İçeriğe Yönlendir

Aracınızın Satışı Verildiği Halde Trafik Cezası !

Zekeriya Kahraman
Çözüme git Zekeriya Kahraman tarafından,

Recommended Posts

Zekeriya Kahraman

Kimlik değişikliği yapıldıysa önceki kayıtları doğrulamıyor olabilir...seri no falan değişiyor sanırım değişiklik olunca..plakadan banka üzerinde sorgulayın

banka üzerinden nasıl yapılıyor onu bilmiyorum ana para,da düşme olmuyormuş faizde oluyormuş 

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC&odeme=1

buradan bakın borcunuza.. 3 numaralı seçenekten devam edin.

arac satıldıgı için tescil tarihine ulaşmayınca olmayacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

En iyisi en yakın vergi dairesine gidip borcumu 6552 sayılı kanuna göre yapılandırın demek..taksitli yada nakit olarak aralık sonu tarihine kadar yapılandılıyor

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

İyi de cezayı satışı yapmadan önce yemişsiniz. Bunda anormal bir durum yok ki..Satış esnasında sistemde gözükmediği için sonradan çıkmış gelmiş. Ödemekten başka çare yok. Mahkemeye falan boşuna gitmeyin. Sizin adınıza olan bir ceza sizi bağlar yani. 

Satış tarihinden önceki tüm cezalar ve borçlar eski sahibini bağlar.. Aracı alan için bir sorun yok. Aracı satarken borcu olmaması sonradan borcu çıkmayacak anlamı taşımıyor ülkemizde.. :)

Endoğru cevap şimdi geçen hafta bir arkadaşıma ceza kağıdı geldi ödemezse mahkemeye verilece yazıyordu ilginç olan bu kişinin hiç aracı olmadı mesele sonradan ortaya çıktı arkadaşım bir arkadaşının arabasıyla yurdışına çıkıyor bulgaryaya radarda ceza yiyor ehliyete 3 gün kalıp dönüyor. ortalama 2 sene önce oluyor  dönüşte cezayı sınırkapısın da vezneye ödüyor lakin sisteme girilmiryor.ve 2 seneli gecikmeli ceza geliyor çözdük nasıl derseniz sınır kapısına ulaştık tc nosunu verdik o ödemenin dekontunu faxsladılar vergi dairesine götürüldü borç düştü yani herşey mümkün o borç ödenecek hihihih :)))))))))

ve bir bilgi şuanda vergi cezası afları var faizsiz ödeme imkanları sunuluyor bildim kadarıyla inceleyin bence

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Satıştan önceki tarihteki ceza ise ödüceksiniz.Eger tam tersi ise itiraz edersiniz.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

2011 yılında sattığım arabama 2010 yılına ait trafik cezası benim TC numarama yazılmış hem de 2014 yılı şubat ayında, buyrun gecikmeye bakın.

Ve ben 140 tl cezayı 400 küsür tl larak ödedim :(

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Zekeriya Kahraman

Arkadaşlar borç 315 tl olarak ödenmiştir son çıkan yasadan yararlanırarak faiz silinmiştir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar borç 315 tl olarak ödenmiştir son çıkan yasadan yararlanırarak faiz silinmiştir

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...