İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Orhan Aksakallı

Bu yine iyiymiş. Bana çıkan hediyeleri bi bilseniz.  ;)  :fiuw:

YrrZm6.jpg

Abi sana bambaşka bişey gelmiş :):):) ilkdefa gördüm :) 

Bu numaralardan mesaj eya arama almak istemiyorsanız TRUECALLER programını yükleyin kesin çözüm :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Benide aradılar Asist Point diy bir sağlık sigorta firması,bir yıl hediye etmişler şimdi para istiyorlardı,aklıma gelen bütün iyi dileklerimi sayınca sorun kalmadı :)

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Merhaba Arkadaşlar.. Konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim..

Az önce başımdan geçen dolandırılmaktan son anda kurtulduğum bir olayı anlatmak istiyorum.. Bilginiz Olsun..

Kredi kartı babamın üzerine ama kart bende.. Bu gün 17:30 gibi babamı aramışlar bankanızdan adınıza tanımlı işte bilmem ne sigortanızın bu gün son günü 800 tl karşılıgında yenilenecektir diye.. Babam da kabul etmemiş iptal için kart teyit etmesini istemişler kartta bende oldugu için beni aradı.

+ Oğlum bankadan aradılar sigorta iptali için senden kart teyidi isticekler.. kart sende sigortayı iptal ettir.
- Tamam baba.

Dedim ve kapattık.. 18 30 gibi 0850 473 75 24 no'lu numara aradı.. 

+ Erkan Tekin ile mi görüşürüyorum ? 
- Evet. Kimsiniz ? 
+ Biz Bankanız ( hayat sigortası bilmem ne diye anlattı. ) Babanız Cafer Bey ile görüştük Kredi kartı sizde oldugu için sigortayı iptal edemedik lütfen teyit ediniz.

Dedi ve kredi kartı numarasını söylemeye başladı.. Kart numarası doğru, ay yıl kısmı da doğru.. Arka kısım güvenlik kısmına gelince bilemedi ve şüphelendim.. Dolandırıcı ile konuşurken diğer telefondan babamı arayıp  Telefonuna şifre falan gelirse verme dedim ve anlaştık.. Dolandırıcı ile bu sefer tartışmaya başladım

- Neden son günü beklediniz falan ben nerden biliyim sizin bankadan aradıgınızı falan 
+ Bankadan aramasak kart bilgilerinizi vermezdik.
- Ben size güvenmiyorum onay falan vermiyorum 
+ o halde 1600 tl lik tutar kartınızdan 24 ay taksitle çekilir bu gün son gün oldugu için sigorta adınıza yapılmış olur 
Babama 800 demişler ben itiraz edince 1600 oldu.

O sırada biraz tartışma oldu kızdım bağırdım son gün mü aranır falan filan neyse iptal ettirmiyorum ne yapıyorsanız yapın bankam ile görüşcem sizinlede ayrı görüşcem dedim kapattım ve hemen bankayı aradım. Müşteri temsilcisi ile görüştüm.. Böyle böyle bir olay oldu dedim Cardfinans adına medilıfe sigorta diye tam lafımı bitirmeden
Temsilci bayan
+ Bizim öyle bir sigorta şirketimiz yok kesinlikle dolandırıcı. Lütfen kart bilgilerinizi vermeyiniz dedi.
- Zaten kart numarasını dahi kendisi söyledi adam bana arka kısmını bilemeyince onaylamadım sms şifresi falan istemişti ama onaylamadım
+ O zaman kartınızı güvenlik amaçlı iptal edelim size yeni bir kredi kartı yollayalım ve bu karttaki bilgilerinizi de o karta aktalarım
- Evet lütfen. ( evet hayır işleminden sonra )
- Ee peki sistemden bakarmısınız herhangi bir çekim işlem yapılmış mı ?
+ Hayır işlem yapılmamış..

Teşekkür edip kapattık..

Arkadaşlar bu olay ile birlikte 2. kez dolandırılmaya çalışıldık. Ve iki olayda da babamı kullanmaya çalıştılar. Çok şükür bi sorun çıkmadı..
Lütfen aklınızda bulunsun. Kart bilgilerinizi verseler dahi lütfen işlem yapmayın. Banka işlemlerinizi internet yada yüz yüze yapmaya dikktat edin. 
Biraz uzun oldu özürdilerim  bu da böyle bir olay. 

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Aynı olay benim başıma da geldi.  Bilgileri vermeyince hemen kapattılar. 

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Sigorta muhabbeti için beni her yıl 2-3 kez arıyorlar. Daha değişik taktikler geliştirin dolandırıcısınız diyorum 1-2 bağırıyorum kapatıyorlar. Eve icra yollıcaz diyorlar, hemen yollayın bekliyorum diyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

benide aramışlardı, konusu olması lazım, fırsatçı şerefsizler, yerseler hesabı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bakalım sıra bize ne zaman gelecek.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Banka sizi arayıp kart numarası istemez..zaten herşey elimizin altında..aman dikkat..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynısı geçen hafta murat yıldızın başına geldi hatta telefona sesini kayıt etmiş dinledik iyice çozuttular

Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

çok geçmiş olsun..

benzer bir olay geçen yıl benim başıma geldi. annemin kredi kartı bende ve bankasında benim iletişim bilgilerim bulunuyor. bu elemanlar aradı kartın ilk dört son dört hanesini söylediler bu karttan check up için çekim yapılmış süresi bugun doluyor yenilemezsek 400 TL masraf yansıyacak yenilersek 250 TL ile bir yıl daha uzatacağız dediler.

bende işlem tarihini sordum, işlemi hangi telefon numarasından anneme ulaşıp işlem yaptıklarını sordum. verdikleri tarihte kart bende ve verdikleri numarada benim numaram. Ayrıca o tarihte annemle aynı ilde bile değiliz.

işlemi nasıl yaptıklarını sordum mail order aracılığıyla yaptıklarını belirtti. Bende kendilerine bankacı olduğumu söyledim mail order için talimat imzalamadığımızı belirttim. Bu şekilde çekim yapabiliyorsanız yapın şüpheli işlemden ötürü tutarı iade ettirebileceğimi söyleyip biraz sert konuşmaya başladım. Bunun üzerine Karşı taraf ileri geri laflar söyleyip tak diye telefonu yüzüme kapattı.

Durum şu ki, hiç bir banka sizi arayıp kart bilgilerinizi istemez.

kartlarınızın ilk ve son dört hanesine çoğu kişiler bir şekilde ulaşabilirler bu önemli bişey değildir. Alış veriş sonrası aldığınız sliplerde, kart ekstreleriniz gibi bir çok yerde ilk ve son dört hane genelde görünür haldedir.

sizlere önerim, internetten işlem yaparken 3D secure kullanmanız ve her kim olursa olsun kart bilgilerinizi paylaşmamanız.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Bende bir arkadasın rica etmesi üzerine kartım ile dün facesine 1,97 tl lik çip aldık. Bugun internet bankacılıgından baktıgımda benim yaptıgım işlem dısında 5 tane daha çip alınmış. Toplam tutar 100 tl ye yakın. Bankayı arayıp kartı iptal etmelerini istedim.  itiraz için provozyondan dönem içi işleme düşünce yapmalıymışız. Bilgisi olanın şunu açıklamasını isteyeceğim. Kartım mailorder ve telefon ile alışverişe kapalı olmasına rağmen nasıl alışveriş yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Aynı olayı bende yaşadım.Kart numaralarımı falanda verdim.Çünkü kartım kullanıma açılmamıştı.Geri döndüler ve ertesi güne kadar bir post işlemi yaparak açtırmamı istediler.Bende aynı gün bankayı arayarak kartı iptal ettirdim.Ertesi gün tekrar aradılar ve bende tabiki bildiğim ve o anda ürettiğim tüm küfürleri ederek teli kapattım.Bir dahada ne arayan ne soran :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Çok geçmiş olsun.

Hakikaten hangisine inanacağımızı şaşırdık. Şeytanın aklına gelmeyen ketepere fikirler ortaya çıkarıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN
(düzenlendi)

Bende bir arkadasın rica etmesi üzerine kartım ile dün facesine 1,97 tl lik çip aldık. Bugun internet bankacılıgından baktıgımda benim yaptıgım işlem dısında 5 tane daha çip alınmış. Toplam tutar 100 tl ye yakın. Bankayı arayıp kartı iptal etmelerini istedim.  itiraz için provozyondan dönem içi işleme düşünce yapmalıymışız. Bilgisi olanın şunu açıklamasını isteyeceğim. Kartım mailorder ve telefon ile alışverişe kapalı olmasına rağmen nasıl alışveriş yapılır.

İbrahim bey geçmiş olsun kartınız mail order işlemine açıkttır. Siz call centerı arayıp şüpheli işlem bildiriminde bulunun. Onlar mail order aracılığıyla çektikleri için karşı tarafın bankası tutarı belli bir süre güvenlik blokesinde tutar. Büyük ihtimallede tutarı size iade ederler. vakit kaybetmeden şüpheli işlem bildiriminde bulunun derim.

yapılan işlem için karşı taraf gün sonu almadığı için bekleyen provizyonlarda görünüyordur. Gün sonu aldıklarında sizin işlem dönem içi işlem kısmına düşecektir.

tarihinde Furkan YAYVAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

İbrahim bey geçmiş olsun kartınız mail order işlemine açıkttır. Siz call centerı arayıp şüpheli işlem bildiriminde bulunun. Onlar mail order aracılığıyla çektikleri için karşı tarafın bankası tutarı belli bir süre güvenlik blokesinde tutar. Büyük ihtimallede tutarı size iade ederler. vakit kaybetmeden şüpheli işlem bildiriminde bulunun derim.

Öncelikle ilginiz için tesekkür ederim. Kartı iptal ettirdiğimde temsilciye belirttim bu işlemleri ben yapmadım itiraz ediyorum diye.

Temsilci: Şİmdi provozyonda dönem içi işleme düştükten sonra itiraz edin dedi. Belki fax ile dilekçe isteyebileceklerinin belirtti.

Not:İnternet bankacılığı kullanıyorum mailorder ve telefonu sadece alışveriş yapacagım açar hemen kaparım.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Volkan Abi adamlar kart bilgisini kendileri verdiler zaten orası yanılttı.

Banka sizi arayıp kart numarası istemez..zaten herşey elimizin altında..aman dikkat..

Herkese teşekkür ederim. Artık nasıl desem bilmiyorum her yerden fırsat kolluyorlar.

Yorum bağlantısı
Furkan YAYVAN

Öncelikle ilginiz için tesekkür ederim. Kartı iptal ettirdiğimde temsilciye belirttim bu işlemleri ben yapmadım itiraz ediyorum diye.

Temsilci: Şİmdi provozyonda dönem içi işleme düştükten sonra itiraz edin dedi. Belki fax ile dilekçe isteyebileceklerinin belirtti.

Not:İnternet bankacılığı kullanıyorum mailorder ve telefonu sadece alışveriş yapacagım açar hemen kaparım.

İbrahim bey, kartınız mail order işlemine mutlaka açıkttır yoksa karşı taraf provizyon alamazdı. siz internet bankacılığından kart işleminizi takip edin dönem içi işleme düşer düşmez hemen şüpheli işlem bildiriminde bulunun.  Call center belki şubenize gidip yazılı talimat vermenizi de isteyebilirler. neyseki çok yüksek tutarlar çekmemişler. Bununla geçmiş olsun. size tavsiyem İnternetten işlem yaparken 3D secure kullanan siteleri tercih etmeye özen gösterin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Küçük

İki hafta önce aynı olay bizim şoförlerden birinin başına geldi. Tabi bizim saf şoförü kandırmışlar. Bütün bilgileri almışlar ve üstünede telefona gelen şifreyi vermiş bizimki. İki tane işlem yapılmış k.kartından biri 800 tl lik diğeri 7096 tl lik. Tabi kredi kartının limiti yetersiz kaldığı için 7096 tl yi çekememişler ama 800 tl uçmuş. Olayı bize anlatır anlatmaz dolandırıldığını anladık ve bankayı aradık durumu anlattık. Şubeyle falan görüştük. Çekemedikleri parayla ilgili işlem yaptırdı. Ama 800 ü ödemek zorunda kaldi. Bu arada çekim yapmaya çalıştıkları yurtdışı alışveriş olarak görünüyormuş.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

İbrahim bey, kartınız mail order işlemine mutlaka açıkttır yoksa karşı taraf provizyon alamazdı. siz internet bankacılığından kart işleminizi takip edin dönem içi işleme düşer düşmez hemen şüpheli işlem bildiriminde bulunun.  Call center belki şubenize gidip yazılı talimat vermenizi de isteyebilirler. neyseki çok yüksek tutarlar çekmemişler. Bununla geçmiş olsun. size tavsiyem İnternetten işlem yaparken 3D secure kullanan siteleri tercih etmeye özen gösterin.

Şöyle bir durum var meblağ giderek artıyor. İlk basta 3,96 tl den baslamıs 82 lere kadar 5 tane işlem yapılmış. Tabiki takipcisi olucagım tabi burada HGS cezamızda var haksız yere gönderilen yardımınız için tesekkür ederim.

İki hafta önce aynı olay bizim şoförlerden birinin başına geldi. Tabi bizim saf şoförü kandırmışlar. Bütün bilgileri almışlar ve üstünede telefona gelen şifreyi vermiş bizimki. İki tane işlem yapılmış k.kartından biri 800 tl lik diğeri 7096 tl lik. Tabi kredi kartının limiti yetersiz kaldığı için 7096 tl yi çekememişler ama 800 tl uçmuş. Olayı bize anlatır anlatmaz dolandırıldığını anladık ve bankayı aradık durumu anlattık. Şubeyle falan görüştük. Çekemedikleri parayla ilgili işlem yaptırdı. Ama 800 ü ödemek zorunda kaldi. Bu arada çekim yapmaya çalıştıkları yurtdışı alışveriş olarak görünüyormuş.

Çok geçmiş olsun arkadasınıza  teknoloji hayatımızı kolaylastırdıgı gibi böyle üzüntülerede ugratıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu mail order olayına sanal alışveriş limiti söker mi?

Benim sanal alışveriş limitim her zaman 0 tl. Sadece internet alışverişi yaptığım an açıp, alışverişten hemen sonra kapatıyorum..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Aynı şahıslar beni de aradı. Sonra bende diretince kapattılar. Daha sonra bankayı teyit için aradım, itibar etmeyin dediler.

3-5 gün sonra yine aradılar. Aynı muhabbet. Bu sefer çok gittim üstlerine. "Tamam beyfendi 800 TL'yi iade ettik, en yakın şubemizden alabilirsiniz. Bu söyleyecektik" dedi ve çat suratıma kapattı.

Söyleyecek çok söz var bunlar için.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Bu mail order olayına sanal alışveriş limiti söker mi?

Benim sanal alışveriş limitim her zaman 0 tl. Sadece internet alışverişi yaptığım an açıp, alışverişten hemen sonra kapatıyorum..

Benimde hep kapalı sadece sizin gibi alışveriş sırasında anlık kapayıp açma yapıyorum demekki bir açık var.

Aynı şahıslar beni de aradı. Sonra bende diretince kapattılar. Daha sonra bankayı teyit için aradım, itibar etmeyin dediler.

3-5 gün sonra yine aradılar. Aynı muhabbet. Bu sefer çok gittim üstlerine. "Tamam beyfendi 800 TL'yi iade ettik, en yakın şubemizden alabilirsiniz. Bu söyleyecektik" dedi ve çat suratıma kapattı.

Söyleyecek çok söz var bunlar için.

Dolandırıcılar forum üyelerine dadanmıslar.

Haberlerde görüyoruz savcı,hakim ve emniyet yetkilileri bile düşürüyorlar. Allah böyle insanları herkesten uzak eylesin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Geçmiş olsun herkese, dikkatli olmakta fayda var...

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...