İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Enjektörler Revizyonu Tamamlandı :)

Akan Belen

Recommended Posts

Hakan Kamacı

celalettin abi

daha önce 100.bin bakımında serviste protect koyup öyle değiştirmişlerdi yağı. ancak bu duman olayı benim intercool hortumunun patlamasından sonra gözle görülür şekilde oldu.hortum değişti ancak halen devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sina bey carbon clean için forumda çeşitli spekülasyonlar mevcut. Zira araç 110 binde daha önce Servis bakımlı ama kayıtlarında carbon clean yapıldığını göremedim. Bu km den sonra yapılması sakıncalı olmaz mı?

Hiç bir sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Şener KIRMIZI

Konu başlığında aracın TDCI olduğunu yazmışsın hocam.. Ustanın opet marka gaz kullan dediğini söylemişsin. Araç dizel mi gazlı mı..... Senin açığını yüzüne vurmak için sormuyorum.. Benim aracım gazlı eğer aynı sıkıntılarla karşılaşırsak ustana baş vururuz o yüzden soruyorum... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Konu başlığında aracın TDCI olduğunu yazmışsın hocam.. Ustanın opet marka gaz kullan dediğini söylemişsin. Araç dizel mi gazlı mı..... Senin açığını yüzüne vurmak için sormuyorum.. Benim aracım gazlı eğer aynı sıkıntılarla karşılaşırsak ustana baş vururuz o yüzden soruyorum... 

Ben 20bin kmdir aygaz kullanıyorum. Çok memnunum.

Hatta daha fazla oldu.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Mehmet hocam deponuz kaçlık ve kaç km yol yapıyorsunuz şehir içi aygazla

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam deponuz kaçlık ve kaç km yol yapıyorsunuz şehir içi aygazla

Benim depo 30-31 litre alır.

Ben çok sert kullanıyorum. Benim değerler sizi memnun etmez. En basit örnek Maraş trafiği kötü ve çok dur kalk rampa var. 4 km okul yolu 9-10 tane ışık ve kasis var.

Normal (sert) [emoji106][emoji23]kullanırsam 170 km. Ama Adam gibi kullanmaya çalışırsam 200 km. Sadece eşim kullansa 210 km görür rahat. [emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Ben 43 lt gazla istanbul trafiğinde 350 380 km görüyorum:)

Bu arada bişey sormak istiyorum size mehmet hocam bugün ilanlar konusundan benim arabanın eski lastiklerini satmak için yeni konu açtım onaylanıp onaylanmadığını ve nedenini nasıl öyrenebilirim şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben 43 lt gazla istanbul trafiğinde 350 380 km görüyorum:)

Bu arada bişey sormak istiyorum size mehmet hocam bugün ilanlar konusundan benim arabanın eski lastiklerini satmak için yeni konu açtım onaylanıp onaylanmadığını ve nedenini nasıl öyrenebilirim şimdiden teşekkürler

İlan yayınlama şartları sağlanmadığı için onaylanmadı.

Benimki otomatik.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Opet marka gaz nerede yazıyor ? opet marka mazot diye okudum ben.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sercan Gürek

Öncelikle merhaba ilk defa bu forumda yazıyorum kusurum olursa affola. 

Benim aracımda mondeo 2005 tdci manuel ve benim aracımda da yuksek devirde kızdırma bujisi yakıp sönüyor ve araç stop ediyor ok zorlarsam. 1 ,2 vitesde yapmıyo araba yuke binince yapıyo. benimde enjektör sorunummu var acaba . Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selim Güner

Benim aracımda mondeo 2005 tdci manuel ve benim aracımda da yuksek devirde kızdırma bujisi yakıp sönüyor ve araç stop ediyor ok zorlarsam. 1 ,2 vitesde yapmıyo araba yuke binince yapıyo. benimde enjektör sorunummu var acaba . Teşekkürler.

Aynısı 2003 manuel tdci aracımda başıma gelmişti, özellikle sollama yaparken gaza çok yüklendiğimde yüksek hızda stop ediyordu ve kızdırma bujisi yanıyordu, balıkesirde bosh dizel servisine götürmüştüm, enjektör ara takımları (tam olarak ne olduğunu bilmiyorum) arızalanmış değiştirdik demişlerdi. Bence bir enjektörcüye kontrol ettirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Gürek

Evet aynısını yaşıyorum ve cok canımı sıktı bu durum. Burda ustaya götürdüm yok o müşür yok bu müşür diye 1000 lıram giti sorun hala aynı. usta diy mazot pompası arızalı. ama bencede enjektör de sorun var acaba ne kadara mal olur bana.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kızdırma bujileri kontrol edildi mi peki? Araçta hata kodu düşmesi lazım, okundu mu?

Yorum bağlantısı
Sercan Gürek

başta bilg baglandıgında mazot müşürü olması lazım onu hata verıyodu onu değiştik kızdırma buji onu değişti usta aynı depodan gelen yakıtın komplesi değişti ( samandıra ve borusu ). Daha sonra servisteki bilg bagladıgımda pompa ve enjektör diye gözüktü ıkısı epey pahalı oldugundan yaptıramadım.

Yorum bağlantısı
İbrahim ŞAHİN

Evet aynısını yaşıyorum ve cok canımı sıktı bu durum. Burda ustaya götürdüm yok o müşür yok bu müşür diye 1000 lıram giti sorun hala aynı. usta diy mazot pompası arızalı. ama bencede enjektör de sorun var acaba ne kadara mal olur bana.

Araba stop ettikten sonra yol bilgisayarında ort. tüketim ve kat edilen km. vs gibi veriler sıfırlanıyor mu?
Yorum bağlantısı
Sercan Gürek

Ona dikkat etmedim ama kontak kapa actiktan sonra kaldigi yerden devam ediyiom

Yorum bağlantısı
Sercan Gürek

Simdi ben sifir enjektor alsam ara takimlarda yaptirmam gerekirmi yani ara takimlar enjektorun icindemi

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Sıfır enjektör adı üstünde sıfır. Ona bir şey yaptırmaya gerek yok ki. Tak, kodu yaz. bitti.

Yorum bağlantısı
Selim Güner

4-5 yıl kadar önce 1000 Tl vermiştim diye hatırlıyorum, yardımcı olacaksa; ara takımlardaki arıza yüzünden mazot yetiştiremiyor motor da yakıt gelmiyor diye kendini kapatıyor gibi birşeyler söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Sercan Gürek
(düzenlendi)

Evet selim bey bizim ustada mazot yetistiremiyo dedi. Ara takimlarda sorun var o halde hersey ortusuyor.

Simdi sifir enjektor var yurt disinda alsam kod uymama gibi bi sorun olurmu. Sonucta sase numarasinia bakiliyo sanirsam.

tarihinde Sercan Gürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Güner

Evet selim bey bizim ustada mazot yetistiremiyo dedi. Ara takimlarda sorun var o halde hersey ortusuyor.

Simdi sifir enjektor var yurt disinda alsam kod uymama gibi bi sorun olurmu. Sonucta sase numarasinia bakiliyo sanirsam.

Sercan Bey, neden hemen enjektör değiştirmeyi düşünüyorsunuz? Sonuçta enjektör revize edilebilen, temizlenebilen, parçaları değişebilen bir malzeme, tabi ki yeni enjektör çok daha iyidir ama maliyetini düşününce ben öncelikle iyi referansları olan bir pompacıya gidip yapılabilecekleri tartışmanızı öneririm.

Sonuçta o aracımı bu tamirattan sonra uzun süre sorunsuz kullanmıştım. Şu an kullandığım aracımda da enjektöre bağlı problem çıkmıştı (enjektör valflari patlamış) 10 gün önce patlayan enjektör valflerini değiştirdiler ve buna sebep olan yakıt pompası revize oldu ve sorun çözüldü.

Bence komple enjektör değiştirmek (maliyetinden dolayı) son çare olarak görülmeli.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...