İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Gri Fırtınama Ufak Dokunuşlar

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün hem bostancı hem kartal sanayindeki ford çıkmacılarını dolaştım.Sonunda kafama yatan 2,5 kasa arka tamponunu buldum üstelik park sensör yerleride hazırdı.Resimlerini ustamla paylaştım onayını aldım nerdeyse hatasız bir tampondu.Tamponu    aldığım gibi soluğu boyacı ustamın yanında aldım ve teslim ettim.Bir aksilik olmaz ise cuma günü hem marşpiyeller hemde arka tamponu aracıma takmış olacağım.Sırada sevgili Ömürün GTC si tarzı egzozlar var ama istanbul anadolu yakasında bu işi layığıyla yapabilecek bir yer bilmiyorum.Onuda araştırıyorum cumaya kadar bulursam eğer egzozlarıda yaptırmış olacağım.Birde unutmadan arka tamponu takınca eğer yapabilirsem kapılardaki kuşakları ustama  çıkartırıp titanium gibi bir görüntü sağlamak istiyorum.Cumartesi günü yeni resimleri paylaşmış olacağım. :)

tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Srkadaşlar resim yüklemede sorun yaşıyorum. :(

Yorum bağlantısı

djW73Z.jpg[/url]

Tampon ve marşpiyellerimiz boyanıp hazırlandı.

P3YOnQ.jpg[/url]

Daha sonra önce arka tamponu sonrada marşpiyelleri taknaya başladık.Bir tek arka tamponda park sensör yuvaları dardı onlarıda azcık genişlettik.

mlrJJ1.jpg[/url]

kr1XOW.jpg[/url]

P3YO15.jpg[/url]

P3YO75.jpg[/url]

rLmJy3.jpg[/url]

Şimdiki resimlerde marşpiyeller  ve tampon takıldıktan sonraki  haline ait.

JL7O85.jpg[/url]

Vpg3Rj.jpg[/url]

MYPaZ9.jpg[/url]

gl490Z.jpg[/url]

ydAzXM.jpg[/url]

gl49aL.jpg[/url]

59oGWq.jpg[/url]

Bugünde son işlem olarak egzozcunun yolunu tuttum. :)

qqmJg5.jpg[/url]

Sonrasında işe koyuldu ustamız.Dağılım yüzde 50 olacak şekilde yapıldı.

nP5OP0.jpg[/url]

İlk egzoz tamamlandıktan sonra asıl zor kısıma geçildi.

aqyzPQ.jpg[/url]

Önce galvanizli  borudan uygun ölçüde parça kesilip daha sonra montaja uygun şekilde şekillendirildi.

b8gBgZ.jpg[/url]

Son ayarlamalar ve sonrasında sonuç. :)

zR20VR.jpg[/url]

0V4ELL.jpg[/url]

XWDPqD.jpg[/url]

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Son hali budur arkadaşlar.Maliyetlere gelince onuda hemen belirtiyim.Marşpiyelleri orjinal ford st   olarak sevgili Göksel kardeşim sayesinde 600 tl ye aldım.Normal satış fiyatı 900tl idi.Arka tamponu bostancı sanayisitesinde bir  çıkmacıdan 150 tl ye aldım.Toplamda boya montaj ve işçilik dahil 350 yede hepsini takdırdım. Tabi eş dost selamınında  pazarlıklarda etkisi oldu.Egzozlarıda yine usta selamı ve yönlendirmesi ile uçlar dahil 200 tl ye takdırdım.Artık sıradaki işlemler için biraz para kazanıp biriktirme vakti geldi. :) .Biliyorum şimdi bir çok arkadaşım acil yay diyecek ama  o şimdilk  biraz zor :(  zira benim şirket aracım olduğu için arabayı genelde benden çok babam kullanıyor  ve ne kadar dikkat etsede benim kadar dikkatli olamayabilir.Bu yüzden ileriki planım öncelik olarak ön tamponu st ye çevirebilrim yada duruma göre farlara el atıp bi-xenona geçişte yapabilirim.Bakalım mali durumum  nasıl olacak artık ona göre haraket edeceğim. :biggrin:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Jantlar harika 18 st mi

Hakanın yazdığı gibi Abdullah forumda geçen görmüştüm aynı janttan  satıyorlardı  düşünürsen eğer bakabilirsin. :)

Ve ilk resimler silindiği için dünden bugüne :)

lY9zPJ.jpg[/url]

ElpE4B.jpg[/url]

Yorum bağlantısı

Aklımda olan bir jant modeli,senin araba benim işimi çok kolaylaştırdı  :bravo:  :nazar:

Valla taktırmadan önce çok düşündüm sonra photoshopla denedim baktım yakıştı. :biggrin: Sonrada araştırmaya geçtim sadece jant değilde lastikle beraber almak daha uygundu.Sonundada buldum.Yalnız aldığımda lastikler 225/45/17 yokohamaydı.Ben jant ve lastik  takımını 800 tl ye aldım ama  bu ebat aracımı biraz ağırlaştırdı.İlk işim biraz daha maddiyatı düzeltince lastik almak oldu.Şu anda üstünde 215/45/17 michelin var ve çekişi  daha iyileşti.Onun için Hakan sanada tavsiyem bu ebattır bulabilirsen hiç düşünmeden al kardeşim.Forumda aynı janttan halen duruyor 1250 fiyat var. :(  Ben sana jantta yardımcı oldum sende bana bi-xenonda  inşallah bi-xeonanda sıra gelecek. :)

Yorum bağlantısı

Valla taktırmadan önce çok düşündüm sonra photoshopla denedim baktım yakıştı. :biggrin: Sonrada araştırmaya geçtim sadece jant değilde lastikle beraber almak daha uygundu.Sonundada buldum.Yalnız aldığımda lastikler 225/45/17 yokohamaydı.Ben jant ve lastik  takımını 800 tl ye aldım ama  bu ebat aracımı biraz ağırlaştırdı.İlk işim biraz daha maddiyatı düzeltince lastik almak oldu.Şu anda üstünde 215/45/17 michelin var ve çekişi  daha iyileşti.Onun için Hakan sanada tavsiyem bu ebattır bulabilirsen hiç düşünmeden al kardeşim.Forumda aynı janttan halen duruyor 1250 fiyat var. :(  Ben sana jantta yardımcı oldum sende bana bi-xenonda  inşallah bi-xeonanda sıra gelecek. :)

Ne zaman istersen söyle..bixenon var şuanda.. :) jantın konusunu takipteyim,ama lastikli olsa çok iyi olurdu.

Yorum bağlantısı

Ne zaman istersen söyle..bixenon var şuanda.. :) jantın konusunu takipteyim,ama lastikli olsa çok iyi olurdu.

Sağolasın Hakan biraz maddi durumu topalıyım hemen haber vereceğim sana :)

Yorum bağlantısı

Hocam araba ne güzel albeni kazanmış. Çok beğendim. Maliyeti düşük bagaj üstü spoiler hoş durur. St tamponu da takarsanız bir süre yaysız göze batmaz bence.  :nazar:

Sağol Ömür çok teşekkürler senin gibi zevkli arkadaşlarımın beğenmesi çok güzel.Spolier bende düşünüyorum fakat senin GTC dekinden daha bulamadım.Bulduklarımında kalitesinden emin değilim açıkçası.Planlarım arasında hem st tampon hemde spolier var.İlerleyen zamanda yayda olacak ama bu gidişle babam yüzünden en sona kalacak malum ikna süreci biraz zor oluyor :biggrin:

Yorum bağlantısı

Öztunç hocam karlıkçı halil ( Otosport ) den sipariş verebilirsin. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz buradan.

Sağolasın Ömür bakarım duruma göre haber veririm :) .

Yorum bağlantısı

Uzun zamandır aklımda olan ve yapan arkadaşlarda görüp çok beğendiğim bir uygulamaydı bende yapmaya karar verdim.Havada güzeldi hemen malzemeleri tedarik ettim.Kırmızı sprey boya+beyaz sprey boya +maskeleme bandı toplamda 12 tl tuttu.Sonuç bence şimdilik idare eder. :)

P3MRzd.jpg[/url]

nPrv65.jpg[/url]

QXMkdG.jpg[/url]

gloNQQ.jpg[/url]

Yorum bağlantısı
Abdullah Barslan

[/url]

[/url]

Son resimler :)

bu jant ariyordum satan kim 18 incmi

Yorum bağlantısı
Burak Değer
(düzenlendi)

bu jant ariyordum satan kim 18 incmi

Abdullah abi bu jant OEM 17 inç mondeo jantı yukardaki iletide yazmışlar heralde sen görmemişsin :)

Almak istiyosan   http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-17-inc-ford-mondeo-jant-lastik-takimi-takasli-satilik-163335047/detay/

tarihinde Burak Değer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Barslan

...

Son ayarlamalar ve sonrasında sonuç. :)

XWDPqD.jpg[/url]

eksozu çok dıştamı kalmış ömrünki gibi kesip oturtsaydin daha bi güzel olmazmiydi

Yorum bağlantısı

Valla Abdullah birebir ömürünkinin aynısı olmadı ben sadece ustama anlattım oda uyguladı.Dediğin gibi biraz daha içeride olabilirdi ama bana rahatsızlık vermedi.Birde tampon kesilip oturtuldu.İlerde dediğin gibi biraz daha içeri doğru alınabilir. :yes::)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...