İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Turkay Enez

Al benden de o kadar.

Tek depoyla en çok 975 km yapabildim. İnsan sabırlı olamıyor. Sabırlı olup, 100'ü hiç geçmeden kullanılabilirse 1100 km, belki daha fazlası da mümkün...

şu focusta tam dopo ile 1100km. Gördügünü iddaa edenlerin Heykeli dikilmesi gerekir bence... Kastıgım halde rekorum 930km.

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Aracım 109hp tdci motorlu ve uzun yolda üst limitlerde olmamasına karşın, bölünmüş yollarda 110km/sa hız sabitleyerek kullanıyorum. Bu kullanımda 1000km'yi genelde geçiyor. Şehir içinde kocaelide oturanlar bilir, hergün umuttepe'ye tırman-in 30km yapıyorum ve haftasonları da genelde dur-kalk şeklinde şehiriçi kullanıyorum bir depo ile 800-850km rahatlıkla gidebiliyorum. Ayrıca aracı genel olarak performanslı kullanıyorum. Mesela umuttepe yokuşunu genelde 90-100km/sa ile çıkıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Aracım 109hp tdci motorlu ve uzun yolda üst limitlerde olmamasına karşın, bölünmüş yollarda 110km/sa hız sabitleyerek kullanıyorum. Bu kullanımda 1000km'yi genelde geçiyor. Şehir içinde kocaelide oturanlar bilir, hergün umuttepe'ye tırman-in 30km yapıyorum ve haftasonları da genelde dur-kalk şeklinde şehiriçi kullanıyorum bir depo ile 800-850km rahatlıkla gidebiliyorum. Ayrıca aracı genel olarak performanslı kullanıyorum. Mesela umuttepe yokuşunu genelde 90-100km/sa ile çıkıyorum.

Kemal Bey km kaçbinde?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mesela umuttepe yokuşunu genelde 90-100km/sa ile çıkıyorum.

Hocam ailem Akcakoca evlerinde ikamet ediyor. dolphin'in oradan çıkılan dik rampadan bahsediyorsunuz değilmi ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ama sende chip var İlteber. Normaldir.

Sefa Abi ben yazılımı 38.000km'de yaptırdım. Bu zamana kadar olan kullandığım zamanlardada yapamadım. 80-90 km aralığında gidemiyorum. 110km. sabit hızla gittiğimde 930km menzili gördüm. Arada bukadar uçurum bir fark oluyormu ki ? 1100km. focus'ta yapanların heykelinin dikilmesi lazım tek tek :)

Yorum bağlantısı
Aşkın Barçın
(düzenlendi)

Şehirdışı sürekli kullandığımda 110 yada 120 civarında. 4,6 lit yakalıyorum. Dizel de 53 lit depo ile fullendiğinde 1100 km rahat gerçekleşiyor.

Ama full deponun bir kısmınıda ş.içinde kullanırsam o zaman 1000 km e düşüyor.

Bu sonuçlar benim için normal. Focus dediğin bu performansı yakalamalı, sıradan bir araç değil çünkü..

tarihinde Aşkın Barçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şehirdışı sürekli kullandığımda 110 yada 120 civarında. 4,6 lit yakalıyorum. Dizel de 53 lit depo ile fullendiğinde 1100 km rahat gerçekleşiyor.

Ama full deponun bir kısmınıda ş.içinde kullanırsam o zaman 1000 km e düşüyor.

Bu sonuçlar benim için normal. Focus dediğin bu performansı yakalamalı, sıradan bir araç değil çünkü..

53lt derken sizin aracınızın deposu kaç lt acaba.

Örneğin benim araçta kalan menzil 0km yazdığı anda depoyu doldurduğumda 51lt tıka basa alabilmekte

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Süha Bey,bu yazılımı nasıl ve kaç paraya yaptırdınız?benim düldül geçen gün depoyu fulleyerek ölçtüğümde kmde 275 kr yakmış. :(

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Süha Bey,bu yazılımı nasıl ve kaç paraya yaptırdınız?benim düldül geçen gün depoyu fulleyerek ölçtüğümde kmde 275 kr yakmış. :(

benim yakıtta bu civarlarda ben gibi sizde 5-7-12 km de bir kontak kapatıyorsanız normal. Fakat ankara istanbul gibi yerlerde 30-40-50 km bir kontak kapanıyorsa yakıt tabiki düşer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

cvt liler için hafif yazılımdan kastınız nedir hocam biraz açarmısınız benim kide cvt li ş.i 700 ş.d 900 km sakin kullanım

yeni kasa focus 1.6 tdci 115 270 tork olarak çıktı bu durumda motor aynı yazılımla mı bu değerlere ulaşıldı yoksa yeni bir motor mu geliştirdiler

motorda epeyce değişim var deniyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

cvt liler için hafif yazılımdan kastınız nedir hocam biraz açarmısınız benim kide cvt li ş.i 700 ş.d 900 km sakin kullanım

yeni kasa focus 1.6 tdci 115 270 tork olarak çıktı bu durumda motor aynı yazılımla mı bu değerlere ulaşıldı yoksa yeni bir motor mu geliştirdiler

Şanzıman ı çok zorlamadan 130 hp 290-300 nm torg civarlarında bırakırız diyorlar. Düz vites olsa 135-140 hp 330 nm olabiliyor çok rahat. Ben bu konuda çok işin ehli kişiler ile konuştum son günlerde. Yazılım yapanlar sorun çıkmaz diyorlar ama şanzıman konusunda konuştuğum ustalarda başınıza iş açmayın hazır bir sorununuz yokken diyorlar. Arabamı sanırım değiştirme yoluna gideceğim.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Kemal Bey km kaçbinde?

Aracım şu an 19000km'de.

Hocam ailem Akcakoca evlerinde ikamet ediyor. dolphin'in oradan çıkılan dik rampadan bahsediyorsunuz değilmi ?

Yok, o rampadan ayda en fazla 5-6 kez çıkıyorum. Dünya bankası konutları tarafında bir yol daha var, orayı kullanıyorum ama bahsettiğiniz kadar dik yokuş olmasa da kullandığım yol da rampa ve çok daha uzun mesafeli.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Ersel Çevik

53lt derken sizin aracınızın deposu kaç lt acaba.

Örneğin benim araçta kalan menzil 0km yazdığı anda depoyu doldurduğumda 51lt tıka basa alabilmekte

Arkadaş benim depoda mı bir sorun var.

0 km yazdığında 46 lt alıyor.

Daha hiç 50 lt yi görmedim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Arkadaş benim depoda mı bir sorun var.

0 km yazdığında 46 lt alıyor.

Daha hiç 50 lt yi görmedim.

kaç km kala ışık yanıyor abi

Yorum bağlantısı

kaç km kala ışık yanıyor abi

80

Benim 140 km kalınca ışık yanıyor. Neden böyle bir farklılık var ki?

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Benim araç 109 Hp TDCİ şehir içi kullanım ve 80 - 100 arası sürat ile tüketim 6,3 - 6,4 arası değişiyor bence normal focus için.. :nazar::good1:

Yorum bağlantısı
Ünal Ercan

140hp superchips yazılım yüklü focus ile 1depo 950km uzun yolda arada agresif kullansanız bile. min hız 110km/saat

şehir içi 5.6/L/km şehir dışı 3.8L/100km sakin kullanımda

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Olması gereken de o. Işık yandıktan sonra 20 km kalana kadar kullanıp tepeleme fullediğimde bile 49.9 lt alıyor. Normalde 47 lt civarı full oluyor.

Bir keresinde 52 lt kadar aldı. Pompacıya, 50 lt'yi geçmemesi lazımdı, ayarınız bozulmuş dedim ve birdaha o istasyona uğramadım.

Aynen katılıyorum.Işık yandığında ve yol bilgisayarı 80 km yazdığında 47-48 litre alıyor.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

FII Makyajlı kasada depo 55 litre. 80 kilometre kala ışık yanıyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

FII Makyajlı kasada depo 55 litre. 80 kilometre kala ışık yanıyor.

Dizeller 53,benzinliler 55 litre nasıl bir alakaysa....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dizeller 53,benzinliler 55 litre nasıl bir alakaysa....

Depo dibi su felan için biz düzenek mi var acaba? Ya da ağırlık nedeniyle? (53 litre dizel daha ağır)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Olması gereken de o. Işık yandıktan sonra 20 km kalana kadar kullanıp tepeleme fullediğimde bile 49.9 lt alıyor. Normalde 47 lt civarı full oluyor.

Bir keresinde 52 lt kadar aldı. Pompacıya, 50 lt'yi geçmemesi lazımdı, ayarınız bozulmuş dedim ve birdaha o istasyona uğramadım.

Ben ışık yanınca demedim. Komple 0 km kaldı dediğinde 46 litre alıyor.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

Deponun üstü çürümüştür, hep 100 Liralık alıyorum; böylece zamlardan da etkilenmiyorum :) Psikolojik olarak tabi!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...