İçeriğe Yönlendir

2008 1.6 Tdci Ghia Sade Bir Evrim..

Taner Erbay

Recommended Posts

Taner Erbay

herkese yeniden merhaba bilenler var daha önce asm 1,4 tdci sahibiydim kısa zaman önce satıp özenerek 19,000 kmde ghia aldım.. ufak tefek değişiklikler yaparak beğeninize sunuyorum.. bir kaç eksiği kaldı..onlarıda buradan sizlerin öneri yorum ve eleştirileriyle yapmaya çalışıcam ve  baylaşıcam.. hertürlü iyi kötü farketmez.. YORUMA AÇIĞIM. saygılarımla

öncelikle Ankaradan Alper e cok teşekkür ediyorum çünkü benimle çok ilgilendi. sis halkalarında bizzat imzası vardır :)

bir ay önce ilk aldıgımdaki durumumuz

27411E.jpg

19.ooo kmdeki 1,6 tdci motorumuz. yalnızca yaşdan dolayı trigeri değişim oldu.

qqnMbB.jpg

track çalarımızı sony mp3le değiştirdik ve dijitak klimayala aynı renk uyumunda

LP0Ana.jpg

Alperim saolsun :))) focus 2,5 sis halkalarını montajladım..

O2OAyP.jpg

sis halkarı sonuç muhteşem

nPoMOR.jpg

ve yaylarım vogtland 3,5 cm . konforum arttı takmayanlar sakın takmasın çünkü çook keyifli :))

59z7yA.jpg

yeni jantlarımız 15'' komple fırında astarla toz boya yapıldı özel verniklendi :)

1P0v6b.jpg

buarada orjinal 14 ler gitti 15ler boyadayken kapaklarla gezdim :( yayları taltıgımızda kapaklarla bile çok şık.. 

glR8bL.jpg

veee finall..

GnXR4y.jpg

SEVİYORUM AŞIĞIM :)

7mZgWm.jpg

pufff..

jJR3pJ.jpg

LP0A0G.jpg

aracımda tavanda submarine lambamı ben kendim taktım gece içi ayrıca keyif veriyor.

nPoMal.jpg

p4VzA0.jpg

an itibariyle 21.000 olduk :) bundan sonra mecbur kalmadıkça garajda yatıcak..

MY4p3g.jpg

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

On numara beş yıldız olmuş, gönlünüzce kullanmanız dileği ile  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Forum bu konuda komple :) Focus 2.5 vites topuzu uydurabilirseniz hoş olur başka da hiç ellemeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

21.000 mi  :unsure2:  satılık mı araba ? hemde 1.6 ghia  :exc1:

:) sen daha iyisine layıksın dostum ben buna yeni kasa parası verdim aldım kolay kolay satmam :) ayrıca dijital klima / far / yagmur / american park / park sensörlü ghia :)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Forum forum olalı böyle düşük kilometrede nadide bir araç görmemiştir diye tahmin ediyorum.

Taner abi arabanı ilk aşamadan beri biliyorum ve merakla bu fotoları bekliyordum cidden herşey yerli yerinde çalışmalar olmuş.

Ve finall :) Allah kaza bela vermeden binmek nasip etsin.

Benim sana tek tavsiye edebileceğim aksesuar spoiler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

:) sen daha iyisine layıksın dostum ben buna yeni kasa parası verdim aldım kolay kolay satmam :) ayrıca dijital klima / far / yagmur / american park / park sensörlü ghia :)

maşallah maşallah on numara araç o kadar para da eder hayırlısı olsun güle güle binin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

21.000 mi  :unsure2:  satılık mı araba ? hemde 1.6 ghia  :exc1:

:) sen daha iyisine layıksın dostum. yeni kasa parası verdim aldım :) 

Forum bu konuda komple :) Focus 2.5 vites topuzu uydurabilirseniz hoş olur başka da hiç ellemeyin.

özür dilerim ama bende var krom vites çerçevesi bu hafta sonu deri vites körüğü takıcam bursada nasipse. teşekkür ederim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Km'si çok iyi  :good1: Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

1.6 TDCİ Ghia  kullananlar bilir, altın bu altın... Güle güle kullanın, collection jant yerine titanium jant daha iyi dururdu, güle güle kullanın maşallah...

127673947tve.jpg

Tesekkur ederim Ramazan Bey düsündüm bu modeli ama kafamda bu jantlar vardi collection değil comfort sp paket jantı taktım.

2006 2008 yılları arası çıkmayan bir jantı aracımda düşünemiyorum .. yinede zevk sahibisiniz. bende yıl takıntısı var :)

Alperim adamsın.. senin sayende keşke senin gibi 16 takabilsem..

Dostlarım daha güzeli sizlerin olsun..

Ugur abi ben spoler takmicam.. sevmiyorum ( paraa kalmadı :))))))

Komple on cam dahil 3m siyah film. Deri vites korugu ve armstar kolcak alicam.. Baska birseyde yapmak istemiyorum tam olarak aklimdaki hayalimdeki araba buydu..

İcinde sigara vs icirmedigim.. Bijonlarini bile söküp tek tek polish/mequaras yaptigim tek arabam

Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

bijonlar zamanla küflenmesin diye biraz koruma yaptım

W2RYyE.jpg

185/55/15 michelinlerimiz

aqREAR.jpg

RyR3AG.png

Forza Bursa Spor  :bravo:

RyR3zj.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Süper  :nazar:  :nazar:  :nazar:  :nazar:

Nerden buldun bunu, yol yapmamış 1.6 tdci ghia ve dijital klimalı, ön cam ısıtma düğmeside var, camda ısıtmalımı acep?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

güle güle kullanın çok güzel..sorması ayıp kaç liraya aldınız bu aracı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

29500 e aldim .. Ali abi dugme calisiyor fakat egryi nasil iptal ettiricem malum1.6 tdci

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

29500 e aldim .. Ali abi dugme calisiyor fakat egryi nasil iptal ettiricem malum1.6 tdci

No comment  :D

çokta pahalıymış, az zorlasan Focus 1.6 tdci ghia full tıkabasa dolu edişın alınırdı vallahi, garajda saklanmış araba sanırım, baksana yol yapmamış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

No comment  :D

çokta pahalıymış, az zorlasan Focus 1.6 tdci ghia full tıkabasa dolu edişın alınırdı vallahi, garajda saklanmış araba sanırım, baksana yol yapmamış :)

Tartışma yaratmak için kesinlikle yazmadım hocam,zevk renk, güle güle hayrlı günlerde kullanın..

Ali abi sana teessüf ediyorum.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

Evet gordum ben o fulleri ellenmedik yerleri yok :) alincak yeni kasa focus fiesta vs 35 den basliyor malesef. Ama şoyle birsey var hersey para değil 32 istiyordu arabaya yinede alacaktim .. Bu kasanin hastasiyim ben..

Sıkıntı yok fiyat araliğını biliyorum.. Ama nezaman ucuz araba alsam hep kacti bana.. Nezaman yuksek alsam para kazandım ve hic ilan koymadan sattım..

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tartışma yaratmak için kesinlikle yazmadım hocam,zevk renk, güle güle hayrlı günlerde kullanın..

Ali abi sana teessüf ediyorum.. :)

Neden yahu? (focusun fiyata yanlış bakmışım, anladım :) )

Evtet gordum ben o fulleri ellenmedik yerleri yok :) alincak yeni kasa focus fiesta vs 35 den basliyor malesef. Ama şoyle birsey var hersey para değil 32 istiyordu arabaya yinede alacaktim .. Bu kasanin hastasiyim ben..

Sıkıntı yok fiyat araliğını biliyorum.. Ama nezaman ucuz araba alsam hep kacti bana.. Nezaman yuksek alsam para kazandım ve hic ilan koymadan sattım..

Şimdi düzgün baktım, hakkaten focusların adam gibisi 35 kaatmış (eski kasa 2.5), 35 den başlarmış hatta, hemde kurcalanmadık bulmak dert, seninki süper vallahi, kilometresine şaştım :shok:  züppper denk getirmişsin, alacak olsam aynen senin gibi bende parayı basardım vallahi :)

Arama bulma aşaması nasıl oldu, kimmiş bu alıpta bu aracı yatıran bakiim...

Fiestayı harbiden satamayacağız sanırım, büyük ihtimal 2. araba yapacağım bende zaten :)

Alpeeer, ne diyorsun bu işe  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

Ali abi.. Bu arabanin degeri bu kmde 26 olsun diyelim.. E vermezki adam o paraya.. Bi triger degisiyor 550 tl bi lastik aliyorsun 500 civari. E bide dijital klimalisida cok nadir.. Adam komple yag bakiminin parasini vermis servise onceden oda bana ait. Sifir lastik almis takmamis onlarida aldim. Trigeride degistirdi serviste sagolsun:) bende isimeye yaramayan uzerinden cikan ne varsa sattim internette bu hale geldi.. Biktim ucuz hesapli araba almaktan sanayiden cikamadim hep.. Guzel cirkin farketkez herkese yorumlari icin tesekkur ederim benim icin degerlisiniz saygilarimla

Arti aracta nokta boya rötüş dahi yok! Hasar kaydi vs yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi.. Bu arabanin degeri bu kmde 26 olsun diyelim.. E vermezki adam o paraya.. Bi triger degisiyor 550 tl bi lastik aliyorsun 500 civari. E bide dijital klimalisida cok nadir.. Adam komple yag bakiminin parasini vermis servise onceden oda bana ait. Sifir lastik almis takmamis onlarida aldim. Trigeride degistirdi serviste sagolsun:) bende isimeye yaramayan uzerinden cikan ne varsa sattim internette bu hale geldi.. Biktim ucuz hesapli araba almaktan sanayiden cikamadim hep.. Guzel cirkin farketkez herkese yorumlari icin tesekkur ederim benim icin degerlisiniz saygilarimla

Yanlış anlama canım, bu araba bu özelliklerle bu kilometreyle üstelik fiestanın en iyi kasasıyken, yenilere bile tercih edilir zaten, ayrıca ben 30 lira bile verirdim, sadece kliması yeter yahu, bence süper alışveriş yapmışsın, bundan iyisi şamda kayısı :)

Yaptığın doğru, 2. elde doğru aracı bulduğun an, 3-5 fazlasını basıp o aracı alacaksın, yoksa aman üç kuruş ucuzunu alayım dersen hem o araba kaçar hemde aldığın başına dert olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...