İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Çorum'dan Aksaray'a geldim. Ortalama hız 59 km olmuş. 95-100 km de hız sabitleyici kullandım. Asla gaza basarak sollama yapmadım. 380 km de 14,8 lt yakıt tüketmiş. Opet ten tabanca atana kadar depoyu tam doldurdum. Yol sonunda Aksaray'da tekrar dolum yaptım.

Bana hiç normal gelmedi. Eğer hata yapamadıysam bu araçlar yakmıyor kokluyor.

Normaldir, 90-100 km arası bu değerleri görür. Yol şartlarına göre bu hızlarda daha düşük değerler bile görmek mümkün.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

90-100 km civarı sabitleyip sabreden varsa hakikaten araba kokluyor. Geçenlerde Sapanca ya giderken enişteyi kaybettim 80 km ye sabitleyip sağdan gittim otobanda ortalama acayip düştü kısa sürede.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

90-100 km civarı sabitleyip sabreden varsa hakikaten araba kokluyor. Geçenlerde Sapanca ya giderken enişteyi kaybettim 80 km ye sabitleyip sağdan gittim otobanda ortalama acayip düştü kısa sürede.

Valla ben sabrediyorum. sabit 90 geldim geçen Sinop'tan, ortalama yakıt 4.1 idi mondinin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Valla ben sabrediyorum. sabit 90 geldim geçen Sinop'tan, ortalama yakıt 4.1 idi mondinin :)

Bayramda izne çıkınca Giresun a giderken Abant tan sonra radar vs olur diye pek basılmıyor zaten, bi de ben deneyeyim becerebilirsem :) aslında hız yapmam 120 km gibi giderim ama uzun yolda 100 ile 120 arası hız bayaa fazlaymış gibi hissettiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bayramda izne çıkınca Giresun a giderken Abant tan sonra radar vs olur diye pek basılmıyor zaten, bi de ben deneyeyim becerebilirsem :) aslında hız yapmam 120 km gibi giderim ama uzun yolda 100 ile 120 arası hız bayaa fazlaymış gibi hissettiriyor.

Bazen ben de bakıyorum arabanın yan camından...Ne kadar hızlı geliyor :)

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Alınan Yakıt : 16,48 lt

Litre Fiyatı : 4,06

Yapılan km : 336 km

Yol bilgisayarı: 4,2 lt
Pompa Değeri : 4,9 lt
Ortalama hız : 63 km/saat

İstasyon: Total

son değerlerim uzun yol tabiki bu yol bilgisayarı farkı beni gıcık ediyor bu arada emre beyin 1750 devir tavsiyesini deneyeceğim bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Alınan Yakıt : 16,48 lt

Yapılan km : 336 km

Yol bilgisayarı: 4,2 lt

Pompa Değeri : 4,9 lt

Ortalama hız : 63 km/saat

İstasyon: Total

son değerlerim uzun yol tabiki bu yol bilgisayarı farkı beni gıcık ediyor bu arada emre beyin 1750 devir tavsiyesini deneyeceğim bakalım 

Yakıt aldıktan sonra ortalama sıfırlanıp uzun yola çıkıldığında bilgi ekranı oldukça az gösteriyor.Bu durumda pompa değeri yüksek çıkabiliyor.Fakat yine de tüketim gayet iyi :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Alınan Yakıt : 33,75 lt

Yapılan km : 643 km

Yol bilgisayarı: 4,3 lt
Pompa Değeri : 5,2 lt
Ortalama hız : 70 km/saat

İstasyon: Shell

Km. başına yakılan: 21,30 Kr.

Bagaj dolu, araçta toplam 4 kişi, 600 km. si klima açık şekilde Ankara'dan Lapseki'ye gidiş verileri böyle. (İlk 10 Km. ve son 2 Km. si şehir içi.)

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hüseyin hocam eğer opetten alsaydınız bence 20 kuruş olurdu o yakıt.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Normaldir, 90-100 km arası bu değerleri görür. Yol şartlarına göre bu hızlarda daha düşük değerler bile görmek mümkün.

Aslinda 13.8 oldu yakit ben 1 lt tabanca hatasi kabul ettim. Saka gibi.

Ben 2 kere sabrettim 380 km de 3,6 \ 176 km de ise 3,8 yakti bunlar tabanca degerleri. Bana sorarsaniz hala inanmiyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

tuumlketim_zpstlxrznil.png

Bu aralar bayağı hızlandım galiba, tüketimim de artmış... Bunda 3 gün içinde 2000 km yol yapmamızın etkisi büyük tabi.

Bilgisayar-pompa farkım da tavan yaptı. Dikkat etmeliyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Aksoy

BP den mazot aldım şehiriçi Ankarada 3-5 km yol yapıyorum yarım depo bitti 210 km anca yaptı ve ortalama yakıt 9.6 diyor acaba bir sorun mu var yoksa aldığımız petrolden mi kaynaklanıyor ilk defa aldığımı biryer ....

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

BP den mazot aldım şehiriçi Ankarada 3-5 km yol yapıyorum yarım depo bitti 210 km anca yaptı ve ortalama yakıt 9.6 diyor acaba bir sorun mu var yoksa aldığımız petrolden mi kaynaklanıyor ilk defa aldığımı biryer ....

Bunun cevabını siz daha iyi bilirsiniz. Arabayı tanıyorsunuz. Ne kadar yaktığını biliyorsunuz. Bana sorarsanız çok fazla tüketmiş.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kışın 1 km git gel yaparken gördüm ben bu değerleri, çok fazla yakmış.

Yorum bağlantısı
osman sezgin

Araci alali 15 gun oluyor. 600km yol yaptim cogunlugu sehir ici. Ortalama hizim 28. Yol bilgisayari 5.6lt gösteriyor? Sizce tüketimim nasil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Araci alali 15 gun oluyor. 600km yol yaptim cogunlugu sehir ici. Ortalama hizim 28. Yol bilgisayari 5.6lt gösteriyor? Sizce tüketimim nasil.

Hayırlı olsun bence gayet güzel
Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

Alınan Yakıt : 16,17 lt
LT Fiyatı : 4,12

Ödenen Tutar  : 66,62
Yapılan Yol : 321 km
Pompa değeri : 5,04 
Yol Bilgisayarı  : 4,1
Ortalama Hız : 48 km

İstasyon :TOTAL

Benim arabadaki yol bilgisayarı ne iş yapar bilmiyorum acayip gıcık oluyorum şu pompa ile yb sapmasına

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hepsi öyle bizim araçların. Şehir içi fazla şehir dışı az gösteriyor.

4.9 yol bilgisayarı ortalama hız 57

52 litre ile 900km, 670km si İstanbul antalya, gerisi şehir içi. Pompa değeri 5.7

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
mehmet şahin2

Yapılan yol:378 km Antalya merkez şehiriçi(100 kmsi Korkuteli gidiş geliş)

Alınan yakıt:23.2 litre

Tutar:89 lira / 3.82 TL

İstasyon:Shell

Yol Bil. 6.5 

Pompa Değ: 6.2 

Ort hız:28-30 falandı yanlış haırlamıyorsam

Km başına:23.5 kuruş.(mazotu 3.82'den aldım yalnız.)

Yol bilgisayarı ile pompa değeri hemen hemen aynı.Kullanım agresif değil,normalde ani hızlanma ile 3000 devirde vites değiştiririm,bu sefer sakin kullandım,sonuç bu.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yaz geldi klimayla şehir içi kullanımı tüketimi tavan yaptırdı bana. Öyle hemen heveslenmeyin yol bilgisayarı 6,4 diyor pompa değerini bilmiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yapılan yol:378 km Antalya merkez şehiriçi(100 kmsi Korkuteli gidiş geliş)

Alınan yakıt:23.2 litre

Tutar:89 lira / 3.82 TL

İstasyon:Shell

Yol Bil. 6.5

Pompa Değ: 6.2

Ort hız:28-30 falandı yanlış haırlamıyorsam

Km başına:23.5 kuruş.(mazotu 3.82'den aldım yalnız.)

Yol bilgisayarı ile pompa değeri hemen hemen aynı.Kullanım agresif değil,normalde ani hızlanma ile 3000 devirde vites değiştiririm,bu sefer sakin kullandım,sonuç bu.

Bi yanıksı dondurma ismarlasaydim akşam geldiyseniz korkuteli ne :)
Yorum bağlantısı
mehmet şahin2

Eyvallah meslektaşım ısmarlamış kadar oldun,teyzoğluna iftara gittik İmrahor mahallesine :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim de eşim buralı , serin diye İzmir e geçmeden ramazani burada geçiriyorum :)

Yorum bağlantısı
mehmet şahin2

Benim de eşim buralı , serin diye İzmir e geçmeden ramazani burada geçiriyorum :)< :)>

Antalya'nın yaylası hocam,güzeldir Korkuteli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...