İçeriğe Yönlendir

Zonguldak'tan Safranbolu Veya Amasra

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Selam arkadaşlar.

Kayınpederler yanımıza geldiler gezmeye. Yarın gezdireyim istiyorum. Safranbolu ilk tercihim. Eğer daha iyi bir seçenek olursa aklımda Amasra da var. Siz ne tavsiye edersiniz?

Önerdiğiniz yerler, yollar ve mekanları duymak isterim :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Zonguldak Ulus'ta (Şimdi Bartın'a bağlıymış) 6 sene çalıştım,bir orman köyünde.Cennetten bir köşeydi ama mahrumiyet bölgesiydi o zamanlar.Bartı İnkumu,Safranbolu evleri görülesi yerler...

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Amasra cok guzel olur. Guzel fotolar,cay bahcesinde sahlep keyfi,tuana balikcisinda balik lezzetleri arti turk sanat muzigi, ve essiz deniz havasi

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Safranbolu birinci seçenek zaten. Bartının yolu çok kötü çünkü :)

Peki Safranboluda veya Amasrada ne yapmalı, nereleri güzeldir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam önce safranboluyu gezdirin daha sonra amasraya Ceşm-i Cihan a gidin ve güzel bir balık ziyafeti yapın yanında da bol yeşillikli bir amasra salatası  ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Zonguldak Ulus'ta (Şimdi Bartın'a bağlıymış) 6 sene çalıştım,bir orman köyünde.Cennetten bir köşeydi ama mahrumiyet bölgesiydi o zamanlar.Bartı İnkumu,Safranbolu evleri görülesi yerler...

Ulusun hangi köyü? Benim köyüm olmasın  :unsure2:  :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ulusun hangi köyü? Benim köyüm olmasın  :unsure2:  :)

Yeniköy Mustafa...Sen hangi köyündensin.Hala öğrencilerimle görüşüyorum ben.Çok güzel bişey yaaa... :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Abpidaşa - Ceyüpler Köyü benim.  Ters tarafta benimki.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Safranbolu birinci seçenek zaten. Bartının yolu çok kötü çünkü :)

Peki Safranboluda veya Amasrada ne yapmalı, nereleri güzeldir?

safranboluda ince kaya su kemerine gidip bir doğa manzarası izleyin.Sonra eski çarşıya inip tarihi sokaklarda gezinin.meydanda ki hamamın yanında bi simitçi var ordan sıcak safranbolu simiti alın. :) daha sonra çarşıda biraz alışveriş yapın.Hıdırlık tepesine çıkın eski safranboluyu tepeden izleyin.acıkınca da safranbolu kastamonu yolu üzerindeki çevrikköprü kuyu kebabı tesislerinde bir güzel akşam yemeği yiyip dönün.Zaten başka birşeye zaman kalmaz 1 günde.

Yorum bağlantısı
Misafir

incekaya su kemeri ve cam teras

mKUudSR.jpg?1

hıdırlık tepesinden safranbolu manzarası

5ZbV2a9.jpg?1

ve kuyu kebabı :)

d99rKYK.jpg?1

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

ve kuyu kebabı :)

Gönderilen Resim

Offfff. Şunun için giderim :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Abpidaşa - Ceyüpler Köyü benim. Ters tarafta benimki. :)

Çubuklu köyünü bilir misiniz?
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Çubuklu köyünü bilir misiniz?

Annemin köyü  :)

Siz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Offfff. Şunun için giderim :D

Arıyı gördünüz mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arıyı gördünüz mü?

ben görmemiştim :D Murat abi sen arısız sipariş edersin artık :D

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

ben bartından ögrenciyim kesinlikle amasra diyorum gezilcek yerler arasına al derim abi cennet gibi manzarasını dememe bile gerek yok eger biliyosan ztn :)  hayırlı geceler herkese Kandiliniz Mübarek olsun..

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

ben görmemiştim :D Murat abi sen arısız sipariş edersin artık :D

Arısız tadı çıkmaz :)

ben bartından ögrenciyim kesinlikle amasra diyorum gezilcek yerler arasına al derim abi cennet gibi manzarasını dememe bile gerek yok eger biliyosan ztn :) hayırlı geceler herkese Kandiliniz Mübarek olsun..

Amin
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Amasra'ya kesin gidin, yaz olsaydı birde inkumuna gidin derdim ama su an orda in cin top oynuyodur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Dün akşam 21,30 gibi amasraya balık yemeye gittik :) Gece  02,30 gibi döndük. Hatta dün ordan yazdım telefondan doğru :) Hoş artık geçti umarım iyi vakit geçirmişsinizdir.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Tavsiyeler için herkese teşekkürler arkadaşlar. Safranboluya gittik. Çok şükür kazasız belasız döndük eve. Kuyu kebabı güzeldi ancak bence biraz pahalıydı. Ama tadı oldukça güzel, tavsiye ederim  :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...