İçeriğe Yönlendir

Fiesta Parlatma Operasyonu

Tuğbay ışıklar

Recommended Posts

Tuğbay ışıklar

Arkadaşlar merhaba

El ile wax ve cila uyguluyordum uzun süredir.

Amatör olarak makine kullanma zamanı geldi derken Einhell Polisaj Ve Zımpara Makinesi Bt-Po 1100 bu ürünü aldım . Einhell Polisaj Ve Zımpara Makinesi Bt-Po 1100 E (0100.20.932.21) - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

Meugiars ScratchX ince çizik giderici aldım, CG Wet Wax ve Meg.Ultimate Liquid Wax vardı elimde.

Aracı Meg. şampuan ve yıkama eldiveni ile yıkadım ve kuruladım.

Önce scratch x uyguladım ince çizikler vardı araçta. (Pedin üzerine 3 adet nohut tanesi kadar döktüm ). Uygulama sonrası beyaz ped aracı rengine döndü biraz :)

Sonrasında sadece deneme amaçlı kaputun %50 kısmına wet wax %50 kısmına med ultimate denedim yün ped ile. Fakat baktımki makine ile gelen pedlerle bu iş olmaz dedim ve zorlamadım biraz uyguladıktan sonra bıraktım.

Öncesi fotoğrafları yok fakat sonrası fotoğrafları ektedir.

okpu2o.jpg

33k817r.jpg

vx22xu.jpg

20afbtd.jpg

118j0uu.jpg

24eynab.jpg

2nrfvia.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ellerinize sağlık. :good1:  :good1:

Hiç böyle şeyler gelmiyor elimden anca esnafa para kazandırıyorum.  :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

elinize sağlık tam aradığım konuyu açmışsınız. bende bu makineden düşünüyorum fakat kullanıcı yorumu benim için önemli. Ürünün linkini inceledim pedi kalitesiz diyor. Siz bu konuda ekstra birşey yaptınız mı. Yani yeni ped aldınız mı? aldıysanız hangisini aldınız?

şimdiden teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

Yeni ped almadım ama makine fiyatına göre çok iyi, yeni ped alıp yoluma devam edeceğim :)

Ama makine bu fiyatlardayken kaçırma,

Devrini ayarlayabiliyorsun ve kullanımı kolay.

Yorum bağlantısı

Yeni ped almadım ama makine fiyatına göre çok iyi, yeni ped alıp yoluma devam edeceğim :)

Ama makine bu fiyatlardayken kaçırma,

Devrini ayarlayabiliyorsun ve kullanımı kolay.

alıyorum o zaman :) yorumlar şahsi kullanılacaksa işe yarar şeklinde zaten.O zaman ped tavsiyesini de bekliyorum sizden :D

Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

Bende başka birisinden ped tavsiyesi bekliyorum gelen tavsiyeleri iletirim buradan :)

Ama şöyle söyleyeyim daha önce makine tutmamış birisi olsaydım arabanın bir çok yerinde yanıklar ve boya çizikleri olurdu.

Makine işi zor iş, bir çok deneme yaptıktan sonra araba üzerinde çalışmaya başka.

Cam cilala, masa cilala birşeyler üzerinde çalış yani..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Makine sakat iş, boya az biraz ısınsın yanar gider vernik, alışmak lazım.

İş güzel, eline sağlık.

Yorum bağlantısı

Bende başka birisinden ped tavsiyesi bekliyorum gelen tavsiyeleri iletirim buradan :)

Ama şöyle söyleyeyim daha önce makine tutmamış birisi olsaydım arabanın bir çok yerinde yanıklar ve boya çizikleri olurdu.

Makine işi zor iş, bir çok deneme yaptıktan sonra araba üzerinde çalışmaya başka.

Cam cilala, masa cilala birşeyler üzerinde çalış yani..

ben araçta ki kılcal çizikleri gidermek için hangi ürünü kullanmalıyım peki? bir de bu makine ile pasta yapmak tehlikeli mi. daha önce makine hiç kullanmadım.

Yorum bağlantısı

makine işi için acele ettim sanırım :) bir kaç yerde ve çevremdeki bir kaç arkadaşla da görüştüm. profesyonel değilsen arabaya yazık edebilirsin dediler. Bir arkadaşım da makine varmış onla deneyeceğiz bigün.eğer elimden geldiğini görürsem alacağım.Şimdilik iptal ettim kısacası.Yine hevesim kursağımda kaldı :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun.Dikkatli kullanın sık sık elinizle boyayı kontrol edin sıcaklık bakımından.MAkinayla gelen pedler genelde iş yapmaz.Elinizde mutlaka 3 farklı ped olmalı hatta boy boy.Ama ilk başlarda deneyim fazla yoksa kaliteli pedleri parçalayabilirsiniz.o yüzden adi pedler ile hurda malzemelerde çalışmak iyidir bir kaç kez.

Ayrıca yün ped kullandım yazmışsınız.En ağır ped yün olandır ve yün ped ilede wax falan atılmaz.Parlatmak ve wax türevlerini kullanmak için en yumuşak ped kullanılır düşük devirde 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Einhell ile boyayı yakmak için art niyetli olmak lazim orta ve hafif kullanımlarda sıkıntı yapmaz zaten baskıyı görünce bayılır. How to polish diye aratirsaniz bolca video yardımcı olur.

Ped olarak çeşitli markalar var ama acemiliği atana kadar pahalilara pek geçmeyin çünkü parçalanıyor kullanıcı hatasından. Auto hdm nin uygun fiyatlı güzel pedleri var.

Einhell de sonuç almak için ped mak 12-13. Cm çapında olsun. Daha büyüğünü yeterince çeviremez. Ben bosch pro seri kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Çok da iyi olmuş çok da güzel olmuş :)

amma lakin ki öyle değildir  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...