mi bakacağım? Kısalar H7 mi oluyor? Daha önce dediğiniz 4300k lümen mi oluyor? İlginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey H7 ampule mi bakacağım? Kısalar H7 mi oluyor? Daha önce dediğiniz 4300k lümen mi oluyor? İlginiz için teşekkürler.

Rıfat bey,

Titanium X olduğunuzu görüyorum. Orjinal bi-xenon var mı aracınızda? Emin olmadan cevaplamayayım bu soruyu.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Rıfat bey,

Titanium X olduğunuzu görüyorum. Orjinal bi-xenon var mı aracınızda? Emin olmadan cevaplamayayım bu soruyu.

Sani bey inanın bixenon nedir onu bile bilmiyorum. orjinal değil onu biliyorum mercekli far var orjinalden.benden önceki sahibi taktırmış forumdan Mehmet Ali bey

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nasıl bir far olduğunu bilemedim. Önceki sahibine sormakta fayda görüyorum. Emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Rifat Gelve

Nasıl bir far olduğunu bilemedim. Önceki sahibine sormakta fayda görüyorum. Emin olamadım.

Titanyum x lerin orjinal farı adaptif mercekli far sonradan xenon takılmış.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Yenigün

Yeni konu açmadan buradan sormak istedim. 4 yıl kadar OEM Focus BiXenon far ve Osram Xenarc D1S - 4300K ampul almıştım. Gündüz farım olmadığı için, farlarım gece gündüz açıktır.

2016 yılı itibarı ile farlarımın eskisi gibi aydınlatmadığını düşündüm. Orjinal 4300K kullanan araçlarla yanyana geldiğimde benim farlarım daha sarı kalıyordu. Geçen gün yeni bir set aldım ve taktım. İşin ilginci, birkaç gündür kullanmama rağmen eskisinden farkı yok gibi gözüküyor. 6 ay kadar önce farları açıp mercekleri temizlemiştim. O nedenle merceğin kirli olması ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Merceklerde uzun süre kullanım sonrasında kalıcı bir sararma olur mu ? Eğer böyle birşey varsa, sanırım temizlemek mümkün değil, merceklerin değiştirilmesi gerekiyor.

Benzer durum yaşayıp çözüm bulabilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercekler kararmış, değişim gerekiyor. Bozuk ampul mora yakın renkte yanar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Mercekler kararmış, değişim gerekiyor. Bozuk ampul mora yakın renkte yanar

Servet Bey, merceğin tamamı yani perde / motor ile komple set olarak değişmesi gerekiyor değil mi ?

Sadece en öndeki optik mercek değişimi mümkün değil sanırım. Ben merceğin perdesiz tek başına satıldığını göremedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...