İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

zr53 atımış beyaz renk araç Köksalımın dediği gibi renkili araç daha kolay beyaz biraz göz ve dikkat istiyor. ben bir iki yerde bağaj tarafında nemden dolayı kürleşme yaşadım şu çok önemli araçta su olmuyacak kuru olacak cam fitilleri ayna kenarları iyice kurlanacak uygularken pet oralara geliyor su temas ettiği an geri dönüşü yok ben yaşadım fazla dikkat çekmeyen yerlerde aman dikkat kuru ve susuz araç birde terlememeye çalışın işlem sırasında ter damlaya biliyor ve iş makinayla pastayla çözülür sonra lakin uygulaması basit ve sonuç mükemmel

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/268086-sipari%C5%9F-formu-imzalandi/page-4

O hatalı kısımlara dikkat et, aşınmayi oradan kontrol edersin, 1 sene sonrada aynı şekilde kaldığını görünce yine konuşuruz artık :)

Wax falan masal oldu artık, artanlarla evde televizyon ekrani dolap kapağı falan parlatiyorum vallahi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Uzun süredir bu konuyu takip ediyorum. Acaba uygulamaları dikkatlice okuduktan sonra benim gibi daha önce bu tarz şeyler ile hiç uğraşmamış birisi bile yapabilir mi zr53 uygulamasını?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Uzun süredir bu konuyu takip ediyorum. Acaba uygulamaları dikkatlice okuduktan sonra benim gibi daha önce bu tarz şeyler ile hiç uğraşmamış birisi bile yapabilir mi zr53 uygulamasını?

önemli konulara özellikle kuru olma olayına dikkat edersen ve uygulama zaman dilimine  uyguladıktan sonra aa ne basitmiş diyeceksin öyleki benim içim içime sığmıyor haftada bir atasım geliyor hihih tabi atmıyorum bir gerek yok iki iflas ederiz üç zaten hydrax kullandıktan sonra off cillop  :f1:bu arada konunun En tecrübelisi Ali abi  :nazar:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

önemli konulara özellikle kuru olma olayına dikkat edersen ve uygulama zaman dilimine uyguladıktan sonra aa ne basitmiş diyeceksin öyleki benim içim içime sığmıyor haftada bir atasım geliyor hihih tabi atmıyorum bir gerek yok iki iflas ederiz üç zaten hydrax kullandıktan sonra off cillop :f1:bu arada konunun En tecrübelisi Ali abi :nazar:

Teşekkür ederim cesaret verdiniz :) son bi sorum olacak ; aracımda ufak çaplı 3-5 çizik var. Pasta yapmam şart mı yoksa pastasız da zr53 uygulamasını yapabilir miyim?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

O hatalı kısımlara dikkat et, aşınmayi oradan kontrol edersin, 1 sene sonrada aynı şekilde kaldığını görünce yine konuşuruz artık :)

Wax falan masal oldu artık, artanlarla evde televizyon ekrani dolap kapağı falan parlatiyorum vallahi :)

Aynen abi geçen gidertmidiye denedim cık olduğu gibi duruyor.diğerleri hikaye artım bende eşe dosta dağıttım standart 5 kalem bol mikro bez yetiyor.abi bu arada camlarda ne uyguluyorsun kireçli su çok sorun yaratıyor 

Teşekkür ederim cesaret verdiniz :) son bi sorum olacak ; aracımda ufak çaplı 3-5 çizik var. Pasta yapmam şart mı yoksa pastasız da zr53 uygulamasını yapabilir miyim?

pasta hem cizikleri bir nebze giderrir hemde birnebze temizlemiş olur aracı tabi tercihe bağlı ölede ata bilirsin ben olsam ola bilesi en iyi hale getirrim boyayı sonra zr53 atar bir  hafta sonra hydrax oh mis zr53 hep kalır 3 ayda bir hydrax atsan zr53 hiç deforma olmaz yıkarkende cilalı şampuan yıka kurla geç karşısına parlaklığın keyfini yaşa ;)

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Teşekkür ederim Okan hocam. Havalar biraz daha güzelleşsin ilk fırsatta dediklerinizi yapacağım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynen abi geçen gidertmidiye denedim cık olduğu gibi duruyor.diğerleri hikaye artım bende eşe dosta dağıttım standart 5 kalem bol mikro bez yetiyor.abi bu arada camlarda ne uyguluyorsun kireçli su çok sorun yaratıyor 

pasta hem cizikleri bir nebze giderrir hemde birnebze temizlemiş olur aracı tabi tercihe bağlı ölede ata bilirsin ben olsam ola bilesi en iyi hale getirrim boyayı sonra zr53 atar bir  hafta sonra hydrax oh mis zr53 hep kalır 3 ayda bir hydrax atsan zr53 hiç deforma olmaz yıkarkende cilalı şampuan yıka kurla geç karşısına parlaklığın keyfini yaşa ;)

Silecek olan cam hariç tüm camlara içten dıştan UV korumalı WAX at, sonra kuruyan wax ı silip parlattığın bezi o haliyle ön cama bastırarak güzelce sil, arabayı yıkarkende hızlı cilayı 2 yıkamada bir (yıkama arası 3-4 haftayı geçmiyorsa) kullan, camlara falanda sıkacaksın tabii, Sonax yada Meguiars iyi oluyor, dahada sıkıntı yaşamazsın. :)

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

scholl consept veya menzerna tavsiye ederim. bende şu an birer kg luk scholl s3 ve s30 var siftah focusuma olacak sanırım. zift olmadığından eminseniz zift sökücü kullanmaya gerek yok ama ben ziftsiz araç bana hiç denk gelmedi. beyaz renk sizin için hem avantaj hem dezavantaj olacak, çizik, hare ve kusurları daha az belli eder ama zr53 ün de görünümünü zorlaştırır, silmeyi atlayabilirsiniz. atladığınız yer kurursa pasta ile çıkmaz, zımpara gerektirir o yüzden uygularken işe tamamen konsantre olun, nereyi yapıp yapmadığınızı iyi takip edin. bolca mf bez lazım olacak, mümkün olduğunca bol tüylü olsunlar.

Değerli açıklamalarınız için çok teşekkür ederim fakat bi sorum daha olacak ayıp olmazsa. Şu pasta marka önerileriniz varya onlar yerine meguiars silikonsuz pasta kullanırsam nasıl olur?????

Arkadaşlar abiler bilgileriniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Değerli açıklamalarınız için çok teşekkür ederim fakat bi sorum daha olacak ayıp olmazsa. Şu pasta marka önerileriniz varya onlar yerine meguiars silikonsuz pasta kullanırsam nasıl olur?????

Arkadaşlar abiler bilgileriniz için teşekkür ederim

Rica ederim, meguiars ın hangi ürünü? Geneli doldurucu özellikte oluyor meg serisinin(tecrübe ile sabit)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Silecek olan cam hariç tüm camlara içten dıştan UV korumalı WAX at, sonra kuruyan wax ı silip parlattığın bezi o haliyle ön cama bastırarak güzelce sil, arabayı yıkarkende hızlı cilayı 2 yıkamada bir (yıkama arası 3-4 haftayı geçmiyorsa) kullan, camlara falanda sıkacaksın tabii, Sonax yada Meguiars iyi oluyor, dahada sıkıntı yaşamazsın. :)

sağol Abim yapacağım

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal hocam aracım 4 aylık çok az kılcal çizikler var. Boyam opak renk. Kil sonrası virtüs 473 ü elle uygulasam yeter mi yoksa hiç uygulamasamda olur mu ?

Mert cim markası neydi aracın?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2014 vw polo opak parlak kırmızı

Elimde zr53 ve hydrax hazır olarak bekliyor :)

bence kil sonrası zr53 uygula, elle uygulanan pasta kendini kandırmak gibi geliyor bana. 5 dk denedim gittim makine aldım ;)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

bende makinada var ancak kendime güvenemiyorum uygulama konusunda olmadı bir deneme yapayım ufak bir alanda :)

vw verniği serttir pek çizildiğini sanmıyorum(nasıl yıkandığı çok önemli) çok ufak ince varsa yeni arabada gözardı edilebilir ama gözüne batıyorsa hafif bir kombinasyon olabilir. sert verdiğin iyi tarafı zor çizilir ama kötü tarafı da zor düzelir

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

birden şunu sorayım metalik renklerde boya üzerine vernik oluyor diye biliyorum opakta ise boya ile vernik karıştırılıp atılıyor diye biliyorum arada bir uygulama farkı olabir mi ?

Aynen dediğin gibi

metalik         opak

panel            panel

astar            astar

boya            boya+vernik(karışım)

vernik

Uygulamada fark yok, metalikte vernikten alırken bunda boya+vernik karışımından alıyorsun. Kalınlıkları toplamda aynı denilebilir.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Rica ederim, meguiars ın hangi ürünü? Geneli doldurucu özellikte oluyor meg serisinin(tecrübe ile sabit)

Meguiars 105 abi o olur mu zr53 öncesinde?????

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Meguiars 105 abi o olur mu zr53 öncesinde?????

105 tek başına ağır kaçar, hare bırakır ardından 205 geçilmesini tavsiye ederim.
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

105 tek başına ağır kaçar, hare bırakır ardından 205 geçilmesini tavsiye ederim.

Tamam önce meguiars ın 105 ini ardından da 205 yaptırıyorum o halde ???

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tamam önce meguiars ın 105 ini ardından da 205 yaptırıyorum o halde ???

Bu şekilde güzel olur, bu arada 205 sonrası yüzeyin pasta yagindan arındırılmış olması önemli zr53 ün ömrünü direkt etkiler
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

205 sonrası, önce pril bulaşık deterjanı ile yıkayın sonra ipa ile silin. Ardına zr53 uygulayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Bu şekilde güzel olur, bu arada 205 sonrası yüzeyin pasta yagindan arındırılmış olması önemli zr53 ün ömrünü direkt etkiler

Aynen izopropil alkol hazır aldım onu

205 sonrası, önce pril bulaşık deterjanı ile yıkayın sonra ipa ile silin. Ardına zr53 uygulayın.

İzopropil alkolü aldım ama pril ile yıkamayı duymamıştım hiç!!!

Yorum bağlantısı

Yağ sökücüdür fairy platinium tavsiye edilir :)
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yağ sökücü özelliği ile kullanılabilir, ipanın da zayıf kaldığı yerler var :good1:

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Yağ sökücü özelliği ile kullanılabilir, ipanın da zayıf kaldığı yerler var :good1:

Hepinizin yorumları bilgileri için çok çok teşekkür ediyorum valla (bazı) kaportacılar bile bu kadarını bilmiyor bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Forumu baştan sona okudum iyice, Nasiol zr53 akabinde 1 hafta sonra hyrdrax sealant sonra 3 ayda bir hydrax öneren arkadaşlar var

bunun haricinde 2-3 yıkamada bir yıkama sonrası meguiar's quick wax sık-sil-parlat öneren arkadaşlar var

daha da başkaca Nasiol metalcoat formula2 öneren arkadaşlar olmuş 

Kafaya iyice taktım en güzel şekilde tüm merak ettiklerime de cevap verdiniz teşekkürler.  :)   samimi kaportacı arkadaşımla bir pazar sanayi kapalıyken sakin sakin birlikte  yapacaz (kil-meg105 ve 205- fairy platinum ve ipa veee zr 53)

zr 53 sonrası hangisini yapim sizce ?????   yaptıktan sonra gururla fotolarını atacam inşallah  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...