İçeriğe Yönlendir

Philips Xenon Ampulleri - Orjinali Ve Sahteyi Ayirt Etmenin Yollari

Gürçay Hüseyin

Recommended Posts

Anıl Akgül

Gürçay ilgilenen arkadaşlarımız için çok açıklayıcı bir bilgi .. Teşekkürler .. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Öncelikle orijinal olan ampulün üst ( kafa ) kısmı pürüzsüz bir şekilde kesik olmalı içerisindeki eliptik kısım tam bir şekilde oval olmalı düzlüğü olmamalı d2s ampulleri için seri numarasından ziyade bulunduğu yer önemli.Tüm ampullerde kahverengi kısmın uçları oval olmalı sahtelerinde düz bir kesim yapılıyormuş.Ampuldeki kahverengi kısımla ampul camının içerisindeki kahverengi kısım üst üste olması gerekiyor biri başka yerde diğeri başka yerde olmamali. d1s d3s ampullerinin etiketlerinin altında void yazısı bulunur sahtelerinde bulunmaz.Ayrıca E1 yazısının E deki çizgileri kıvrımlı oval olur Bu karekterdeki E gibi olmamalı. Sahte ampullerin seri numaraları küçük harf bulundurmaz ve farklı ampulun üzerinde aynı seri numarası bulunmaz. 

Bir kaçtanesini çevirmedim bazılarını çeviremedim.Çevirmediklerim çok saçma gelen o noktalardan ziyade diğer ele veren belli olan şeyleri yazdım.Umarim faydalanırsınız.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Philips ampül alma aşamasında çok güzel bilgiler, teşekkürler... :flowers:  :flowers::bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...