İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Ayhan Asil

Mazallah kardeş, kansız bunlar, Adliyede çalıştığımdan çok karşılaşıyorum bunlarla.... adamın 30 tane kurbanlığına verdikleri 20 Milyarın hepsi sahteydi.... Ben de alışverişlerde sürekli parayı önce bankaya yatırıp sonra imzaya gidiyorum....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bu konularda en güzeli eft üzerinden cep Şubesi ile halletmek. Ne para çalınma riski taşır ne de eksik, sahte gibi durumlar oluşur. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Mazallah kardeş, kansız bunlar, Adliyede çalıştığımdan çok karşılaşıyorum bunlarla.... adamın 30 tane kurbanlığına verdikleri 20 Milyarın hepsi sahteydi.... Ben de alışverişlerde sürekli parayı önce bankaya yatırıp sonra imzaya gidiyorum....

Aynen abi bu durumlar son 3 4 aydir adana da cogaldi yine piyasaya cikmaya basladi bu dolandiricilar

Bu konularda en güzeli eft üzerinden cep Şubesi ile halletmek. Ne para çalınma riski taşır ne de eksik, sahte gibi durumlar oluşur. Geçmiş olsun

Bazılarımiz bunu kabul etmiyor başta olmak üzerede kendi babam

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Onda da var dümen.Kimi bankalarda EFT emrini iptal ederek parayı geri iade çekiyorlar diye duydum.

Tefarruatını bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Onda da var dümen.Kimi bankalarda EFT emrini iptal ederek parayı geri iade çekiyorlar diye duydum.

Tefarruatını bilmiyorum.

Aynen abi bu durumlar son 3 4 aydir adana da cogaldi yine piyasaya cikmaya basladi bu dolandiricilar

Bazılarımiz bunu kabul etmiyor başta olmak üzerede kendi babam

Para hesaba geçtikten sonra zor bu olay ama varsa bir üç kagitciligi bilmiyorum maalesef havale de yapılabilir onda gönderici tüm bilgileri gireceği için IBAN hatalı girilmiş diye itiraz edemez

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Cengiz.. Bende bundan önceki aracımı Antalya dan alacak kişinin dolandırılması sebebiyle şoke olmuştum. Benim arabayı alacak adam kendi arabasını dolarla satıyor. Tam benim aracı almaya gelecekken döviz bürosunda dolarları bozdurayım diye gidiyor. Dolarların hepsi sahte.. Benim verilmiş sadaka varmış. Adam buraya gelip, dolarları bana verse bende patlayacaktı..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Para hesaba geçtikten sonra zor bu olay ama varsa bir üç kagitciligi bilmiyorum maalesef havale de yapılabilir onda gönderici tüm bilgileri gireceği için IBAN hatalı girilmiş diye itiraz edemez

Banka persolenide ekipten desem ? :fiuw:

Yorum bağlantısı

Banka persolenide ekipten desem ? :fiuw:

Iş mahkemede biter. Sonuçta bir hesaba giriş olacak itiraz edilir. Kolay kolay hesaptan para çekme yetkisi olacağını sanmam çalışanın. Öyle olsa çalışan girsin istediği eftyi ya da havaleyi ceksin geri

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun. Sahte paralarla ilgili polise haber verdin mi?

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Öncelikle geçmiş olsun Benim genel bir sorum olacak tamam satıcıdan parayı aldık bankamıza yatırdık satışı verdik aynı şekilde biz araç almaya kalktığımız zaman karşımızda ki satıcı bizler gibi iyi niyetli olmayabilir parayı bankaya yatırdıktan sonra adam imzaya gelme olayında sıkıntı yaşama ihtimalimiz var bunun gibi durumlar için alabileceğimiz bir önlem var mı ? şuanda al sat olaylarının yapılış biçimi bana oldukça güvensiz geliyor 

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Geçmiş olsun Cengiz.. Bende bundan önceki aracımı Antalya dan alacak kişinin dolandırılması sebebiyle şoke olmuştum. Benim arabayı alacak adam kendi arabasını dolarla satıyor. Tam benim aracı almaya gelecekken döviz bürosunda dolarları bozdurayım diye gidiyor. Dolarların hepsi sahte.. Benim verilmiş sadaka varmış. Adam buraya gelip, dolarları bana verse bende patlayacaktı..

Teşekkür ederim abi allahtan erken ayikabildik yoksa suan bir bardak soğuk su iciyorduk sanada cok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Öyle davalar var ki aklınız hayaliniz duruyor okuduğunuzda. Geçmiş olsun, bu tür konularda adamla beraber nakit parayı kendi banka hesabınıza yatırıp satışına kadar da adamı yanından ayırmamak en doğrusu gibi geliyor bana..

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Geçmiş olsun. Sahte paralarla ilgili polise haber verdin mi?

Verdik abi babam ilgilendi o islerle adam kacti büyük ihtimalle verdiği isim soy isimde sahte çıkacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Adamlar kiraladığı arabanın ruhsat bilgilerine göre bir kimlik çıkarıyorlar, çıkardıkları kimlikle noterden (noterin kimlik kontrolünü nasıl yaptığı muamma) 3. bir kişiye araç satışı ile ilgili vekalet veriyorlar, 3 kişi kendi kimliğiyle arabayı satıyor sonra vın turizm. Gerçekten bilindik kişilerle alışveriş yapmak önemli bu devirde..

Yorum bağlantısı
Ersin Karaman

Aslında bu alımsayım işlerinde bir önlem gerekli yasa gibi mesela alan kişi banka hesabında ki nakit parayı gösteren bir evrak gösterecek notere satış yapılırken aynı anda otomatik para karşı hesaba geçecek.boyle Bi uygulama olsa önemli ölçüde azalır bu tur durumlar.her şey için formalite ile karşılaşıyoruz böyle Bi formaliteylede uğraşırız olmaz mı....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun. 

Bankadan aynı gün içerisinde yanlış olmuş diyerek EFT iptal edilebiliyor diye biliyorum ben de. Hatta dün Accord'u Serdar Çetinsoy kardeşime verirken bir şeye daha şahit oldum. Paranın bir miktarını EFT yoluyla gönderdi. 15 dk sonra falan bankadan aradılar onay istediler, haberiniz var mı diye. Kötü niyetli biri olsa iptal etse sıkıntı. 

Böyle durumlarda yine de en güvenli iş EFT. Ama herkes internet bankacılığı kullanmıyor işte. EFT gerçekleştikten ve hesaba geçtikten sonra hemen siz de ama eşinizin , babanızın ya da kendinizin başka hesabına eft yaptığınızda sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Allah hayırlılarla karşılaştırsın. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

eft 1 saat içinde iptal edilebilir, bunu unutma ama, parayı eft yaptı, arabayı devrettin ve bankaya gittin,Aaaa para yoook... geçmiş olsun, aman haaaa....

Yorum bağlantısı

eft 1 saat içinde iptal edilebilir, bunu unutma ama, parayı eft yaptı, arabayı devrettin ve bankaya gittin,Aaaa para yoook... geçmiş olsun, aman haaaa....

O zaman eft ile gelen parayı başka bir hesaba eft yapmak lazım hemen

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O zaman eft ile gelen parayı başka bir hesaba eft yapmak lazım hemen

Yukarda arkadaşlar açıklama yapmış, ben görmemişim....

Evet hemen yapmak yada çekmek iyi olur, esas para peşin, gel yatır bankaya sonra satışı yap taktiği en sağlamı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yukarda arkadaşlar açıklama yapmış, ben görmemişim....

Evet hemen yapmak yada çekmek iyi olur, esas para peşin, gel yatır bankaya sonra satışı yap taktiği en sağlamı sanırım.

Bu yöntem de satın alırken sıkıntılı. Diyelim bi araba alicaz adamla gittik parayı yatırdık bankaya. Satışı vermeye giderken adam kaçtı herhangi bir zor kullanma yoluyla. Para uçtu gitti

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu yöntem de satın alırken sıkıntılı. Diyelim bi araba alicaz adamla gittik parayı yatırdık bankaya. Satışı vermeye giderken adam kaçtı herhangi bir zor kullanma yoluyla. Para uçtu gitti

O da doğruya :)

O zaman en sağlamı havale, hesaba geçti olay bitti, noterde noterin önünde yaparsın imzayıda atarsınız, en son iş bitince noter imzalar :)

Yorum bağlantısı

O da doğruya :)

O zaman en sağlamı havale, hesaba geçti olay bitti, noterde noterin önünde yaparsın imzayıda atarsınız, en son iş bitince noter imzalar :)

Aynen öyle abi havale masrafindan kaçıp milyarlardan olmak var :) ya da en güzeli forum içinden alacaksın :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tefarruatını bilmiyorum.

aynen doğrudur, banka limitlerinde mevcut. Ne zaman 20 bin üzeri para harcaması yaparsam banka arar bu işlemi siz mi yaptınız diye sorar bana ;) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...