İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası

şeyhmus pulat

Recommended Posts

şeyhmus pulat

Hayırlı aksamlar. Aracima trafik sigortasi yaptiracam.Hepsi yuksek veriyor.En uygunu koru sigorta veriyor. 620 TL Bu sigortadan yaptiran yada fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

trafik sigortası bir hayli pahalandı ancak dikkat, çok yakında trafik sigortası, yaptıranı direkt etkileyecek, adını bile duymadığınız başınıza iş açabilir

Yorum bağlantısı

Aynı durum bende de var. Aracı aldık ama bir türlü yaptıramadık sigortayı,en uygunu ben de 2006 fiesta için 530 TL'ye buldum. Pazartesi bir acenteden daha teklif bekliyorum yaptırcaz artık en ucuzuna. Aynı zamanda kaskolar da çok fena durumda. En uygun 1600 lira civarında bulduk ama kasko da riskli, iyi bir firmadan yapmak önemli

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bence bilinen yaygın ve herkes tarafından onaylanmış bir sigorta şirketine yaptırın derim.(Anadolu-Ak-Axa v.b gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
şeyhmus pulat

Evet fiyatlar çok artmış kaskoda da en uygunu koru sigorta veriyor 1.300 TL diğerleri de 2.000 TL ve üzeri.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

trafik sigortası bir hayli pahalandı ancak dikkat, çok yakında trafik sigortası, yaptıranı direkt etkileyecek, adını bile duymadığınız başınıza iş açabilir

Çağlar abi sigorta ve kaskoda sürücünün yaşı önemli değilmi ?

İlk sigortası ise yüksek olması gerekmez mi ? Kaskoda yüksek olur

Arkadaş henüz 88 doğumlu .

Yanlış mı biliyorum ben .

Yorum bağlantısı

Çağlar abi sigorta ve kaskoda sürücünün yaşı önemli değilmi ?

İlk sigortası ise yüksek olması gerekmez mi ? Kaskoda yüksek olur

Arkadaş henüz 88 doğumlu .

Yanlış mı biliyorum ben .

aynen öyle yaş önemli. İlk başta araç benim üstümeydi,babam müsait olmadığından ben devraldım. Kasko sorgulattık 2300 TL'den kasko 780 liradan sigorta çıktı. Babama devrettim aracı, 25 yıllık ehliyet ve kazasızlık,44 yaş olması sebebiyle sigorta 530 civarı kasko 1500 civarında

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yaş meslek, kaşının rengi :D hepsi önemli, marka model de önemli, 2006 mondeo nun kaskosunu 3 misli pahalı 2008 suv a devir edince, üste para aldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

2005 cmax ın 20 gün once koç alıanz sigortadan 350 liraya kestirdim yeni devir olmustu bide 

Yorum bağlantısı

Allianz dersek daha doğru olacak. Bu Koç'un marka algısındaki başarısı ancak 4-5 yıldır Allianz yoluna Koç'suz devam ediyor:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

2005 cmax ın 20 gün once koç alıanz sigortadan 350 liraya kestirdim yeni devir olmustu bide

Yeni devire nerden öyle bir fiyat aldınız? Araç plakası ne acaba bir de ? 2006 fiestaya 530 dan aşağı bulamadık :blink:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

c-max başka, fiesta başkadır, genelde fiestaya yüksek çıkar, filoların sıkça aldığı her model gibi, clio lar, megane lar ucmuştu bir ara, 4 yıl önce 500 TL olan megane bilrim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

c-max başka, fiesta başkadır, genelde fiestaya yüksek çıkar, filoların sıkça aldığı her model gibi, clio lar, megane lar ucmuştu bir ara, 4 yıl önce 500 TL olan megane bilrim

Bunu bilmiyordum. Şahıs olduğundan dolayı farklı muamele görmesi lazım bence ama. Özellikle motor ve donanım klasmaninda ayri degerlendirmeliler. Kaldı ki 2006 model aracın filo olarak görmeleri de sigorta şirketlerinin çakallıgı gibi geliyor. Şunu bi standarta baglayamadilar. Serbest bırakınca fiyatları böyle oldu maalesef.

Özellikle sigortada o kadar anlamsız olaylar var ki kapsamlar ve bedeller aynı ama fiyatlar arasında dağlar var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yaş meslek, kaşının rengi :D hepsi önemli, marka model de önemli, 2006 mondeo nun kaskosunu 3 misli pahalı 2008 suv a devir edince, üste para aldım

Sana primsiz düzeltme yapıyorum yine iade çıkıyor.. :D

Okundun mu ne :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu bilmiyordum. Şahıs olduğundan dolayı farklı muamele görmesi lazım bence ama. Özellikle motor ve donanım klasmaninda ayri degerlendirmeliler. Kaldı ki 2006 model aracın filo olarak görmeleri de sigorta şirketlerinin çakallıgı gibi geliyor. Şunu bi standarta baglayamadilar. Serbest bırakınca fiyatları böyle oldu maalesef.

Özellikle sigortada o kadar anlamsız olaylar var ki kapsamlar ve bedeller aynı ama fiyatlar arasında dağlar var

Çakallık değil, istatistik... :)

Size göre anlamsızdır o.. :)

Çoğu şirket akıllı fiyatlandırmaya geçti.. Geri kalanları da zarar ede ede öğrenecek bunu ve geçecek.. 

Motoru büyük yada küçük olayı eskilerde kaldı.. Artık her şey istatistiklere bağlı.. 30'a yakın kriterle trafik sigortası fiyatı oluşturuluyor..

Bunlar arasında motor silindir hacmi diye bir kriter yoktur..

Ancak : 1.4 motorlu araçlar mı daha çok kaza yapıyor yoksa 1.6 motorlu araçlar mı hesaplaması vardır..

Daha büyük etken, sürücü yaşı istatistikleridir..

Fiestanın c-maxtan pahalı olmasının sebebi de hasar prim oranlarıdır.. Genellikle filolarda kullanılan araçlardan çok fazla hasar gelmektedir.. Dolayısı ile bu araçların primi artmaktadır.. 

Hata varsa, aracın filo aracı mı yoksa şahsi araç mı olduğuna bakılmamasıdır.. Aslında buna da bakılıyor ama bence filo farkı daha fazla olmalıdır.. 

Bir aracın sigorta primi çok fazla geliyorsa, hatayı önce kendinizde, sonra aracınızda aramalısınız.. 

Her yaşın ayrı primi vardır.. Her il ve ilçenin ayrı fiyatı vardır.. 

Hepsi istatistiklere bağlıdır.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koru sigorta yeni bir şirket ve farklı bir şirket... A.Ş. değil Bir kooperatif.. Her sigortalısını ortak gibi göreceğini açıklamıştı.. Ben de hep şunu merak etmiştim.. 

Kar dağıtacak mı, zarar ederse ne olacak.. Sene sonunda şu kadar daha prim ödeyeceksin mi diyecek :D

Çalışma mantıklarını tam bilmiyorum.. 

Piyasaya girebilmek için, ucuz olmaktan başka şansı şu an için yok.. 

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çoğu şirket akıllı fiyatlandırmaya geçti.. Geri kalanları da zarar ede ede öğrenecek bunu ve geçecek.. 

Motoru büyük yada küçük olayı eskilerde kaldı.. Artık her şey istatistiklere bağlı.. 30'a yakın kriterle trafik sigortası fiyatı oluşturuluyor..

Ancak : 1.4 motorlu araçlar mı daha çok kaza yapıyor yoksa 1.6 motorlu araçlar mı hesaplaması vardır..

Fiestanın c-maxtan pahalı olmasının sebebi de hasar prim oranlarıdır.. Genellikle filolarda kullanılan araçlardan çok fazla hasar gelmektedir.. Dolayısı ile bu araçların primi artmaktadır.. 

Hata varsa, aracın filo aracı mı yoksa şahsi araç mı olduğuna bakılmamasıdır.. Aslında buna da bakılıyor ama bence filo farkı daha fazla olmalıdır.. 

Bir aracın sigorta primi çok fazla geliyorsa, hatayı önce kendinizde, sonra aracınızda aramalısınız.. 

artvine ikamet alacağım sonunda :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

artvine 2002 senesinde gitmiştim şehirde trafik lambası bile yoktu, buna rağmen muğla daha ucuz ise orada bir şeyler olmalı :D ama ne :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bodrum değil ama, Muğla Merkez.. 

Ya da Nevşehir'e gel.. En ucuzlar arasında... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Abi hersey tamam da filo olayı çok saçma geldi. Sonuçta ruhsat sahibi, adına kaç araba kayıtlı olduğu vs bakilmali bence. Örnek olarak araç babamın üstüne 44 yaşında adam ve 25 yıldır ehliyetine yazılan bir ceza, kaza bile yok :) araç faktörü elbet var ama bu kadar vicdansiz olunmamali :) fiestalar çok kaza yapıyor hepsini yukseltelim mantığı yanlış bana göre :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiestaların zararını mondeoya yüklerse ben hoplarım ama... 

Fiestanın zararı bir şekilde fiestadan çıkmalı :)

Yorum bağlantısı

Fiestaların zararını mondeoya yüklerse ben hoplarım ama...

Fiestanın zararı bir şekilde fiestadan çıkmalı :)

Yuklesin abi fiesta gariban arabasi :) pahalı arabaya binen sigorta ödemeyi de kabul etsin :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...