İçeriğe Yönlendir

2008 Focus Ses Yalıtımı

Cihan Göllü

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bu z tip olan kapı kapanınca ters bir baskıya maruz kalıyor gördüğüm kadarıyla. O yüzden gevşeme yapmaz mı zamanla? Nasıl olur sizce?

Orada kablo demeti biraz zorluyor. Haricinde Pek fazla baskıya maruz kalmiyor. Tabi sonuçta ne olacağını zamanla göreceğiz.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu z tip olan kapı kapanınca ters bir baskıya maruz kalıyor gördüğüm kadarıyla. O yüzden gevşeme yapmaz mı zamanla? Nasıl olur sizce?

Ben dün bunu açılınca anlamışım. Kapanınca pek bir baskıya maruz kalmıyor, şu an için iyi durumda, yapışkanı da çok kuvvetli. Ama zamanla bükülüp rüzgarı tekrar almaya başlarsa sıkıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ben dün bunu açılınca anlamışım. Kapanınca pek bir baskıya maruz kalmıyor, şu an için iyi durumda, yapışkanı da çok kuvvetli. Ama zamanla bükülüp rüzgarı tekrar almaya başlarsa sıkıntı olabilir.

Evet kapanınca merak etmiştim çünkü üstüne yapıştırma yönünün tersine bir kuvvet alıyor. 3m banta güveneceğiz o zaman. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Uğur Şahinbaş

fazla resim yok ama şu şekilde.

8EF4738DDDD024CC41109D689E762C9C.jpg

96648D82D9B5FA6E1140CEA55CF6AD14.jpg

Selamlar. Aradığım konu ve resim buradaymış. Sese karşı fazla takıntım yok ama bir çok dizel daha sessiz çalışıyor benimko traktör gibi. Bu sebeple aracı biraz kurcaladım. 0176e5f412155040d5ef39547c56e8a6.jpg8fe06df7e1728ea02db98becc4036138.jpg

Sileceklerden sonra plastik ızgara ve yatay bir parçayı da söktüm. Bu bölümde yağmur tahliyeleri var ama baya büyük boşluklar var ve sıfır yalıtım. Konudaki resimlerde yalıtım yapılmış acaba motor sesine etkisi oldu mu? Yağmur suyu alıp pas yapmayacak şekilde kalın bir yalıtım yapmak istiyorum. ikinci resimde filtre gibi bişey var ama ne olduğunu anlamadım. Sanki orada bir şey eksik gibi geldi bana.

Neyse bu focusta davlumbazlardaki yol sesi, bagaj boşluğu - pandizot kısmındaki sesler ve motor sesi kısılırsa bence yeterli. Komple sökme işi bizi aşar.

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

O ilk işim Çağlar Abi. Standart focus motor sesini az daha kısmak, yalıtımlamak istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...