İçeriğe Yönlendir

Fusion Far Folyo Kaplama

Bekir Topla

Recommended Posts

Bekir Topla

Resimlerde de gördüğünüz gibi pembeye kapladım :) Görüntüsü değiştiği gibi farında ışık rengi değişti. Daha önceden cam filmi kaplama biliyordum ama bunu ilk defa yaptığım için biraz kırışıklıklar oldu :)

Ha bu arada Türkiyem'de bu işlem polislerde sorun yaratıyo mu bilmiyorum ancak burda bir çok modifikasyon işlemi sorun yaratmıyor :)

İŞLEMLER

-  İlk önce farı iyice camsil ile yada su ile temizliyoruz

-  ardından farı ve filmi camsil ile iyice ıslatıp fara yapıştırıyoruz

-  Folyonun altında kalan su kabarcıklarını saç kurutma makinesi ile ısıtarak ve birde düz bir aparat ile düzeltiyoruz

-  Son olarak ta filmi farın boyutuna göre kesiyoruz ve ön yüzünde ki koruyucu filmi çıkarıyoruz :)

XtHhXKU.jpg

A6a2KRo.jpg

VsnZMqI.jpg

tCUsD5C.jpg

Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Folyo diyorum folyo :D Valla jantların markasını bilmiyorum aldığımda biraz yıpranmıştı gri renkliydi bende beyaza boyadım :D

Yorum bağlantısı

Elinize sağlık. Kırışık kalan kısımlar ışığın kırılımına sebep olarak dağılmasına ve karşıdakinin gözünün rahatsız olmasına yol açabilir.  ;)

Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Elinize sağlık. Kırışık kalan kısımlar ışığın kırılımına sebep olarak dağılmasına ve karşıdakinin gözünün rahatsız olmasına yol açabilir.  ;)

Aynen öyle biraz öyle oldu ama ilk defa yaptığım için şimdilik iyi :)

Kırışmadan olmuyor mu bu iş ? akşam neyse de gündüz göze batabilir.

kırışmadan oluyor hocamda el işçiliği istiyor işte biraz :D

Şerit güzel de folyo hele ki pembe hiç olmamış bence..

Hocam mavi renkli alacaktım da kalmamış bende deneme amaçlı pembe aldım 1 ay sonra geliyormuş malum Türkiye'den. Bende pembe aldım hevesimi alayım :)

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

farın icini acıp sıyah renge kapla daha hos bı goruntu yakalarsın buda farklı olmus gule gule kullan :)

Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Ha deneme amaçlıymış iyi  :biggrin:

Valla yaptık bişeyler  :D

farın icini acıp sıyah renge kapla daha hos bı goruntu yakalarsın buda farklı olmus gule gule kullan :)

Onu da düşünüyorum Hüseyin kardeşim :) Dur bakalım mavi folyolar Türkiye'den gelsinde öyle yapcam senin konunda görmüşütüm güzel duruyorlardı  :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Hastanelerde mavi ameliyat önlüğü kalmazsa pembe veriyolar. Bu da ona benzemiş. Hocam başta bari belirtseydin deneme amaçlı folyo kaplama :)

Buradaki amaç xenon mavi ışık görünüm mü elde etmek ??

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Hastanelerde mavi ameliyat önlüğü kalmazsa pembe veriyolar. Bu da ona benzemiş. Hocam başta bari belirtseydin deneme amaçlı folyo kaplama :)

Buradaki amaç xenon mavi ışık görünüm mü elde etmek ??

:D  yok hocam amaç olarak sis lambalarının orjinal rengi mavi olduğundan dolayı uzun-kısa farları da mavi kaplama yapacaktım. Böylece birisi sarı birisi mavi olmayacaktı. Ancak mavi kaplama kalmadığı için ve Türkiye'den gelecek olması sebebiyle pembe alıp bir öyle pekiştirme yapmak istedim  :)

Cok apaci olmus :(

Hocam mavi geldiğinde daha güzel olcak bence o gelene kadar apaçiye devam :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mavi de bence boyle olacak.

Onun yerine far icini karartsaniz mesela?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Mavi de bence boyle olacak.

Onun yerine far icini karartsaniz mesela?

+1 bence de arabaya yazık etme uğraşmak istiyosan farın içini aç sinyal kısmını turuncu far kısmını siyah kafana göre daha orijinal bişeyler yap ha bu benim fikrim sana kalmış tabiki yapacakların :)

Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Amaç renk değiştirme olunca hocam, karartma istemiyorum o yüzden :) lamba da alsam pahalıya patlıyacağı için şimdilik böyle yapıyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...