İçeriğe Yönlendir

Galiba Başımız Ağrıyacak

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Uğur Samyeli

Dostlar,az önce kredi kartı extremi mail adresimden indirerek kontrol etmek istedim.Ödemenin 3.400 tl olduğunu görünce şok oldum.Hemen kontrol ederek,ne olduğunu dahi bilmediğim şöyle bir harcama olduğunu gördüm.

19 Ekim 2014              PLN*ON-LINE HOTEL 800-960-7163 CTUS           2.426,27  TL

Islem Tutarı: 1.051,47 USD

Hemen bankayı arayarak kartımı kullanıma kapattırdım.Yarın şubeye gitmemi söylediler.
Böyle bir olay yaşayan veya tecrübesi olan varmıdır acaba.Ya da nasıl bir yol izlemeliyim acaba??
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Geçmiş olsun, Bankanın charge back servisi sorununuzu çözecektir. HSBC bankasına ait kart bilgileri hacklenmişti, hangi banka acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Geçmiş olsun, Bankanın charge back servisi sorununuzu çözecektir. HSBC bankasına ait kart bilgileri hacklenmişti, hangi banka acaba.

Yapı Kredi Ayhan..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Yapı Kredi Ayhan..

Endişe etmeyin zararı yansımaz. Ben de HSBC kartıma baktım hemen, çok şükür yok birşey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Uğur Abi, 5-6 yıl önce başıma geldi. bankayı aradım , faks falan çekmiştik . Biz araştıracağız dediler, paramı geri ödemişti banka. Garanti bankasıydı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Abi banka çözer bu işi endişe etme. Vesile ile, Kredi kartlarınızı telefon ve internet bankacılığına kapatırın. Sadece kullanacağınız zaman açın ve tekrar kapatın.

Zaten hemen kapattılar Sadık..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

geçmiş olsun hocam, yanlışlıkla size eklemişlerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun abi. Bir sıkıntı olmaz sana ama kredi kartını kullandığın bilgisayarı elden geçir . Keylogger bulaşmış galiba bilgileri alabildiğine göre.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Yapı Kredi Ayhan..

Hocam Ayhan abinin dediği gibi charge back durumu ile bu durum çözülür.Prosedür şu şekilde;

1. Kart sahibi kredi kart bankasına itirazını iletir.

2. Kart sahibi banka bu itirazı işyerine yönlendirir.

3. İşyeri bankası ilgili itirazı işyerine sunar ve işlem ile ilgili belgeleri talep eder.

4. İşyeri ilgili belgeleri bankaya iletir.

5. Eğer işyerine tanınan süre dahilinde hiç belge iletilmediyse veya gönderilen belgeler yeterli görülmezse, itiraz edilen tutar işyeri hesabından çekilir ve kart sahibi bankaya iade edilir.

6. Gelen belgeler yeterli görülürse kart sahibi bankaya iletilirler ve itiraz reddedilir. İşyeri ilgili tutarı iade etmek zorunda kalmaz.

Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Gecmis olsun. Paraniz yanmaz merak etmeyin. Son zamanlarda boyle olaylar cok oluyor malesef. Size tavsiyem kart islemlerine sms ile bildirim abonmani yaptirmaniz. Bu sekilde kartinizdan herhangi bir islem yapildiginda aninda telefonunuza bildirim gelecek. 

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

geçmiş olsun hocam, yanlışlıkla size eklemişlerdir.

İnşallah öyle olur Lokman baba :(

Geçmiş olsun abi. Bir sıkıntı olmaz sana ama kredi kartını kullandığın bilgisayarı elden geçir . Keylogger bulaşmış galiba bilgileri alabildiğine göre.

Tahir makinalar temiz.Biliyosun zaten işimiz bu.Anlayamadım valla..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben allışkanlık haline getirdim takip olayını, her ay aldığım fişlerle gelen ekstreyi karşılaştırırım, bir defasında yapmadığım alış veriş görmüştüm, limiti küçükte olsa bankayı aradım, inceleyeceklerini söylediler, 3-4 gün içinde para iadesi yapılmıştı. o zamanlar imza atılıyordu fişlere.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

ben allışkanlık haline getirdim takip olayını, her ay aldığım fişlerle gelen ekstreyi karşılaştırırım, bir defasında yapmadığım alış veriş görmüştüm, limiti küçükte olsa bankayı aradım, inceleyeceklerini söylediler, 3-4 gün içinde para iadesi yapılmıştı. o zamanlar imza atılıyordu fişlere.

Lokman Baba,bu alışkanlık bende de var,zaten yüksek limiti görünce şok oldum.Hiç başıma gelmedi böyle bişey..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İnşallah öyle olur Lokman baba :(

Tahir makinalar temiz.Biliyosun zaten işimiz bu.Anlayamadım valla..

Biliyorum abi belki de dışarda kullandığın bir pos cihazında kopyalamışlardir kartı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Biliyorum abi belki de dışarda kullandığın bir pos cihazında kopyalamışlardir kartı.

Tahir gitsin zenginlerle uğraşsınlar be babam.Gariban emekli bir adamım ben be yaaa :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi bankaya itiraz ve ilaveten MUTLAKA savcılığa şikayet şart.Banka inceleme yapıp,alışverişi senin yapmadığını anlarsa hemen iptal ediyor.

Böyle bir durumla biz karşılaştık 5-6 sene önce annemin kartında, 1400 USD alışveriş yapılmıştı Amerika menşeili www.sharperimage.com adlı siteden ,malatya'da bir internet kafe işletmecisi çıkmıştı, 3 sene 6 ay hapis cezası aldı.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi geçmiş olsun üzüldüm. İnşallah paranı geri alacaksın. Bilgin ve iznin olmadan yapılan işlemlerden banka sorumlu. Benim kartta yapı kredinin, pin girilmeden yapılan her türlü işlemde sms ile bilgi alıyorum. Umarım sorun en kısa sürede çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Abi bankaya itiraz ve ilaveten MUTLAKA savcılığa şikayet şart.Banka inceleme yapıp,alışverişi senin yapmadığını anlarsa hemen iptal ediyor.

Böyle bir durumla biz karşılaştık 5-6 sene önce annemin kartında, 1400 USD alışveriş yapılmıştı Amerika menşeili www.sharperimage.com adlı siteden ,malatya'da bir internet kafe işletmecisi çıkmıştı, 3 sene 6 ay hapis cezası aldı.

Cem önce paçayı bi kurtarayım,kesinlikle söylediğini yapacağım zaten.Çok teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Abi geçmiş olsun üzüldüm. İnşallah paranı geri alacaksın. Bilgin ve iznin olmadan yapılan işlemlerden banka sorumlu. Benim kartta yapı kredinin, pin girilmeden yapılan her türlü işlemde sms ile bilgi alıyorum. Umarım sorun en kısa sürede çözülür.

Sağol Korhanım.Ama daha ödeme yapmadım.Extre yeni geldi...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

windows , anti vir güncel , Crackli , korsan program da olmazsa daha güvenli olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...