İçeriğe Yönlendir

Astra J Hella Bi-Xenon Gen 5,power Led Sinyal,gündüz Farı,uangel Halka

Misafir

Recommended Posts

Ankara'dan bir arkadaşımızın 2012 Astra j aracının halojen farlarına Rabbimin izni ile yaptığım mercek çalışmasında halojen farlarına yeni tip Hella bi-xenon,Gen 5 balast 4300k Philips xenon apuller ile montajı yapıldı.

Farlar kesilerek açıldı.

ojlikaS.jpg

Balast ve mercekler.

dGS9vFe.jpg

Merceklerin montajlı hali.

LA4GduH.jpg

Mercek şapkası olarak Fiesta orjinal mercekli far tasını kesip biçerek kullandım.Başkada şapka yakıştıramadım.Beni çok uğraştırdı küçük hatalar ile orjinal şekilde durması için çok uğraştım.İç kısmda bulunan kesik ksım angel halka taktıgım için mecburen kısa oldu yoksa bu kısım uzun yapacaktım ve farın orjinal eğimli yapısına daha uyumlu olacaktı.

Mt5DPSI.jpg

Far camını idareten kapattım ve görünüm böyle idi.

Fmd5byV.jpg

UCCb071.jpg

opRZriE.jpg

Son halide böyle oldu.Araç sahibi arkadaşımız özellikle bu angel tarzını istedi ve bende elimden geldiğince iyi durmasına özen gösterdim.

nvOcdjY.jpg

F23iAoc.jpg

1eu2Rsm.jpg

rYrmfTp.jpg

MraZ8xW.jpg

NFp2qz0.jpg

Duvar resimlerimiz.

Cv6wFpi.jpg

9cATtwa.jpg

Araç üzerinden bir görünüm.

7LG04zK.jpg

Farların orjinal olan ledli gündüz farı bölümüne amber power ledler kullanarak sinyal ledlerini ekledim ve tampondaki orjinal olan sinyal bölümünede hem sinyal ledi hemde gündüz farı için 10 watt power led kullanarak farlar ile bütün halde olacak şekilde bir çalışma ile neticelendi.Elimde fazla resim yok fakat video izlenebilirse her şeyi fazlası ile anlatıyor.Yapıda Orjinal gündüz farı,Angel halka ve sinyal bölümündeki gündüz farı sinyal verildiğinde otomatik kapanıyor ve sinyal bitince aktif oluyor.

Orjinal gündüz farına amber power led montajı.

rFGBEE2.jpg

Angel halkanın montajlı hali.

F23iAoc.jpg

rYrmfTp.jpg

Orjinal sinyal bölümüne ise parçanın alt kısmından 4 adet ledler için delik deldim ve iç yapının reflektör özelliğinden yogun ışık oluşturarak ışık dagılımının en iyi şekilde olabilmesini sağladım.Orjinal ampul girişinede 10watt lık power ledi yerleştirdim ve sinyalin orjinal egimininde yardımı ile ışık son derece iyi bir açı ile gündüz görünebilir halde elde edildi.

Sinyal ledleride biraz görünüyor.

mBat39t.jpg

DrhxBjn.jpg

Araç üzerindeki görünüm.

57eYi0E.jpg

4oxz3HB.jpg 

Bütün çalışmayı anlatan video bu linkte.Arkadaşımız benim ismim ile videoyu paylaşmış.Yanlış anlaşılmasın.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tampon ile fardaki gündüz'ler niye aynı anda devreye girmiyor abi?

Ellerine sağlık. Bence harika olmuş bu arada :tap2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Orjinal gündüz farının kendi devresinden dolayı geç giriyor.Orjinal yapısıda öyle.Fakat bence geç girmesi iyide olmuş diyebilirim.Birde bu yapıda benim sonradan yaptıgım ledlerin sinyal role devresine taktığım kondansatörün kapasiteside büyük kullandım bununda biraz etkisi var.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Bu yaz insallah bende focusuma far yaptıracagım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi ellerine sağlık.

Uzun zamandır forumda görünmeme sebebin belli oldu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Tebrik ederim . Turkay Enez hocamızda yapmıştı bu farlardan , açılması zor bir farmış . Abi artık sana özel bir bölüm açmak lazım burada :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

Aynini korede bir kia da gormustum cok fena olmus hele orjinal sinyalin altta kotu durusu uste daha iyi olmus bu video yu opele atsaydiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Arabanın farları dans ediyor resmen :D her yeri ayrı yanıyor maşallah :nazar:  Elinize sağlık abi :bravo:

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Uzak kalmamın sebebi özel nedenlerden dolayı idi bunları yapalı epey oldu.

Abi şansıma bugün kargo kapalıymış :)) İnsallah yarın getirirler.Sen kargoya verdin değil mi abi ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

abi süpersin, ellerine saglık, bende fırsat bulup çıkma far bulamadım, yeniside çok para, bulunca arıyacagım seni.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...