İçeriğe Yönlendir

Bilgisayardaki Dosyalar Şifrelenmiş

Ersin Ulupınar

Recommended Posts

Emre Berk

"Microsoft BitLocker Administration and Monitoring"

yapmış olabilir mi, karşı taraf bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Firewall işletim sistemini korusa da. Email ile gelen yazılıma tam koruma sağlayamaz. Emaili açıp gelen yazılımları kullanıcı isteyerek açıyorsa ne yapılabilir ki? :)

Bunun için spam filter'lar var. Firewall'ın spam filter'ı kuvvetliyse, engeller. Yazılımsal spam filter kullanılabilir.

Ama yine de kullanıcı el ile açarsa, antivirus'e de elleşme derse, "geçti bor'un pazarı, sür eşşeğini niğde'ye" :)

"Microsoft BitLocker Administration and Monitoring"

yapmış olabilir mi, karşı taraf bilginiz var mı?

Bu yazılım MS'in kendi yazılımı olmakla beraber sadece BitLocker olarak geçer?

Yorum bağlantısı
Emre Berk

Bunun için spam filter'lar var. Firewall'ın spam filter'ı kuvvetliyse, engeller. Yazılımsal spam filter kullanılabilir.

Ama yine de kullanıcı el ile açarsa, antivirus'e de elleşme derse, "geçti bor'un pazarı, sür eşşeğini niğde'ye" :)

Bu yazılım MS'in kendi yazılımı olmakla beraber sadece BitLocker olarak geçer?

Örnek bir dosya olsa da bizde baksak, bitlocker kullanmış olabilir, bunu kırmanın da yolu var belki öyledir diye düşündüm

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Amerika 256 bit realtime kırıyor. Malum anahtar kelimeler ile harmanlayıp o dosyayı prezıdanta mail atın anında dosyanın çözülmüş haliyle gelirler. :)

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Yok daha neler. Fortigate bu işte gerçekten sağlam. Güvenim tam ;)

Yaklaşık olarak müşteri portfoyüm 500 kişi (30 firma) daha firewall'ı aşabilen olmadı. Bu ki buna Forefront TMG de dahil :)

Hocam genel olarak mi konustunuz bilmiyorum ama aşılmıcak sistem yok.Sadece zor olan işlemler var.Hicbir sistem zehiri üretilmeden piyasaya sürülmez en basitinden antivürüs yazılımcıları önce virüsü piyasaya sürüp sonra yazılımı satarlar ıt`cisiniz bilirsiniz hocam.

Şifre olayına gelince 256 bit çok yüksek bir şifreleme ama önemli olan kendi özel algoritması ilemi şifreledi yada piyasadaki programlarla.Ssl sertifikalarinda bile 256 bit kullanılır siz düşünün kuvvet yapısını.Ve son olarak örnek bir dosya gönderirmisiniz incelemek isterim bakalım nasıl birşeymiş teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hocam genel olarak mi konustunuz bilmiyorum ama aşılmıcak sistem yok.Sadece zor olan işlemler var.Hicbir sistem zehiri üretilmeden piyasaya sürülmez en basitinden antivürüs yazılımcıları önce virüsü piyasaya sürüp sonra yazılımı satarlar ıt`cisiniz bilirsiniz hocam.

Şifre olayına gelince 256 bit çok yüksek bir şifreleme ama önemli olan kendi özel algoritması ilemi şifreledi yada piyasadaki programlarla.Ssl sertifikalarinda bile 256 bit kullanılır siz düşünün kuvvet yapısını.Ve son olarak örnek bir dosya gönderirmisiniz incelemek isterim bakalım nasıl birşeymiş teşekkürler.

Aşılmayacak sistem olmadığını tabii ki biliyorum. Ancak Merkez Bankası koşmadığımıza göre, standart bir firewall hepimizi korur ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Aşılmayacak sistem olmadığını tabii ki biliyorum. Ancak Merkez Bankası koşmadığımıza göre, standart bir firewall hepimizi korur ;)

spam filter koy, badword listener koy, exploit aynası koy.

Sizin firewallarda böyle birşey var mı ? :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

spam filter koy, badword listener koy, exploit aynası koy.

Sizin firewallarda böyle birşey var mı ? :p

Herhalde ki :)

Apaçi yazarım yasaklı kelimelere, google'da dahi arayamazsın :D

Mutlaka fortigate'i özellikle 60 serisini incelemeni öneririm. 80'ler ise efsane :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ayna görevi yapıyor mu peki? Misal exploit yani vulna... geldi, lank karşı tarafa aynı şeyi yolluyor mu? Yoksa blocklamakla mı yetiniyor :p Tabiki bloklamakla yetiniyordur, başka becerisi yokki bu hazır sistemlerin. Open Source candır diyorum ve kaçıyorum :seytan:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ayna görevi yapıyor mu peki? Misal exploit yani vulna... geldi, lank karşı tarafa aynı şeyi yolluyor mu? Yoksa blocklamakla mı yetiniyor :p Tabiki bloklamakla yetiniyordur, başka becerisi yokki bu hazır sistemlerin. Open Source candır diyorum ve kaçıyorum :seytan:

Aynen, sadece blockluyor. Bu da zaten son kullanıcıya yeter ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Aynen, sadece blockluyor. Bu da zaten son kullanıcıya yeter ;)

o zaman neymiş? Opensource candır :seytan:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

o zaman neymiş? Opensource candır :seytan:

Buna zaten itirazım yok ki :) Asıl problem, bunu kodlayabilecek, kontrol edebilecek birilerinin olmayışı. Ayrıca GUI her zaman cezbedicidir ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan abi bir araba parasi yahu daha ne olsun :)

Dosyalar önemliyse 3 e 5 e bakmayacak artık..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Apple kullansa böyle önemli dosyaları olan kişiler daha güvenli olur diyorum mac mac

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Hepsini okudum. Anladığım kadarıyla bu tarz işlerden korunmak için ilk yapılacak MS den başka işletim sistemi kullanmak.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Adam öyle bir çalışma yapmış ki bütün dosyaların uzantılarını bozmuş mesela dosyanın özelliklerine girdiğim zaman normalde word dosyası ise doc der ya da word der bunda direk dosya uzntısın da şifreli dosya yazıyor açmak istediğinde ise bilinmeyen dosya olarak görüyor içeriğine girdiğinde içinde bulunan yazıların hepsi birbirine girmiş olarak görünüyor   

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Apple da o kadar güvenilir değil :p 

En iyi güvenlik için iş bilgisayarlarının hiçbir zaman internet gibi ortamlara bağlamayacaksınız :p Veyahut sadece 80 portunu açacaksınız, google ve mynette gezebilsin :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Bütün güvenlik açıklarını kapattım gerçi kıracak yinede kırar da yapmadı demesin elimden geleni yaptım gerisi avukatın işi

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Ne kadar kapatırsanız kapatın o bir WinZort. Kapattığınızdan fazla açık halen duruyor, emin olun :)

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Ne kadar kapatırsanız kapatın o bir WinZort. Kapattığınızdan fazla açık halen duruyor, emin olun :)

Ondan şüphem yok canım yapacak yapacağını yine yapar tabi uğraşmadı demesin :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Personel firewall yükle adama. Kişisel kullanım olanlar pek pahalı değil veyahut bulunur ilaçlıları. Sadece çıkış 80 ve 443 portlarını aç. Giriş portlarının hepsini kapat. özellikle ICMP.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Gerekli bilgilerin hepsini verdim savcılığa suç duyurusunda bulunmuş bir sonuç çıkacağını sanmıyorum ya bakalım

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Şifreleme yapan program hala oradaysa, bir dosyanın şifrelenmiş ve şifrelenmemiş hali mevcut ise (yedeklerden sağlam bir kopya) olayı tersine çevirmek kolay olması lazım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Yüzde 99 olarak dosyanın ilk baştaki hex kodlarını modifiye ediyor ve uzantısını değiştiriyor. Çünkü ne tarz bir dosya (doc, xls, vs vs) gib bilgiler dosyanın ilk başlarında bulunur.

Virüs mantığının yandan yemişi bu durum...

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...