İçeriğe Yönlendir

Park Halinde Ki Aracima Çarptilar

Hüseyin Ünay

Recommended Posts

Hüseyin Ünay

Tüm form üyelerine selamlar, Başıma gelen talihsiz bir olayı açıklayıp deneyim ve bilgi sahibi olanlardan görüşlerini almak istiyorum.

2 gün önce hastahane otoparkında '' Gerizekalının'' birisi duran aracımın sol ön çamurluğuna çarpmış. Eleman kaçmaya kalkışmış ama sağolsun taksiciler adamı bırakmayıp bana ulaştılar. Gerekli işlemleri yaptık servise gittik dediler ki karşı tarafın trafik sigortasından ödenecek, kaskon bozulmayacak. 

İyi  tamam da daha öncede böyle bir olay başıma gelmediği için herhangi bir fikre sahip değilim. Aracım My fiesta 2011 ve hatasız boyazsız çiziksizdi ama malesef sol çamurluğu çekiç ile düzeltip boyanacağını söylediler ve işleme başladılar bile.

Şimdi ben bu aracı satarken benim tahmini zararım ne kadar olur? Bilgisi yada bu konuda bir fikri olan arkadaşlarımız yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Hasarın durumuna göre değişir,hasar fotoğrafları varsa daha net yorum yapılabilir,geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hüseyin bey , öncelikle geçmiş olsun. Avatar olarak sadece kendi resmimizi kullanabiliyoruz . Kendi resminizi kullanmak istemezseniz forum logosu avatarınız olarak kalacaktır. Bunun dışında ki avatarlar silinecektir. Hasarınızla ilgili olarak ,hasar sonrası fotoğrafları saklamanız satış esnasında işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra karşı tarafa hasar sonrası değer kaybı ile ilgili dava açabilirsiniz. Kazanırsanız değer kaybının bir miktarını alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

HAstane otoparkında gösterilmiş ise tutanak, siz ödeyeceksiniz ya da kaskonuzdan karşılanıp hasarsızlığınız bozulacak.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Geçmiş olsun.

HAstane otoparkında gösterilmiş ise tutanak, siz ödeyeceksiniz ya da kaskonuzdan karşılanıp hasarsızlığınız bozulacak.

Neden?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Neden?

KArayollarının kontrolü dışındaki hiç bir alanda kaza durumunda kasko ve sigortalar geçerli değildir.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

KArayollarının kontrolü dışındaki hiç bir alanda kaza durumunda kasko ve sigortalar geçerli değildir.

Kasko öder.. Treafik poliçesi ödemez..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Tüm form üyelerine selamlar, Başıma gelen talihsiz bir olayı açıklayıp deneyim ve bilgi sahibi olanlardan görüşlerini almak istiyorum.

2 gün önce hastahane otoparkında '' Gerizekalının'' birisi duran aracımın sol ön çamurluğuna çarpmış. Eleman kaçmaya kalkışmış ama sağolsun taksiciler adamı bırakmayıp bana ulaştılar. Gerekli işlemleri yaptık servise gittik dediler ki karşı tarafın trafik sigortasından ödenecek, kaskon bozulmayacak. 

İyi  tamam da daha öncede böyle bir olay başıma gelmediği için herhangi bir fikre sahip değilim. Aracım My fiesta 2011 ve hatasız boyazsız çiziksizdi ama malesef sol çamurluğu çekiç ile düzeltip boyanacağını söylediler ve işleme başladılar bile.

Şimdi ben bu aracı satarken benim tahmini zararım ne kadar olur? Bilgisi yada bu konuda bir fikri olan arkadaşlarımız yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun,

Kaskonuz var ise kaskonuz hasarınızı karşılayacak ve çarpan aracın trafik sigortasına rücu işlemi başlatacak. Rücu işleminde şayet çarpanın trafik poliçesi axa gibi bir şirketten ise "kaza otoparkta olmuş ben bunu ödemem teminat dahilinde değil" cevabı alacak ve sizin bir sonraki dönemde hasarsızlık indiriminiz kaybolacak.

Çamurluk düzeltilip boyandı diye çok bir değer kaybı olacağını düşünmüyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Ünay

Öncelikle herkese teşekkürler. Boyanacak parça sadece sol ön çamurluk. Aracın fotoları mevcut ama bir türlü yükleyemedim. Foto nasıl yüklenir konularını araştırdım ama bulamadım da...

001198.jpg

Fotosunu paylaşayım...

https://imageshack.com/i/hl001198j

Zorda olsa linkini paylaşabildim :)

üstteki mesajda 2. linki tıkladıgınızda görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Emin Bengisu

Başıma gelen olaydan örnek vereyim. 

2012 yılında Ankara Ankamall avm otoparkına aracımı bıraktım alışverişe gittim. işim bitip aracımın başına geldiğimde bir bayanın, aracımın bağaj kapağı üzerinde bişeyler yazmaya çalıştığını görünce "hayrola hanımefendi" dedim ve bayan da aracıma bir minibüsün çarpıp kaçtığını ve plakasını yazdığını söyledi.neyse bayana duyarlılığından dolayı teşekkür edip trafik çağırdım.ekip geldi tutanak tuttu .çarpan şahsa plakadan ulaştık önce kabul etmedi ama avm kamera kayıtları ile olayı gören şahitler var deyince kabul etti. Mahkemelik olduk ama gelin görün ki %100 haklı olmama rağmen savcılık takipsizlik verdi ve mahkeme başlamadan sonuçlandı. Axa kasko şirketimle defalarca görüşmeme rağmen derdimi anlatamadım. Hasarsızlığımın bozulmaması için karşı tarafın ifadesini istedi ama bunu da polis merkezi bizzat vermedi avukat aracılığıyla savcılıktan alabilirsiniz dediler ve alamadık.

Sonuç: Aracımı kendi kaskom yaptırdı ve hasarsızlık indirimi %30 dan %20 indirildi. Çarpan şahıs sadece olay yeri terk maddi hasarlı kazadan 200 tl civarı para cezası yazıldı.

tampon boyandı arka stop lambası değişti. Yani kusurum olmadı ama zararın hepsini ben çekmiş oldum. Maalesef güzel ülkemde böyle sıkıntılar oluyor ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ünay

Emin bey geçmiş olsun evet gerçekten çok can sıkıcı bir olay bunlar. Bizlerin en ufak bir hatası yokken araçlarımıza hasar veriliyor orjinalliği bozuluyor ve bir de saçma sapan işlerle uğraşıp araçlarımızdan tamir süresince uzak kalıyoruz. Anlayacağınız çekmediğimiz dertler çile kalmadı :)

Burada ki Ford servisi (Giresun) Aynı zamanda Anadolu sigortasının da şubesi. Kaskom da Anadolu sigorta sağolsunlar Kaskoda da kendi müşterileri olmamdan dolayı yardımcı oldular. Kaskomun bozulmayacağını defalarca söylediler. Zaten olay yeri tutanağında karşı taraf kusurluyum diye not alıp imzaladı. Bakalım beklemedeyiz. Salı yada Çarşamba aracı alabileceğimi söylediler.

Geçmiş olsun,

Kaskonuz var ise kaskonuz hasarınızı karşılayacak ve çarpan aracın trafik sigortasına rücu işlemi başlatacak. Rücu işleminde şayet çarpanın trafik poliçesi axa gibi bir şirketten ise "kaza otoparkta olmuş ben bunu ödemem teminat dahilinde değil" cevabı alacak ve sizin bir sonraki dönemde hasarsızlık indiriminiz kaybolacak.

Çamurluk düzeltilip boyandı diye çok bir değer kaybı olacağını düşünmüyorum..

Karşı tarafın trafik poliçesi Groupama Sigorta... Umarım bunlar da AXA gibi sorumluluktan kaçmazlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Groupama ile ilgili ters bir şey duymadım. İnşallah sıkıntı çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Geçmiş olsun :( Keşke arabalar JETGİLLER çizgi filmindeki gibi bir düğmeye basınca el çantası gibi küçülsede yanımızda taşıyabilsek :) 

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Geçmiş olsun,demekki otopark yerine karayolları denetimindeki yok kenarlarına araçlarımızı park etmemiz lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Geçmiş olsun,demekki otopark yerine karayolları denetimindeki yok kenarlarına araçlarımızı park etmemiz lazım.

Süper tespit.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...