İçeriğe Yönlendir

Focus II - TDCİ Motor Takozu Hakkında

Hasan Yılmaz Konya

Recommended Posts

Çağlar Bayur

şanzıman ve motor takozunu değşiip denedik, orjinali geri taktık rölanti ile 1200 d/d arasında vibrasyon hissediliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

logosuz orjinaller de var, onları da araştırın, rakamları da yarı fiyatına

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Link varmı, bakindim 250-290 arası değişiyor ama orjinal olduğuna nasıl kanaat getireceğiz?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
On 27.01.2018 at 15:27, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ecem takoz için ne diyorsunuz, bire bir değişim garantisi veriyormuş 100 lira, çarşamba İzmir e gideceğim orada orjinal bulma şansım var 250 lira civarı sanırım.

Ecem alınırsanız orjinali gibi dikiş tutmaz bununla birlikte sürekli garanti müşteri memnuniyetinden değiştirip duruyorlar tek güzel yanı bu.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Site güvenilir daha önce alışveriş yaptım.
Antalya'dayim elden alırım yarın ama orijinal olmama ihtimali kafamı karıştırdı, çakması olabilir mi diye :) 1000 küsur km değiştirmeden titreyerek gitmek de eziyet.
Yorum bağlantısı
Koray Demir
26 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Antalya'dayim elden alırım yarın ama orijinal olmama ihtimali kafamı karıştırdı, çakması olabilir mi diye :) 1000 küsur km değiştirmeden titreyerek gitmek de eziyet.

Parçayı dokunup fiziken inceleyince orijinal olup olmadığı kolaylıkla anlaşılır.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Parçayı dokunup fiziken inceleyince orijinal olup olmadığı kolaylıkla anlaşılır.
Dediğiniz gibi bariz fark vardı ele alınca, global marka vardı 80 lira, kauçuk göbek sert ama orta parça oynuyordu, büyük ihtimal yağ bile yok içinde. Orjinal orta kısım yumuşak ama ortadaki parça sağlam, oynamıyor elle. 190 a aldık taktırdık titreşim kesildi ama stop ederken sartinti duruyor, volan diyorlar onun için.
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Tdci yapisini bilmiyorum ancak bizim tdi lerde bogaz kelebegi arac stop ederken n18 valfi sayedinde kapanir ve sarsintili stop u onler. Benzer bir durum tdci dede olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Süleyman Kaya

Bugün ecem 901 takıldı üst sağ takoza 120 takoz 30 lira işçilik verdim

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

375 olmuş orijinali, geçen sene 190a almıştım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...
Ahmet Kaya4948

Merhaba.

Yeni aldigim aracim focus3 aracim Dizel tdci.

Expertiz raporunda da motor takozu deforme olmustur notu dusuldu.

Motor takozumun durumu resimlerdeki gibi ve motor seside ekdeki gibi.

Beni rahatsiz eden bir vuruntu yok ama mevcut durumda takozu degistirmelimiyim.

Arac su an 102.000 km de

Yardimlariniz icin tesekkurler.

mXb5o8.jpg

BOn4zM.jpg

r04R13.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sesle değil de dokunarak anlaşılır durumu. Bir motor kısmına birde karosere bağlı kısmına dokunun, titreşim hiç olmamalı karoser kısmında. Sönümleme azalınca dikiz aynası falan bulaniklasmaya başlıyor zaten, rahatsız ediyor titreşimler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yaklaşık 2-2-2.5 cm aşağı çökmüş motorun sağ tarafı. takoz değişecek. orjinal kullanıdrın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaya4948

Bana orjinalliğinden emin olduğunuz bir takoz linki verebilirmisiniz.
Kendim satın alıp mekanikci bir ustaya taktırayım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...