İçeriğe Yönlendir

Deri Koltuk Lekesi

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver

Arabama nazar degdi, surucu koltugunda nasil olustugunu anlamadigim (şort boya lekesi tekstil boyasi belki) bir leke peydah oldu. Kusma gibi alttan, yayilma var gibi duruyor. Baya da buyuk bir leke ve rahatsiz etti.

Nette aradim, tukenmez kalem en agir leke ve cozumu ya izopropil alkol veya tras kopugu. Her ikisini de denedim ama cok az fark etti, leke hala duruyor.

Bu tarz bir problem nasil cozulebilir forumdaslar bilgisi olan var mi [emoji16]

2a7u2emy.jpg

8arahety.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun kardeş, 40 katı korumalı diye diye nazar değdirdin sonunda, bunla kalır inşallah  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

Sanki ter lekesi gibi, deri temizleme sütleri denedinmi, aklıma başka şey gelmedi, dur bir araştırayım...

Döşemede  tırt diyeceğim ama olmayacak şimdi  :D aklıma başka şey geldi, çocuk bebek falan oturmadı kaykılmadı değilmi  :p

The Best or Nothing... haa...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

deride işe yararmı, kumaş için değilmiydi o ?

Sıvı dediğin, hem köpük daha iyi, detap denesin o zaman ama oda kumaş için.

Ha birde eskilerde işe yararmı, antika değeri var biliyorsun, yanlış olmasın sonra  :spiteful:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

deride işe yararmı, kumaş için değilmiydi o ?

Sıvı dediğin, hem köpük daha iyi, detap denesin o zaman ama oda kumaş için.

Ha birde eskilerde işe yararmı, antika değeri var biliyorsun, yanlış olmasın sonra  :spiteful:

Loctite çözmemiş lekeyi, vinet ve detap patates olur. Aspirin kaldı tek çözüm :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Beyler yazmayi unuttum, Loctite ve Meguiars deri temizlemede denedim olmadi, sonra isopropil ve tras kopugu denedim. O vinet falan ise yaramaz kanimca

Dandik Merso :D

Merso dandikse vosvos ne , çöp :)

Hem bu gercek mercedes, a b c serisi degil reno motorlu tirt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Geçmiş olsun kardeş, 40 katı korumalı diye diye nazar değdirdin sonunda, bunla kalır inşallah :nazar:

Sanki ter lekesi gibi, deri temizleme sütleri denedinmi, aklıma başka şey gelmedi, dur bir araştırayım...

Döşemede tırt diyeceğim ama olmayacak şimdi aklıma başka şey geldi, çocuk bebek falan oturmadı kaykılmadı değilmi

The Best or Nothing... haa...

Saolasin Ali kardes, haticenin pili mi akti acaba ;)

Amin insallah en buyuk dert bu olsun.

Valla cok sey denedim cikmadi, inatci leke. Kosla siviyi boca edicem sonunda...

Ispropil alkol den umutluydum, sadece hafifletti, leke duruyor.

Ter acaba tekstil boyasini mi akitti diycem de koltuklar klimali sogutmali, kisin isitma yazin sogutma var yani [emoji16]

Sanmam loctite in yapamadigini yapsin....

Ha birde eskilerde işe yararmı, antika değeri var biliyorsun, yanlış olmasın sonra :spiteful:

Kiymetli olan bu mersolar, yeniler dandik ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Saolasin Ali kardes, haticenin pili mi akti acaba ;)

Amin insallah en buyuk dert bu olsun.

Valla cok sey denedim cikmadi, inatci leke. Kosla siviyi boca edicem sonunda...

Ispropil alkol den umutluydum, sadece hafifletti, leke duruyor.

Ter acaba tekstil boyasini mi akitti diycem de koltuklar klimali sogutmali, kisin isitma yazin sogutma var yani [emoji16]

Sanmam loctite in yapamadigini yapsin....

Kiymetli olan bu mersolar, yeniler dandik ;)

Loc çıkarması dilinde umudu kestim ben :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sinanoğlu

aspirin yerine deri temizleyici losyon kullansaniz daha iyi degilmi ?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

aspirin yerine deri temizleyici losyon kullansaniz daha iyi degilmi ?

Fatih Bey, meguiars deri temizleme sutunu denedim, zerre fayda etmedi. Hoş loctite in fayda etmedigi yere zaten işimiz zor bakalim ne kurtaracak. Olmadi orjinal deri dikilip takilir, allahtan kucuk bir bolge.

İzler taze, lekeyi yapan her neyse uzaklasmis olamaz :crazy:

Ilkay kardes nasilsin ? Bi varsin uc yoksun. Ali Androidoglu'nu yok etmeme ramak kalmisti derken muttefik olduk hatice van alip baris imzaladik.

Izler taze ama deriye sinmis cikmiyor. Ne kullanissiz sey su deri koltuk. Kumas olsa bas loctite i piril piril olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bahaneyle cama akan çam reçinesi için de öneriniz var mı * Kapıda bir damla var o kendi kendine çıkacak gibi...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bahaneyle cama akan çam reçinesi için de öneriniz var mı * Kapıda bir damla var o kendi kendine çıkacak gibi...

isopropil alkol tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun abi. Bu denediklerin lekeyi çıkartmadıysa, derinin içine işlemiş birşey olabilir. Oda çıkarmı yada ne ile çıkar? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İzopropil Alkol yani iPa kullanın.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Geçmiş olsun abi. Bu denediklerin lekeyi çıkartmadıysa, derinin içine işlemiş birşey olabilir. Oda çıkarmı yada ne ile çıkar? :unsure2:

Saolasin, bencede bisey islemis, sort gibi tekstil malzeme boyasi sanirim, murekkep gibi yayilmis sinmis deriye. Sanirim cikmayacak :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Loctite çözmemiş lekeyi, vinet ve detap patates olur. Aspirin kaldı tek çözüm :p

Tavsiyene uyup hem A101 den hem de Bim'den Aspirin tarzi 2 farkli urun aldim denedim, deri kurusun sonucu paylasagim ama ilk izlenim pek bir fark goremedim [emoji15]

bagyvy6a.jpg

y2a9ypa7.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi keşke hiç dokunmadan sonax yada meguiars gibi profesyonel bir yere götürseydin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aspirin kesmez ise şunu suda erit sür, hem leke kalmaz hemde bakteri bırakmaz, sterilde olur  :seytan:   Aspirin  haaa   :kihkih:

Alfoxil_1g_16t._06.03.2012.png

Ne oldu kurumadımı daha? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi keşke hiç dokunmadan sonax yada meguiars gibi profesyonel bir yere götürseydin.

Onlarin deniyecegi seyleri asagi yukari denedim, allahtan mercedes derileri mevcut sanayide en kotu orta iki gri parcayi diktiririm [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aspirin kesmez ise şunu suda erit sür, hem leke kalmaz hemde bakteri bırakmaz, sterilde olur :seytan: Aspirin haaa :kihkih:

Alfoxil_1g_16t._06.03.2012.png

Ne oldu kurumadımı daha? :)

O tableti cig cig kutusuyla beraber yutturucam sana susuz, niye kafa buluyorsun, sen 68 bg lik takani direge patlatip tavan saci bagaj kapagi tampon degistirince biz gulduk mu Ali Androidoglu [emoji3]

Aspirini oneren Mert, koltuga bisey olursa gebze ye gidip doverim sakinlesirim napim [emoji16]

Yok inip bakamadim daha yagmut vardi, 1 saate bakarim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O tableti cig cig kutusuyla beraber yutturucam sana susuz, niye kafa buluyorsun, sen 68 bg lik takani direge patlatip tavan saci bagaj kapagi tampon degistirince biz gulduk mu Ali Androidoglu [emoji3]

Aspirini oneren Mert, koltuga bisey olursa gebze ye gidip doverim sakinlesirim napim [emoji16]

Yok inip bakamadim daha yagmut vardi, 1 saate bakarim

Susuz boğaza takılıyor be hocam, bir yudum su ver bari  :D

Hem tavan sacıda nerden çıktı :D  bagajın 4 vidasını söküp yeni kapağı taktık, tampon zaten dert değil, hem güldün tabii Tırtöver, bak savaşı başlatıcaksın şimdi  :p

Mert kaç, gelir bu adam  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...