İçeriğe Yönlendir

17 Eylül Gecesi Uydu Cihazlarımızı Güncelleyelim

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Mehmet Kaya

:D detaylar önemli abi :)

bende sevmiyorum abi ve tavsiyede etmiyorum .

Ustanın bir çekicinin 1000 dolar hikayesi işte :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ne tesadüf :D

Sinema kanallarını değiştirmişler geçende. Normalde elim hiç 1 e gitmez. Ulan dedim Premier i yemiş D-Smart.. Kanallar karışmış, makine kafayı bozmuş dedim. Ama sonra baktım eskiden de istediğim, olması gerektiği gibi sıralanmış sinema kanalları. En iyiler 1 den başlamış. tırt kanallara doğru sıralanmış. Şimdi olmuş.. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

dahili uydu alıcıları inan hiç sevmedim, kanal geçişler çok ağır, taşıması etmesi sorun, bendede philips 47-5300 var hocam, aldığım gün test amaçlı uydu alıcısını kullandım, onun dışında harici uydu alıcısıyla devam, bende tv için kanal editör proğramıda var ama kullanmadım. ;)

Dahili uydu alıcılarında ki sıkıntı anladığım kadarıyla tv ile aynı işlemciyi kullanmasından kaynaklanıyor. Bunu geliştirenler yavaşlığının farkında değiller mi anlamak mümkün değil.Reciver üreten bir firma ile anlaşıp tvye özel board ürettirip taksalar en ufak problem olmadan herkes keyifle izleyecek. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

redline 10 csx cihazı olup da güncellemeyi beceren var mı?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

redline 10 csx cihazı olup da güncellemeyi beceren var mı?

eski cihazım redline'dı. ne makinaydı ama  :blush:  .

nerde takıldın abi ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Samsung TV tümleşik DVB sağolsun beni hiç yormadı, Bana çok basit geldi, PC programıyla iş yerinde bile düzenleme yapabiliyorum...

Amma gel gör ki 1 haftadır kayın baba bizde misafir, daha kumandayı elime alamadım :D 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Samsung TV tümleşik DVB sağolsun beni hiç yormadı, Bana çok basit geldi, PC programıyla iş yerinde bile düzenleme yapabiliyorum...

Amma gel gör ki 1 haftadır kayın baba bizde misafir, daha kumandayı elime alamadım :D

Dahili alıcılar içinde en basit kullanımı olan Samsung'u gördüm.( belki de bana pratik geldi) Lakin kanal geçişleri hepsinde olduğu gibi çok yavaş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Haftasonu evi taşıdık.,

Yeni taşındığımız yerde merkezi sistem uydu var. Bizim LG tv de dahili alıcılı. 

Malesef her türlü uğraşımıza rağmen bulamadık kanalları. Trt var genelde. 

Buluyor star show vs HD olanları ama şifreli gibi açılmıyor. CI modülü yok diyor.

Ne yapmak lazım.  Konuyu biraz okudum ama tamamlayamadım. :( Var mı fikri olan.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Haftasonu evi taşıdık.,

Yeni taşındığımız yerde merkezi sistem uydu var. Bizim LG tv de dahili alıcılı. 

Malesef her türlü uğraşımıza rağmen bulamadık kanalları. Trt var genelde. 

Buluyor star show vs HD olanları ama şifreli gibi açılmıyor. CI modülü yok diyor.

Ne yapmak lazım.  Konuyu biraz okudum ama tamamlayamadım. :( Var mı fikri olan.

merkezi sistemlerde direk tak çalıştır olayı olmuyor . televizyona merkezi sistem olduğunu tanıtman gerekiyor. yoksa önceki evinizdeki gibi bağımsız anten gibi çalışmak isteyecek . merkezi sistemlerde dayzek dediğimiz olay var . onu tanıtman gerekiyor televizyona . 

televizyonda fabrika ayarları yapıp ilk servis geldiğinde yaptığı ayarları yapman lazım . 

nedir mesela internet ayarları dil seçeneği gibi . 

sonrasında dayzek ve uydu seçme menüsü gelir ordan türksatı 1 hotbirdi 2 yaparsan anten ayarların hazır olur . sonra türksat frekanslarının içine 11747 27500ü yazman lazım . arattır günceller kendini . yada servis çağır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

merkezi sistemlerde direk tak çalıştır olayı olmuyor . televizyona merkezi sistem olduğunu tanıtman gerekiyor. yoksa önceki evinizdeki gibi bağımsız anten gibi çalışmak isteyecek . merkezi sistemlerde dayzek dediğimiz olay var . onu tanıtman gerekiyor televizyona . 

televizyonda fabrika ayarları yapıp ilk servis geldiğinde yaptığı ayarları yapman lazım . 

sonrasında dayzek ve uydu seçme menüsü gelir ordan türksatı 1 hotbirdi 2 yaparsan anten ayarların hazır olur . sonra türksat frekanslarının içine 11747 27500ü yazman lazım . arattır günceller kendini . yada servis çağır :)

Abi çok teşekkür ederim. Dediğin gibi fabrika ayarlarına kadar geri dönderdim. Turksat için senin verdiğin frekansları değilde 11844 2222 olanı girmiştim. 

Akşam birde bunu deneyeyim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aydın abi bir soru daha sorsam sana, konu ile alakalı değil pek aslında ama.

Eski televizyonumuzda 4+1 ses sistemini kullanıyordum receiver'ın arkasındaki girişten ses alıyordum. Hoparlörün çıkışı 3.5mm jak bildiğimiz kulaklık ucu.

Bu yeni lg tv de ses çıkışı optik miş çalıştıramıyorum, var mıdır bir ara aparat yada çalıştırabileceğim bir yöntem.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Aydın abi bir soru daha sorsam sana, konu ile alakalı değil pek aslında ama.

Eski televizyonumuzda 4+1 ses sistemini kullanıyordum receiver'ın arkasındaki girişten ses alıyordum. Hoparlörün çıkışı 3.5mm jak bildiğimiz kulaklık ucu.

Bu yeni lg tv de ses çıkışı optik miş çalıştıramıyorum, var mıdır bir ara aparat yada çalıştırabileceğim bir yöntem.

kutusunda gelen kablolarda yokmu optik kablosu . kulaklık takabilmek için dünüştürücü olması lazım ucunda 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

kutusunda gelen kablolarda yokmu optik kablosu . kulaklık takabilmek için dünüştürücü olması lazım ucunda 

Bakayım ona ben bir :) Teşekkürler.. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Aydın'ın son hali. :D

çorba parası çıktı işte  :fiuw:

Aydın, bu yeni nesil goldmaster uydu alıcısı açma kapama düğmesine basınca hemen kapanıyor. ama aynı açma kapama butonuna basarak açmak istediğim zaman hemen açılmıyor. Butonun üzerinde basarak beklemek zorunda kalıyorum. Bunun sistemi mi bu yoksa bir arızamı söz konusu olabilir. Hatta şunu da sorayım bu uydu cihazını 24 saat hiç kapatmazsak sıkıntı yaratırmı sonuçta elektrik harcayacağını zannetmiyorum.

Böylece açarken bu sıkıntı yaşanmamış olur.

abi geç açılması cihazın proğramıyla (yazılımı) alakalıdır. elektrik konusuda sarfiyattan ziyade cihaza zararlı. sürekli fişte kalan cihaz ısınıyor ve sağlıklı çalışmıyor. 

sen kumandadan kapatınca cihaz çalışmıyor ama kendini beklemeye alıyor. doğal olarak yine çalışıyor. 2-3 aralıklı fişi çekmek cihazın ömrünü uzatır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aydın, bu yeni nesil goldmaster uydu alıcısı açma kapama düğmesine basınca hemen kapanıyor. ama aynı açma kapama butonuna basarak açmak istediğim zaman hemen açılmıyor. Butonun üzerinde basarak beklemek zorunda kalıyorum. Bunun sistemi mi bu yoksa bir arızamı söz konusu olabilir. Hatta şunu da sorayım bu uydu cihazını 24 saat hiç kapatmazsak sıkıntı yaratırmı sonuçta elektrik harcayacağını zannetmiyorum.

Böylece açarken bu sıkıntı yaşanmamış olur.

Bugüne kadar hiçbir uydu cihazını kapatmadım hep açık kaldılar. Sorun yaşamadım abi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

çorba parası çıktı işte :fiuw:

abi geç açılması cihazın proğramıyla (yazılımı) alakalıdır. elektrik konusuda sarfiyattan ziyade cihaza zararlı. sürekli fişte kalan cihaz ısınıyor ve sağlıklı çalışmıyor.

sen kumandadan kapatınca cihaz çalışmıyor ama kendini beklemeye alıyor. doğal olarak yine çalışıyor. 2-3 aralıklı fişi çekmek cihazın ömrünü uzatır.

Kaç kazan Çorba içersin canım :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung dahili uydu alıcılı led tv var. Kanal geçişleri bizim normal uydu alıcıdan hızlı. Goldmaster hd idi normal cihaz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Aydın kardeşim,cihazımda 12423 frekansında kalite oynuyor ve dolayısıyla yayında bozulmalar oluyor. Diğer frekanslarda sorun yok. Nedeni ne olabilir? Cihaz atlanta hdbox+dsmart modül.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Aydın kardeşim,cihazımda 12423 frekansında kalite oynuyor ve dolayısıyla yayında bozulmalar oluyor. Diğer frekanslarda sorun yok. Nedeni ne olabilir? Cihaz atlanta hdbox+dsmart modül.

abi o frekansı silip tekrar elle gir . birde girerken 12425 olarak gir yada 12421 .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ha Aydın Abi bende birşey sorayım. Bu dahili uydu alıcılı samsung'ta 2+1 logitech ses sistemi bağlı. Bazı HD kanallarda (trt1 hd) ince vıyyy diye bir ses geliyor. Mute moduna alsan bile aynı. Bazı hd kanallarda ve hd kanallarda sorun yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...