İçeriğe Yönlendir

Merkezi Kilit Ve Kilometre Saati

Erkan GÜLTEKİN

Recommended Posts

Erkan GÜLTEKİN

2005 Ford Fusion Tdci aracımda bir kaç sorunum var.

1 - Uzaktan kumanda ile kapıları açtığımda sinyal lambaları yanıp sönüyor ama kilitlediğimde sinyal lambaları yanıp sönmüyor. Araçta çift kilitleme özelliği var, ikinci kez bastığımda sinyaller yine yanmıyor.

2 - Şoför kapısındaki kapı açma kolu ile tüm kapıları kilitleyebiliyordum. Ama bir kaç gündür kapıları kilitlemiyor ancak hepsini teke tek kilitlersem açıyor.

3 - Kilometre saati araç hareket halindeyken birden sıfıra düşüyor aynı zamanda toplam kilometre göstergesi - - - - - - işareti gösteriyor. Birkaç dakika sonra normale dönüyor.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Büyük ihtimalle akünüz size masraf çıkaracak Erkan bey....

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

3 No.lu probleminizi ben de yaşamıştım. Aracın hızını şanzıman üzerinden ölçen parça değişince sorun ortadan kalkmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam eğer vss hız sensörü idi... 

Yorum bağlantısı
Erkan GÜLTEKİN

Büyük ihtimalle akünüz size masraf çıkaracak Erkan bey....

Aküden olabilirmi gerçekten. Eğer akü ise sorun değil. Merkezi kilit de bir sorun olursa o zaman tuzlu olur. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

3 No.lu probleminizi ben de yaşamıştım. Aracın hızını şanzıman üzerinden ölçen parça değişince sorun ortadan kalkmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam eğer vss hız sensörü idi... 

Hız sensörü fiyatı + işçilik ne kadar tutar acaba, cevabınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuz Yılmaz

Bu konuda 2. maddede bahsi geçen sorunu ben de yaşıyorum nişanlımın arabasında. Eskiden kitlerdi, sonradan 4-5 defada almaya başladı. Şimdi hiç kilitlemiyor.

Yaşayan çözen var mıdır? Fikri olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ertan Komşucu
(düzenlendi)

Merhaba 2005 1.4 Tdci aracimin sol arka kapisi merkezi kilitle kilitlenmiyor icerden mandalla kilitliyorum.yardimci olabilirmisiniz İzmirde oturuyorum.

tarihinde Ertan Komşucu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Merhaba 2005 1.4 Tdci aracimin sol arka kapisi merkezi kilitle kilitlenmiyor icerden mandalla kilitliyorum.yardimci olabilirmisiniz İzmirde oturuyorum.

Muhtemelen kapıya kabloların girdiği yerden kablo kopmuştur.. İzmir' de Sabri ustamız vardır, bir tanışmanızı tavsiye ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Komşucu

Serkan bey tesekkur ederim.Sabri ustaya nasil ulasabilirim.Nerede calisiyor?

Araci alali bir hafta oldu aldigimda bir sey yoktu onceki gun araci temizlerken motoruda yikadim ondan sonra kapi kilidi bozuldu.Yikamakla ilgili problem olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan bey tesekkur ederim.Sabri ustaya nasil ulasabilirim.Nerede calisiyor?

Araci alali bir hafta oldu aldigimda bir sey yoktu onceki gun araci temizlerken motoruda yikadim ondan sonra kapi kilidi bozuldu.Yikamakla ilgili problem olabilirmi?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/174471-izmir-ustaeller-servis/

Kaputun altında bulunan sigorta kutusuna su kaçtıysa belki sigorta falan atmıştır, bence denkte gelmiş olabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Komşucu

Serkan bey her kapinin sigortasi ayrimi ve sigorta kutusu tam olarak kaputun neresinde yardimlariniz icin sagolun.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabanın önünden bakınca sağ tarafta olması lazım, siyah plastik bir kapak.. Vidası falan yoktur, kenarında tırnakları var kolayca açılır.. Her kapı farklı sigorta değildir bence..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tek sigorta ise diger kapilarinda bozulmasi gerekmezmi?

Evet, normali öyle.. Kullanıcı kitabından sigortaların yerlerine bakıp kontrol edebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Ertan Komşucu

İlgi ve alakaniza tesekkue ederim.Sigortalara bir bakacam insallah dediginiz gibidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Komşucu

sigorta kutusu kaputun altında değilmiş,torpidonun oralardaymış galiba,bakıp bulacam.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

sigorta kutusu kaputun altında değilmiş,torpidonun oralardaymış galiba,bakıp bulacam.

Torpido kapağını açınca kenarlardan bastırarak torpido en alt konuma alınır.. Arkasında sigorta tablası vardır ancak motor kaputunun altında akünün arkasında yardımcı sigorta tablası denilen bir sigorta grubu daha vardır.. Siz motoru yıkadım dediğiniz için ben oradaki sigorta tablasını söyledim... ;)

Kullanma kılavuzunun 165. sayfasındaki resimde görünüyor..

Yorum bağlantısı
Ertan Komşucu

Evet Serkan bey akünün arkasında üzerinde iki tane röle bir kutu var.Röleleri sökmeye çalıştım başaramadım.Serkan bey verdiğiniz cevap için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Ben 2. Maddedeki problemi sol ön kapı telini değiştirerek çözdüm. artık kilitliyor açıyor görevii yerine getiriyor.

Parçanın fiyatı 75 lira. Camcı ile de işçilik ne anlaşırsanız.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ertan Komşucu

Selam cam krikosunun motoru yanmis,3.sanayi guven oto kilitte degistirdik problem cozuldu.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yunus Yilmaz

Arkadaşlar merhaba 2005 Ford fusionda kilitlemede sorun yaşıyoruz. Kumandayla kilitledikten iki üç saniye sonra kapılar tekrar açılıyor. Kilit tutmuyor nedesense. Sorun nedir acaba bilgisi olan varsa söyleyebilir Mi? Kilit komple değişimi için bin lira gibi bir fiyat çıkarmışlar bana fazla geldi bu fiyat sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...