İçeriğe Yönlendir

Focus F1 Çift Mercek,gen4,mercekli Sinyal,u Angel

Misafir

Recommended Posts

Rifat Berber

Kartpostal gibi,çok güzel.

İyi günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yasin Çalışkan

aynalar harici araç güzel farlar süper olmuş.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)

Konu açmayayım istedim.Araç modeli aynı nasıl olsa.

Ankara'dan bir arkadaşımızın haricen Depo marka alarak bir arkadaşına yaptırdığı ama bariz kusurlar ile kullanmadığı farlara tamirat ve yeniden montaj çalışmasın Rabbimin izni ile geçen yıl başlarında yapmıştım.Paylaşım bu güne imiş.

Mercek montajı sadece japon yapıştıcırıcı ve karbonat karışımı ve arka ampul kısmınada bolca sisyah ucuz tip silikon kullanılarak monte edilmiş.Mercekler ise tamamen her yöne kayık şekilde sabitlenmiş. 

Yeni tip Hella bi-xenon mercek kullanılmıştı aynen kullanıldı.Mercek kapagı kromu epey srunluydu ve Eski tip Mercedes mercek kapagı.Daha zarif ve yakışan bir kapak ile değişim yapıldı.

Farlar depo marka olunca elimde depo marka çizgi alabileceğim bir tas olmadığı için orijinal Focus far tasından çizgi alarak mecburi montajı yaptım.Arkadaşımızada bu kusuru bildirdim.Aynı tip far tası bulabilirsek bilahire onarımı karşılıksız yapacağımıda bildirdim.Hali ile çizgide istemeden de olsa kusurumuz oldu.Duvar resmi mevcut değil.

Farlar orijinal kendi ısıtılıp yumuşayan silikon olmasına ragmen ciddi nemlenme yapıyor,arkadaşımızın kendi uğraşlarında silikonlar temizlenerek  her çeşit silikon denemesine ragmen nem sorununu gideremedi.Sonra sanırım rayına oturdu ama çok uğraştı.

Hatalı montajdan bir kaç kare.Farları açmadan resim çektim diye hatırlıyorum ama bulamadım.

ZO05igR.jpg

223gqyg.jpg

nWCZ9gi.jpg

hyIORQt.jpg

Oem mercek tasından alınan çizgi ile mercek montajının vidalama ve destek silikonu ile montajı yapıldıktan sonra mercek şapkaları ile durum. Mercek şapkası 2 ayrı parçanın birlşiminden oluşuyor ve krom boya ile boyandı.

xNwYBuU.jpg

Farlar kapatıldıktan sonra.

tbhsPxI.jpg

UX3nuAZ.jpg

00Z9ryn.jpg

Araç üzerinden hem siyah çerçeveli hali hem krom çerçeveli hali ile görünümler.

GW7twbr.jpg

ycybbBf.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci
(düzenlendi)

Hocam farlar satılık , Selçuk abi arabayı sattı farlarıda Satıyor düşünür iseniz

Fiyat olarak ne kadar düşünüyor acaba Selçuk abi bu konuda bir bilgi varmı.

tarihinde Mert Keçeci tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Sağolasın fatih bizimde aracı değişip değişmiyeceğimiz kesinleşse bi xenona geçiş düşünüyoruz nasipse.

Yorum bağlantısı
Furkanyılmaz006

oktay  abi bende ankaradayım banada yardımcı olabilirmisin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

Ankara'dan bir arkadaşımızın Focus F1 aracı için makyajlı kasa Depo marka sıfır farlar alındı.Hella bi-xenon mercek montajı yapıldı,Mercek şapkasını elde yapıp sabitledim.D2s set kullanıldı.

At8mP9g.jpg

wbvbho4.jpg

Araç üzerinden.

89SoNMF.jpg

9TYcKiY.jpg

BujXz5B.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...