İçeriğe Yönlendir

Pedal Chip Deneyimlerim

Mükremin Aktuğ

Recommended Posts

Serdar Güngör
(düzenlendi)

Başlıkta "comender", soruda "comendar", aslında "commander"... Türkçesi yok mu bunun? :unsure2:

Var hocam olmaz mı " otomatik gaz pedal basıcı:D

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Boşa verilen para.ha gaza dip basmissiniz yha onu takmissiniz hiç farkı yok.

Ya ben anlatamadım ya siz anlamadınız mantık cevepları değil.Kullanan arkadaşlarım var ise onlardan bilgi ala bilirsem benim için daha iyi olacak.Ginede sağolun

Örnek vereyim 5. Viteste 2500 3000 devirde gaz dibine kadar basılı ama pedalın algılama ivmesi çok düşük ama adamalar bu ivmeyi arttırdığını idda ediyor

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Benzer ürünü kullanıp inanılmaz etkili olduğunu iddia edenler de var ve bunu söyleyenler teknik bilgisi olan dolu insanlar. Sprint booster gibi ürünler de var bildiğim kadarıyla. Olay sadece az basınca çok gaz verme değil. Basma anıyla ivmelenme arasında geçen sürenin de kısaltılabiliyor olması. Çevremde kullanıp ta memnun olmayan yok ancak fiyatları biraz pahalı olabilir yaptığı işe göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Ya kusuruma bakmayın telefondan yazıyorum bazı arkadaşlarımın yazısına cevep veriyormuşum gibi oldu kusurima bakmayın genele yazdım ama bir hata oldu gibi kusuruma bakma Galip Kandemir ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o kadar para verip alınca tepki arttı algısı da normal olmayan algıya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kim ne derse desin. Bu cihazları ücretsiz deneme şansınız var. Gidip aracınıza taktırıp kendiniz farkı görün. Memnun kalırsanız parasını öder çıkarsınız. Memnun kalmazsanız aklınızda acaba alsamıydım sorusu kalmaz. Ama önereceğim cihaz sprint booster.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben bu tarz meselelerde orjinalde yok ise sonradan takılmaması düşüncesindeyim

Yorum bağlantısı
Misafir

Acaba yakitta degisiklige sebep olur mu?

Yakıtta bir değişiklik yok bende. Kullanan diğer arkadaşlarımında aynı yakıtı. 1.0 ecoboost aracım. Ve sprint booster la gücü hissediyorum açıkcası
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

gaza daha az basıp daha fazla basmış gibi gösteren alet= gaza daha çok basın, başka etkisi zaten olamaz, sadece ECU ya pedala 1 birim yerine 2 birim basıldı diye sinyal gönderiyor, kısaca motor gücüyle ilgisi olmadığı gibi aracın daha hızlı tepki vermesiylede ilgisi yok, gaza tam basın aynı sonucu alacaksınız, tek faydası ayağınız yorulmaz, fazla basmadan basmış gibi gaz verir araç.

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Bu tür cihazlar temelde ecu yu yanıltma mantığı ile çalışır.Faydası var mı veya gerekli mi,kişiye göre değişir ama aracın orjinal durumuna göre fark oluşturacaktır.

Aşağıda ki grafik cihazın yaptığı değişikliği gösteriyor,mavi düz çizgi standart tps sinyaliniz,0 dan 100 e olması gerektiği gibi artıyor,yeşil ve kırmızı çizgiler cihazın sinyali ne kadar değiştirdiğini gösteriyor.Alt ve üst kısımlarda tekrar eşitlendiği görünüyor,ekstra bir şey katamaz zaten,gaz kelebeği %110 açılamaz,sadece ara açıklıklarla oynar.

_1_zpsvoan2gqq.jpg

Siz pedala 1 birim bastığınızda gaz kelebeği de 1 birim artıyor ama ecu ya örneğin 2 birim arttım sinyali gönderiyor,mekanik olan değişen birşey yok aslında,1 birim basma ile kelebek %30 dan %40 a açılmış ama ecu %50-60 açılmış olarak görüyor,motora giren hava miktarında eskiye göre değişim yok,değişen şey motorun yük bilgisi,yani siz gaza basarak motor yükünü %20 arttırdınız fakat ecu bu artışı %30-40 görecek,böyle olunca da aslında aynı olan hava miktarı için yakıt miktarını biraz fazla verecek ve avansı olması gerekenden fazla yükseltecek,bunlar da düşük devirlerde hissedilir bir fark oluşturacaktır.Ayrıca otomatik araçlarda vites değişim tepkilerini de değiştirecektir,TPS pozisyonuna göre eskisinde olduğundan aha erken vites düşürecektir.

Aşağıda ki ecu haritasında TPS ve motor yükü arasındaki bağıntı görünmektedir.Driver wish haritası yani sürücü isteği haritası,araçtan isteğimizi de gaz pedalı ile belirtiyoruz.TPS pozisyonu ve devir sayısı formulüze edilerek load konumunu belirliyor

driverswish2d_zpsvjr9fsra.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Nihat UMUT

Arkadaşımız paraya kıymış almış ve yazdığı cümlelerede bakılırsa oldukçada memnun ve kaç kere belirtmişki 100 beygirlik benzinli aracına fazlaca yapabileceği işlemde yok. Bence pahalı yada değmez kelimelerden ziyade hayırlı olsun denmeliki bu işeleri yapmış olanların şevkini ve zevkini törpülemeyelim. Eğer alma konusunda başlık açsaydı o zaman olumlu yada olumsuz düşüncelerimizi paylaşmak yerinde olurdu...

Abi; bütün yazılanlar bir yana da imzan da belirttiğin söz süper okuduktan sonra hayatıma çeki düzen vermeye karar verdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özer Kürkdiken

Benim aracımda da var sürekli kapalı duruyor. İlk başta hevesle kullanıyor sonra bi işe yaramadığını anlayıp kapatıyordun uz. Ölü yatırım bence de...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
orhan antalya

aracıma pedalchip taktırmayı düşünüyorum forumlarda tatmin edici bilgi bulamadım.bilindiği üzere gücü ve torku artıran bir mekanizma değil sadece ivmelenmeyi artırıyor.ani ataklaşma ve yüklenmeinn motora ve diğer elektronik aksamlara zararı olur mu bir de race chip önerir misiniz yazılım yaptırmayı düşünmüyorum..yorumlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı

aracıma pedalchip taktırmayı düşünüyorum forumlarda tatmin edici bilgi bulamadım.bilindiği üzere gücü ve torku artıran bir mekanizma değil sadece ivmelenmeyi artırıyor.ani ataklaşma ve yüklenmeinn motora ve diğer elektronik aksamlara zararı olur mu bir de race chip önerir misiniz yazılım yaptırmayı düşünmüyorum..yorumlarınızı bekliyorum 

Konunuz birleştirilmiştir. 

Detay bilgiye burada ve aşağıdaki konudan ulaşabilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/180854-chip-tuning/

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

box düşünüyorsanız race chip takın zirve bu firma, box harici yazılım yaptırıp güç artışı elde edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
orhan antalya

bilindiği üzere pedalcommender diye anılan ürün ivmelenmeyi artıran bir cihaz bu cihazın motora yürür aksama vb. zararı var mıdır?ya da race chip önerir misiniz yazılım düşünmüyorum..değerli yorumlarınızı alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

pedala takılanlar ivme arttırmaz sadece tepkiyi arttırır yakıt yönünden dezavantaj olabilir az basmayla çok basmış gibi gittiğinden yanıltıcı bir sistem bence ona verilen paraya cooler büyütme veya fren sistemini değitirip iyileştirme yapılabilir box kullananlar yorum yapar ecuya yazılım daha sağlıklı ama 

Yorum bağlantısı
orhan antalya
(düzenlendi)

pedala takılanlar ivme arttırmaz sadece tepkiyi arttırır yakıt yönünden dezavantaj olabilir az basmayla çok basmış gibi gittiğinden yanıltıcı bir sistem bence ona verilen paraya cooler büyütme veya fren sistemini değitirip iyileştirme yapılabilir box kullananlar yorum yapar ecuya yazılım daha sağlıklı ama 

yakıt önemli bir mevzu diil esas endişem motora ve elektrik aksamına herhangibr zararı olur mu?

tarihinde orhan antalya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bahsettiğiniz şeyi abim captivaya taktırmıştı,traktör gibi araç roket gibi oldu demişti.2 yıl kadar kullandı,herhangi bir şikayetini duymadım.zaten istenirse düğmeden kapatılabiliyordu sanırım.

Yorum bağlantısı

bilindiği üzere pedalcommender diye anılan ürün ivmelenmeyi artıran bir cihaz bu cihazın motora yürür aksama vb. zararı var mıdır?ya da race chip önerir misiniz yazılım düşünmüyorum..değerli yorumlarınızı alabilir miyim?

Orhan Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Buradan devam edebilirsiniz. Yeni konu açmanıza gerek yoktur. Burayı inceleyerek detay bilgiye sahip olabilirsiniz.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Murat Sönmez

pedal commander ı kısaca anlatmak gerekirse

*aracınızda extra bi güç tork artışı saglamaz

*mevcut gücünüzü özellikle alt devirlerde daha etkin kullanmanıza olanak verir

*kalkış hantallığını alır

*ara hızlanmalarda özellikle araç sollamalarda gaz tepkisini arttırır

*eco modu ile karda, camurda ,arazıde ,acemi araç kullandırmada,yada aracı valeye teslimide gaz pedalı hassasiyetini düşürüerek güvenli kontrollü sürüs sağlar

*çalışma şekli gaz kelebeğini daha hızlı çalışmasını sağlar normal kullanımda yakıtı arttırmaz !

( tabi bu yazılanlara istinaden beklentilerde önemli, 100 hp aracı 200 hp bi araç gibi götürmesi beklenemez,,

araçta pedal var araç seri diyerek gaza daha fazla basmak ,araçta cihaz takılı olmasa bile aynı şekilde kullanımda yakıt artar !!,,

alt devirlerde aktif çalışma şekli daha etkin görülür,,

araca dip gaz yaparım aynı olay tabiri daha fazla yakıt yakacağınız anlamına gelir özellikle rolantiden devirlenme süresini kesinlikle cihazsız yakalamazsınız,,

sonuç olarak cihazı deneme ücretsiz yada satın aldınız geri iade suresi var ;)  ) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...