İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Yasak Mı? Artık Serbest

Murat Doğan
Çözüme git Sedat Oral tarafından,

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Bana cam filmi sebebiyle ceza kesen polisin aracında en koyusundan tüm camlarında (ön cam hariç) film vardı.

Deseydiniz o sırada ama memur bey sizin aracınızda da film var yasak değilmi diye  :crazy:  :)   Ayrıca bende sevmem ama maşallah neredeyse tüm polis araçları sislerini yakıyor 

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Deseydiniz o sırada ama memur bey sizin aracınızda da film var yasak değilmi diye :crazy::) Ayrıca bende sevmem ama maşallah neredeyse tüm polis araçları sislerini yakıyor

:) Ornek alirsak biz de [emoji16]

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Dedim :) demez miyim.

"Biz polisiz, polis arabasında olabilir. Şahsi arabamda yok." diyor. Cevap bu.

Polis arabası sanki başka bir yoldan gidiyor sanki başka bir oluşumun içinde ilerliyor.

Ne diyeceksin ki işte. Adamla yüz göz olmak istemedim. Yaz cezayı işe geç kalıyorum dedim. Aldım cezayı devam ettim.

Deseydiniz o sırada ama memur bey sizin aracınızda da film var yasak değilmi diye  :crazy:  :)  

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Dedim :) demez miyim.

"Biz polisiz, polis arabasında olabilir. Şahsi arabamda yok." diyor. Cevap bu.

Polis arabası sanki başka bir yoldan gidiyor sanki başka bir oluşumun içinde ilerliyor.

Dediğimi yap, yaptığımı yapma olayı :)

:) Ornek alirsak biz de [emoji16]

Aman sis farı olayını örnek falan almayın sakın  :nea:  :)

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Dediğimi yap, yaptığımı yapma olayı :)

Aman sis farı olayını örnek falan almayın sakın :nea::)

Sis farim yok yaptirmayi dusunuyorum:) Neden, onun cezasi da cok mu ki [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gunaydin Ayhan Bey oncelikle gecmis olsun. Aynen dediginiz gibi bugun Ankara biraz basik, cezayi nerede yediginizi sorabilir miyim?

Ayriyeten haberlerde 2-3 hafta once izledigim benzer konu aklima geldi, onu buldum size ornek teskil eder mi diye lakin bayan surucu farkli sekilde itiraz etmis, ondan cezasi iptal edilmis, bayan suruculere taciz yaygin oldugu iddiasi ile... İsinize yaramayacak ama onu arastirirken daha once iptal ettirmis baska ornekleri gordum, bence de itiraz edin.

Nenehatun - Çankaya caddesi ışıkların orada.. İşin kötü yanı şu ; benim arka camlar kendinden karatmalıymış. Ben bunu maalesef şimdi öğrendim. :) En azından polise zah etseydim ön taraf açık renk arkalar orjinal diye yazmayabilrdi.. Arka çok koyu gözüktüğü için yazdı zaten..

Yorum bağlantısı
Misafir

Sis farim yok yaptirmayi dusunuyorum:) Neden, onun cezasi da cok mu ki [emoji16]

Cezası cok degil ama trafikte sis farını gereksiz yere yakıp karşısından gelenin gözünu alanları pek tasvip etmiyoruz da ;) Ama sadece gerektiği zaman sisli havalarda yakacaksın problem yok.
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Bu Volkswagen müşterilerinin kaderi ya galiba :D.  Tok kapı sesi var ama sis farı, park sensörü yok.. (Espri yapıyorum yanlış anlamayın sakın.)

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Nenehatun - Çankaya caddesi ışıkların orada.. İşin kötü yanı şu ; benim arka camlar kendinden karatmalıymış. Ben bunu maalesef şimdi öğrendim. :) En azından polise zah etseydim ön taraf açık renk arkalar orjinal diye yazmayabilrdi.. Arka çok koyu gözüktüğü için yazdı zaten..

Nasil yani:) Aracin ilk sahibi degil misiniz ? Bir de merak ettigim fabrika cikisli arka yan camlar karartmali geldiginde, bu ruhsata isleniyor mu ve buna ceza yazabilir mi polis ?

Nenehatun guzergahim degil Allahtan ama bu ara Ankara siki oldugu icin, ben de hergub kontrol noktasindan geciyorum [emoji16][emoji16][emoji16]

Cezası cok degil ama trafikte sis farını gereksiz yere yakıp karşısından gelenin gözünu alanları pek tasvip etmiyoruz da ;) Ama sadece gerektiği zaman sisli havalarda yakacaksın problem yok.

İsin acigi tamamen gorsel amacli, yoksa sis farinin da ciddi fonksiyonu yok diyor kullanan arkadaslarim.

Ama orijinal olmayan bi xenonlar asil mahvediyor benim gozlerimi.

Bu Volkswagen müşterilerinin kaderi ya galiba :D. Tok kapı sesi var ama sis farı, park sensörü yok.. (Espri yapıyorum yanlış anlamayın sakın.)

Rica ederim Kazim Bey, inceliginiz icin tesekkurler. Sormayin oyle, donanimim da sozde Comfortline ama bos+bos diyorum ben :) Park sensorunu de aynen sonradan eklettim [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Nasil yani:) Aracin ilk sahibi degil misiniz ? Bir de merak ettigim fabrika cikisli arka yan camlar karartmali geldiginde, bu ruhsata isleniyor mu ve buna ceza yazabilir mi polis ?

İlk sahibi değilim..Arka cam yanlar karartmalı olunca V simgesi oluyor köşede..Ruhsatta herhangi bir işlem yok. Hayır yazamaz.. Ancak dediğim gibi benim ön camlarda açık renk film mevcut.. Arkalarda böyle koyu olunca bastı cezayı :) Bende arkaların orjinal olduğunu bilmiyordum bişey diyemedim tabii..

Yorum bağlantısı
Misafir

İsin acigi tamamen gorsel amacli, yoksa sis farinin da ciddi fonksiyonu yok diyor kullanan arkadaslarim.

Ama orijinal olmayan bi xenonlar asil mahvediyor benim gozlerimi.

Tamam iste sis farıda aynı xenon gibi insanın gozünü alıyor ayrıca pek bir görsellikte goremiyorum ben acıkcası hele hele arka sislerini yakanlara icimden güzel dileklerimi iletiyorum :)

Bu arada aracınızda orjinal renkli cam varsa ve camlarin uzerinde V isareti varsa ceza yemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

İlk sahibi değilim..Arka cam yanlar karartmalı olunca V simgesi oluyor köşede..Ruhsatta herhangi bir işlem yok. Hayır yazamaz.. Ancak dediğim gibi benim ön camlarda açık renk film mevcut.. Arkalarda böyle koyu olunca bastı cezayı :) Bende arkaların orjinal olduğunu bilmiyordum bişey diyemedim tabii..

Tuh :( Hay Allah, o zaman itiraza gitmekten baska sans yok.

Tamam iste sis farıda aynı xenon gibi insanın gozünü alıyor ayrıca pek bir görsellikte goremiyorum ben acıkcası hele hele arka sislerini yakanlara icimden güzel dileklerimi iletiyorum :)

Bu arada aracınızda orjinal renkli cam varsa ve camlarin uzerinde V isareti varsa ceza yemezsiniz.

Tesekkurler bilgiler icin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Temmuz ayinda Tandoğan'da bende çevirmeye girdiğimde, Memur bey gülerek cam filmleriniz tam kıvamında diyip geri gönderdi :) :)

[/img]

Buda kız kardeşimin Ov Corsası, 3 ay evvel en açık ton yaptirdim

İs yerim Tandoganda Besevler kavsaktaki ve Tandogan Meydan daki polislerle aramiz gayet iyidir firma olarak [emoji16] Alemdir yasli olan ozellikle :)

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

6e47691953e37ae5f910612d32a126d2.jpg

Bendeki cam filmi bu şekilde sorun yaşamadım ama yaşamakta istemem

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bendeki de bu şekilde. Arka camlar orjinal karartılmış,ön camlar da arkalar uyumlu açık tonda film var.

9311bac32673122ce96121d0bee1b3c3.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Benim gündüz resmi göremedim ama benim ki bayağı koyu yani özellikle arka 3 cam en koyu olması lazım 3 numara yani ön yan camlar da 2 numara :)

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Polis abartili olmadikca ceza yazmaz konusmaninda etkisi oluyor bazen artis artis konusan olunca polis her turlu ceza yaziyor.Ön cama film cekince polisde mecburen yaziyor.aracin icerisini polisin gormesi lazim.Sonucta aracin icinden tavsan cikmiyor bazen silahli olanlar oluyor.bence devler sonradan takilan ayarsiz farlarla gezen ve aksam olunca sisleri acip gidenleri kontrol etmeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Polis abartili olmadikca ceza yazmaz konusmaninda etkisi oluyor bazen artis artis konusan olunca polis her turlu ceza yaziyor.Ön cama film cekince polisde mecburen yaziyor.aracin icerisini polisin gormesi lazim.Sonucta aracin icinden tavsan cikmiyor bazen silahli olanlar oluyor.bence devler sonradan takilan ayarsiz farlarla gezen ve aksam olunca sisleri acip gidenleri kontrol etmeli.

+1.4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Cam filminden çok daha önemli bişey var o da çakma zenonlarla milleti kör eden minibüsler, taksiler ve apaciler. Benim cam filmimle uğraşana kadar önce bu andavallar temizlensin trafikten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Gece yarisi egzoz takip gezen motorsiklet demiyelim mobiletlere sinir oluyorum sanki ağaç kesme makinasi çalisiyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Selahaddin Yıldırım

mrb

yaz geldi acıkçası yan ve arkaya taktırayım diyorum.muayenede yada trafikte sorun çıkar mı?

2 numara taktırmayı dusunuyorum.

tşk

Yorum bağlantısı

mrb

yaz geldi acıkçası yan ve arkaya taktırayım diyorum.muayenede yada trafikte sorun çıkar mı?

tşk

Merhaba,

Konunuz birleştirilmiştir.

Keyifli forumlar.  :flowers:

Yorum bağlantısı

mrb

tşk

Kanunen yasak, ancak kimi cam filmiyle 10 sene dolaşır tek ceza yemez, kimisi filmciden cıkar cıkmaz cezayı yer karar sizin.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Önceki arabamda 1 seneye yakın gezdim sıkıntı olmadı. Buna da en kısa sürede çektiriyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...