İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta' Dan 2010' A Geçiş

Halil İbrahim Mescioğlu

Recommended Posts

Halil İbrahim Mescioğlu

Arkadaşlar mrb.

yaklaşık 15 gün önce 2010 fiesta 1.4 tdci trend aldık. Yalnız şöyle bir durum var aracın performansı beni hayal kırıklığına uğrattı, düşük devirlerde kendini toplayamıyor 2006 1.4 tdci aynı motor aynı beygir gücünde önceki aracımızın 4. viteste rahat tırmandığı yokuşları 3. viteste zorlanarak çıkıyorum hatta 3. viteste bile devrini alana kadar baya geçiyor, araca bakım yaptırcaz şu an 80.000 km de lastikler 175 65 r14, öncekinin 195 50 r15 di. Normal bir durum mu yoksa düşük devirlerde mi kullanılmış da ondan mı böyle yapıyor anlam veremedim.

Bakımdan sonra düzelir mi, lastikleri değiştirsem farkeder mi, açıkçası görüşlerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eski kasa daha canlı ve kontrolsüz bir performans veriyordu. Motor güçleri aynı ama sanırım emisyonlardan dolayı farklılık var. Yeni kasada güç daha dengeli ve torku devirlere dağıtılmış gibi yani daha bir benzinli havasında hızlanıyor. Ancak araçta sorun varsa o kısmı ancak ustalar deneyip, görebilirler.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Mescioğlu

Konuyu yanlış yerde açtığımı ilettim ama bi gelişme olmadı.

Başka önerisi olan yok mu araçla ilgili?

Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

aynı araçtan bendede var aldığımda bakımları yapılmamıştı ben yaptırdım performansta bende sıkıntı yaşadım biraz bakıma soktuğumda turbo hortumunda çatlak olduğunu ve turbonun tam verimli çalışmadığını söylediler o da değişti ve hemen farketti sizin araçta bakımdan sonra umarım değişir hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Mescioğlu

aynı araçtan bendede var aldığımda bakımları yapılmamıştı ben yaptırdım performansta bende sıkıntı yaşadım biraz bakıma soktuğumda turbo hortumunda çatlak olduğunu ve turbonun tam verimli çalışmadığını söylediler o da değişti ve hemen farketti sizin araçta bakımdan sonra umarım değişir hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Hocam içimi ferahlattın inşaallah dediğin gibi olur.

Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

bende öyle oldu umarım sizinde o şekilde düzelir bakımdan sonra sonucu buraya yazarsanız sevinirim bende merak ettim 

Yorum bağlantısı

Mk6 fiestalar serttir, gerek süspansiyon gerek helezonlar, direksiyon hissiyatina kadar yolda ne varsa hissettirir. Hizlanmada da haliyle içeriye cok yansır. Yeniler daha yumuşak daha konforlu haliyle hissetmiyor olabilirsiniz. Bir başka fiesta ile musait bir yerde hizlanma deneyin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil İbrahim Mescioğlu

Aracı dün serviste bakıma soktum, filtreler baya şişmiş çoktandır bakım yapılmadığını söylediler, performans kontrolü de yapmışlar iyi olduğunu söylediler,değişiklik oldu fakat öncekine alıştığımdan dolayı hızlanma konusunda istediğim gibi değil, hala içime sinmedi açıkçası, araç sollarken tedirgin oluyorum, 2006 da öyle bir derdim yoktu. Başka bir fiesta kullanma şansım daha olmadı birde öyle bakıcaz artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

performans kontrolü yapılmış bir sorun olsaydı çıkardı bence biraz kullandıktan sonra belki farkedebilirsiniz bakımda hayırlı olsun bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aracı dün serviste bakıma soktum, filtreler baya şişmiş çoktandır bakım yapılmadığını söylediler, performans kontrolü de yapmışlar iyi olduğunu söylediler,değişiklik oldu fakat öncekine alıştığımdan dolayı hızlanma konusunda istediğim gibi değil, hala içime sinmedi açıkçası, araç sollarken tedirgin oluyorum, 2006 da öyle bir derdim yoktu. Başka bir fiesta kullanma şansım daha olmadı birde öyle bakıcaz artık.

Şöyle söyliyim, eski kasa ile yeni kasa 1.4 leri geçiyorum, tork devir dengesinde iyileşme falan yok ne yazıkki, emisyon olayı resmen aracı frenliyor, o yüzden bu gidişe alışın, değişiklik olmayacak çünki.

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada  :nazar:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Açıkçası eski kasa fiestayı fazla bilmiyorum ama 2 senedir 1.4 trend tdci aracım var. Yokuşlarda düşük devirlerde, hele de klima açıksa araç bayağı zorlanıyor. Ama düz yolda hiç zorlanmadan basabiliyorum. Dediğim gibi klima önemli etken, açıksa performans çok etkileniyor.

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Mescioğlu

Açıkçası eski kasa fiestayı fazla bilmiyorum ama 2 senedir 1.4 trend tdci aracım var. Yokuşlarda düşük devirlerde, hele de klima açıksa araç bayağı zorlanıyor. Ama düz yolda hiç zorlanmadan basabiliyorum. Dediğim gibi klima önemli etken, açıksa performans çok etkileniyor.

Şöyle söyliyim, eski kasa ile yeni kasa 1.4 leri geçiyorum, tork devir dengesinde iyileşme falan yok ne yazıkki, emisyon olayı resmen aracı frenliyor, o yüzden bu gidişe alışın, değişiklik olmayacak çünki.

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada  :nazar:

Biraz moralim bozulmadı değil açıkçası ama alışcaz artık.. Yorumlarınız için sağolun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...