İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı (Marka Önerileri/deneyimler)

Önder Başböyük

Recommended Posts

Ersev Kaya

Daha önceden 240 küsür bin km hangi viskozitede yağ konduysa o viskozitede yağ ile devam edin.

Aracın geçmişini bilmiyorum. Sadece aldığımda motorda hiç yağ yoktu ve usta idareten 10 40 koydu.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

focus 1.6 lpg'li 60000 bakımını yaptırıcam sadece yağı kendim alıp gerisini noname maslağa bırakmayı düşünüyorum. Tavsiye marka ve alınabilecek siteleri bilen yazabilrse memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Nacizane bir fikrimi belirteyim. 

Arabada DPF olmadığından kullanmanda ne kadar fayda var bilemedim abi.. 

Aslında sonradan aldım bu yağı ve şu an kullanıyorum, satıcıda sıkıntı yok 2014 ağustos üretimi yağı yolladı. dpf ve motor yağı konularına çok hakim değilim ancak yarı sentetikten ziyade tam sentetik yağın motor ömrü için özellikle ilk çalışma anında faydası olacağını düşündüğüm(önerilerden anladığım) için aldım. İşin iyi tarafı ben 90 tl ye aldım kargo dahil ancak BKM expressten de 15 tl puan alıp harcadım, iyi oldu yani :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Han
(düzenlendi)

Arkadaşlar şimdi birkaç sayfa okudum kimi Castrol kimi mobil demiş. Benim araç 60.000 de 2000 km sonra yaz değişimi var acaba ne kullanmalıyım. İçerisinde Castrol Magnetec 5 30 var. Aracım 2009 1.6 Ford Focus Titanium Benzin/Lpg. DPF motor nedir? Birde kaç lt yağ gerekli?

Düzenleme:Ek sorular

tarihinde Oğuzhan Han tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Arkadaşlar şimdi birkaç sayfa okudum kimi Castrol kimi mobil demiş. Benim araç 60.000 de 2000 km sonra yaz değişimi var acaba ne kullanmalıyım. İçerisinde Castrol Magnetec 5 30 var. Aracım 2009 1.6 Ford Focus Titanium Benzin/Lpg. DPF motor nedir? Birde kaç lt yağ gerekli?

Düzenleme:Ek sorular

Mobil mi Castrol mü diye sormak yerine, daha önce hangi yağı kullanmışsanız o yağ ile devam ederseniz en verimli olanı olacaktır..

Castrol Magnetec 5/30 ile devam ediniz değiştirmeyiniz..

DPF (Dizel Partikül Filtresi) euro 5 tdci motorlar için olan birşeydir. Sizin aracınızda yoktur..

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yasin Kahveci

Arkadaşlar 2007 fiesta 1.4 benzinli motora konulacak yağ miktarı ne kadardır?

Yorum bağlantısı
Arif Arslan

2008 focus tdci aracım için şu iki yağdan birini alacağım. dpf var mı bizim araçta. pahalı olana gerek var mı? daha önce 65 tl olanı kullandım.

Mobil Süper 3000 XE 5W-30 4lt DPF Araçlara Uygun Benzinli Dizel Motor Yağı  99 tl

http://www.hepsiburada.com/liste/mobil-super-3000-xe-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi/productDetails.aspx?productId=otyagmbl0007&categoryId=26005

Mobil Super Fe 5W/30 4 Lt Benzin, Dizel Motor Yağı 65 tl

http://www.hepsiburada.com/liste/mobil-super-fe-5w-30-4-lt-benzin-dizel-motor-yagi-652072/productDetails.aspx?productId=otm652072&categoryId=26005

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mithat Tuğrul

Arkadaşlar fiestamın yağ değişim vakti yaklaştı. aracım 2007 fiesta 1,4 comfort. hangi marka ve özellikteki yağı önerirsiniz?

geçen yıl emin olmamakla birlikte castrol dü sanrım.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar fiestamın yağ değişim vakti yaklaştı. aracım 2007 fiesta 1,4 comfort. hangi marka ve özellikteki yağı önerirsiniz?

geçen yıl emin olmamakla birlikte castrol dü sanrım.

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

Mobil mi Castrol mü? 5/30.

Yoksa Shell Helix mi?

Bugün ustamla Perşembe sabah için randevulaştık. Uzun yol öncesi yağ-filtre değişimi yapılacak.

Euro5 DPF'li motorum için ben Castrol Mobil vs derken o hiç gerek yok bende Shell var dedi.

Doğal gazdan imal ediliyormuş. Shell Helix Ultra AmL 5w30 galiba. Bu yağın daha iyi olduğunu söyledi ve kendinden o kadar emin konuştu ki ben Castrol istiyorum diye üsteleyemedim.

5 lt fiyatı ne dedim 180 lira dedi. Araban için 4 lt lazım 1 litresini düşeriz fiyattan dedi. Yani yağ 150 liraya geliyor. Ne diyorsunuz bu işe?

Değer mi?

Bir de internette 5 litresi 140 liradan kargo dahil 122 liraya düşmüş. Alıp gitsem bir dert, alıp gitsem ve yağ sahte çıksa başka dert.

Lütfen tavsiye.

2011 mk2 1.6 TDCI euro5 109bg Focus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Shell hakkinda bilgim yok fakat,mobil esp formula tavsiye edebilirim. Dpf li modeli size gereken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Mobil esp varken başka yağı tercih etmeyin. 95-100 lira. Ustanın elinde shell olmasa hiç önermezdi bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Castrol tavsiye eden bir ustam dedi ki: "Shell daha çok kar bırakıyor o yüzden çok fazla ısrar ediyorlar ustalar"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Gülnar

Benzin+LPG Focus aracım için bu yağı aldım fiyatıda iyi geldi, aynı yağı sanayide 80 TL ye satıyorlar. İlk defa yağ değişimi yapacağım önceki sahibinin ne kullandığını bilmiyorum, umarım doğru tercih yapmışımdır ve umarım 4 LT yağ yeter :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Eren Boztepe

Herkese iyi forumlar aracım 2007 focus dizel 168.000 de yağ değimi yaptırmak istiyorum pek anlamadığım için size sormak istedim.Sizce en iyi yağ markası ve numarası hangisidir.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Castrol Magnatec 530 tavsiye ederim.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

En iyi yağ diye bir şey yok maalesef :) kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor memnuniyet,ufak tefek farklılıklar onlar da hissedilemez bile belki. Ancak genel olarak forumda herkes mobil ve castrol'den memnundur. 5w30 servis ve fabrika önerisidir,buna uymak iyidir.

Daha önceleri ne marka kullanılmış?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...