İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta'm 1.6 Tdci Ghia Son Hali.

Alper Aksakal

Recommended Posts

Alper Aksakal

fe27853bb91c2ba6cecb6d57ab1a6fe5.jpg8adc4fb2c98fa4be5be3b0d12dd59f46.jpg bunlar da 16" st jantları.

Edindiğim bilgileri, mert kardeşim aklında soru işareti kalmayacak sekilde cuma namazına girip çıktıktan sonra açıklayacam. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

über :)

Alper, şundan alıp arabana fısfıslayıp mf bezle yayıp bırakıyorsun, 2 saat sonra kürleşip aynaya dönüşmüş boyan ile 4 ay gıcır şekilde toz tutmadan geziyorsun kardeş :)  bakım ürünlerinin alayı yalan oldu benim için, Mert sayesinde devrim yaptık, zr53+hydrax= manyak sonuç ve koruma, zıbartt daymınd falan yalan bunun yanında, zaten zr53 ü zımparayla zor çıkarıyorsun, polisaj işe yaramıyor nerdeyse, dayanmaz diyenler bunu unutmasın :) yaşasın gerçek nano olayı  :D

f0dbed075071d7719ea8a9cf406b5215.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Çiçek

:nazar:  :nazar:  :nazar: Maşallah çok güzel araç, allah kaza bela vermesin.Bir efsane olarak kalacak Fiesta ben de :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal
(düzenlendi)

Ooo Ali abi dakika bir gol bir hemen topuktan gazı verdin :). Vallahi sen bu kadar övgü dolu sözlerle bahsediyorsan bende kesin alırım. :)

Bu cilayı nereden temin edebilirim. ?

Evet St jant meselesine gelelim. Öğrendiğim bilgilere göre 2004 yılının ilk 6 ayında üretilen fiesta st' ler de 16" olarak piyasaya sürülmüş.

Daha sonra ki ay ve yıllar da 17" olarak üretilip piyasaya sürülmüş.

Ali abinin de dediği gibi Türkiye şartların da fiestalar da 16 " gayet ideal.

:nazar::nazar::nazar: Maşallah çok güzel araç, allah kaza bela vermesin.Bir efsane olarak kalacak Fiesta ben de :)

Teşekkür ederim sinan bey daha daha iyileri sizin olsun. :)

Çok güzel duracağından eminim gerçi senin jantlar da güzeldi ama hayırlı olsun ne kadara maloldu Alper?

Teşekkür ederim Sertaç abi. Bu jantları görünce kaçırmak istemedim. Beğenmez isem anında satılık ilanını koyarım :) tarihinde Alper Aksakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

über :)

Alper, şundan alıp arabana fısfıslayıp mf bezle yayıp bırakıyorsun, 2 saat sonra kürleşip aynaya dönüşmüş boyan ile 4 ay gıcır şekilde toz tutmadan geziyorsun kardeş :)  bakım ürünlerinin alayı yalan oldu benim için, Mert sayesinde devrim yaptık, zr53+hydrax= manyak sonuç ve koruma, zıbartt daymınd falan yalan bunun yanında, zaten zr53 ü zımparayla zor çıkarıyorsun, polisaj işe yaramıyor nerdeyse, dayanmaz diyenler bunu unutmasın :) yaşasın gerçek nano olayı  :D

f0dbed075071d7719ea8a9cf406b5215.jpg

bahsettiğiniz iki ürünü nerden temin edebiliriz ? zira 5 ay önce ziebart tan boya koruma yaptırdım ancak en ufak tozu bile tutuyor arada iki güne bir yıkamaktan gına geldi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bahsettiğiniz iki ürünü nerden temin edebiliriz ? zira 5 ay önce ziebart tan boya koruma yaptırdım ancak en ufak tozu bile tutuyor arada iki güne bir yıkamaktan gına geldi.

zıbart mı= para tuzağı :)

http://www.sanalpazar.com/Hydrax-Nano-Sealant__isp9193726

arabayı yıkadın kuruladın, mümkünse %50 suyla karıştırılmış ipa (izopropil alkol) ile sil arabayı, daha sonra bu ürünü az  fısfısla ve mf bezle yay sil tamamdır, 2 saat su görmesin, sonrası kürleşir ve ayna olur.

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

arabayı yıkadın kuruladın, mümkünse %50 suyla karıştırılmış ipa (izopropil alkol) ile sil arabayı, daha sonra bu ürünü az  fısfısla ve mf bezle yay sil tamamdır, 2 saat su görmesin, sonrası kürleşir ve ayna olur.

zıbart ı içi döşeme çok kirli olduğu için yaptırmıştım aslında ilk 2-3 hafta iyiydi ama sonra tırt oldu :D teşekkür ediyorum link için siteye baktım ipa yerine sitedeki deep clean'i almayı planlıyorum uzun sürmesi içinde ph0 şampuan alayım diyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

ozan ne diyon uygulayalım mı bunu Ali abi övüyosa vardır bildiği Mert abi söylemişti ilk bunu yıkamadan sonra nasıl abi yine aynı parlaklık devam mı kılcal çizik yok ediyomu bide önce pasta yapıp sonramı yoksa direk atıyomuyuz

Yorum bağlantısı
Misafir

ozan ne diyon uygulayalım mı bunu Ali abi övüyosa vardır bildiği Mert abi söylemişti ilk bunu yıkamadan sonra nasıl abi yine aynı parlaklık devam mı kılcal çizik yok ediyomu bide önce pasta yapıp sonramı yoksa direk atıyomuyuz

Bizim için önce pasta lazım Eray. Benim de aklımda ama önce pasta şart. Kılcal ve hare çok fazla var. Onları giderdikten sonra atarsak oluşan parlaklık korunmuş olur.
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Alper abi görünmüyordun uzun zamandır yine yaptın değişiklikleri bakalım hayırlı olsun güle güle kullan. plakalarda güzel olmuş. Mesajımı aldın mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Alper abi görünmüyordun uzun zamandır yine yaptın değişiklikleri bakalım hayırlı olsun güle güle kullan. plakalarda güzel olmuş. Mesajımı aldın mı?

Mehmet hocam merhaba

Forumu yine düzenli olarak takip ediyorum.

Yine aldık birşeyler bakalım nasıl olacak orjinal st janti :)

Bu arada mesajdan bahsetmissin ama hangi mesaj hocam ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Kurbanda saolasın ben atayım derken sen benden önce davrandın. Tekrardan bayramın mübarek olsun. Diğer jant boşa çıktıysa bizimkilere takabiliriz :)  Kendine iyi bak. Bir kaç parça işi kaldı arabanın bende koyacağım yakında foto ve videolar.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Orjinal ST jantlarimiz da boyandı ve montajını yaptık. Umarım beğenirsiniz. ffa326295816dc4592e832c63de99481.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Farklı olmuş gerçekten  :good1: az alçakmı olmuş ne  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Araç rengi ve jant uyumu ancak bu kadar güzel olur maşallah kırk bin kere :nazar:

Allah nazarlardan saklasin. Jant göbeklerini halletmen lazım ama abi :)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Farklı olmuş gerçekten :good1: az alçakmı olmuş ne :tongue:

Abi teşekkür ederim. Ee genç adamız o kadar basık olsun :p:)

ilk defa Tofaş markası işe yaradı.

Renk Tofaş marka araçlar da kullanılan renkmiş. Boya kodun da Tofaş-fiat yazıyordu.

Çok yakışmış.. :nazar:

Teşekkür ederim

Araç rengi ve jant uyumu ancak bu kadar güzel olur maşallah kırk bin kere :nazar:

Allah nazarlardan saklasin. Jant göbeklerini halletmen lazım ama abi :)

Ozan'cım teşekkür ederim. Tam 1,5 saat renk seçmek için mücadele verdim

Jant gobeklerine birşey yapmayı planlamiyorum. Fakat jant kollarından bir tanesine el yazısı ile siyah renkte adımı ve soyadimi yazdirmayi düşünüyorum. çok mu abartı olur bilemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi teşekkür ederim. Ee genç adamız o kadar basık olsun :p:)

ilk defa Tofaş markası işe yaradı.

Renk Tofaş marka araçlar da kullanılan renkmiş. Boya kodun da Tofaş-fiat yazıyordu.

Teşekkür ederim

Ozan'cım teşekkür ederim. Tam 1,5 saat renk seçmek için mücadele verdim

Jant gobeklerine birşey yapmayı planlamiyorum. Fakat jant kollarından bir tanesine el yazısı ile siyah renkte adımı ve soyadimi yazdirmayi düşünüyorum. çok mu abartı olur bilemedim

Abicim bence orjinallik adına orjinal ford logosu şart. Dediğin gibi bir koluna güzel bir yazı fontuyla isim yazılabilir,denemek lazım abi

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Abicim bence orjinallik adına orjinal ford logosu şart. Dediğin gibi bir koluna güzel bir yazı fontuyla isim yazılabilir,denemek lazım abi

Hangi renk logo takmalıyım ? Beyaz, mavi, siyah ?
Yorum bağlantısı
Misafir

Hangi renk logo takmalıyım ? Beyaz, mavi, siyah ?

mavi iyi olur bence abi,mavi ve o sarının uyumu gayet iyi olur  :good1:

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Abi döktürmüşün yine he [emoji16]

Estağfurullah elimden geldiğince yaptım birşeyler :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Şu ledleri de koy da görelim [emoji2]

[emoji2] sadece bir adet foto çektim o da pek net ve guzel değil.

77f3597cf202e4f1b6317de4fc284f63.jpg

Müsait zaman da daha ayrıntılı çekerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...