İçeriğe Yönlendir

2007 Fiesta Klima Ve Havalandırma Düğmeleri Işıkları Değişimi?

Ömer Türkşanlı

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

Merhaba 2007 model Fiestanın klima, fan şiddeti ve ısı ayar düğmelerinin altında bulunan ampüllerden bazıları patlak galiba nasıl çıkartabilirim, nasıl değişir ve ne tip ampül kullanılır?

Bir de bu mutfak ocağı tipli düğmeleri değiştirebilir miyiz Focuslardaki gibi aynı mıdır?

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Baturhan Aykut

forumda bu işi yapan focusuna uygulayan arkdaslar vardı. onlardan pek farklı olucagını dusunmuyorum. istersen bi o konuları incele.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

forumda bu işi yapan focusuna uygulayan arkdaslar vardı. onlardan pek farklı olucagını dusunmuyorum. istersen bi o konuları incele.

Konuları çok aradım ve inceledim ama net bir şey bulamadım maalesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

oLursa bende 2008 Fusiona takmayı düşünüyorum bu yuvarlak düğmeleri 

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Valla aldim aliexpressden ama sokemedim

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Forum aramalarında bir çok konu çıkıyor. fakat mesaj aralarına sıkıştırılmış olabilir, konuları iyice okumak gerekiyor. Birde aşağıda vediğim linki inceleyin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/228568-arac%C4%B1m%C4%B1n-teybini-s%C3%B6kemiyorum/

Baktim dostum o linkteki makyaj si z fiestalar.Onlarin düğmeler ve paneller ile 2006-2008 lerin farklı...Forum da bulamadim...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Merhaba 2007 model Fiestanın klima, fan şiddeti ve ısı ayar düğmelerinin altında bulunan ampüllerden bazıları patlak galiba nasıl çıkartabilirim, nasıl değişir ve ne tip ampül kullanılır?

Bir de bu mutfak ocağı tipli düğmeleri değiştirebilir miyiz Focuslardaki gibi aynı mıdır?

Saygılar...

Teybi sökeceksin, sonra elini sokup panelin arkasındaki 2 adet duyu çevirip rahatça ampülü değişirsin, dipsiz ampül var içinde...

Düğme değişimine gelince, boşa çekip çıkarayım deme, çıkmaz. Focus gibi değil Fiesta nınki, paneli komple sökme gerek zira düğmeler tırnaklı ve ancak iç taraftan sökerek çıkarabilirsin, hadi söktün diyelim, orta düğmenin geçme yeri farkılıdır, yani yeni düğmeyi buraya zaten takamazsın, diğerlerinin tipi aynı ama yüksekliği farklıdır ayrıca uydursan bile düğmenin dönüşü laçka olur çünki orjinal düğmeler tık tık diye dönsün diye içinde tırtırlı bir mekanizma vardır, yeni düğmeleri dremel gibi bir cihazla iç soket kısmını tamamen keseceksin, orjinal düğmelerin dış kısmını traşlayıp ışık geçiren kesimlerini iyice açığa çıkardıktan sonra yeni düğmeye şeffaf epoksi yapıştırıcı gibi bir maddeyle yapıştırman lazım, yani yeni düğmenin dışını orjinal düğmenin alt soket kısmıyla birleştirmen gerekir, el becerisi gerektirir ve biraz zorcadır, sonuç şöyle olur :)

DTDJE.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abi çok güzel olmuş maşallah sökme kismi problem değil ama dremelle olan kisin benim gibi asidi sakar bir adam için çok sakincali ama Ankarada yardim etcek biri olsa....sadece düğmeleri takma konusunda....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...