İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Kutay Akçar

Hız sabitleyici düz yolda az yaktırıyor. :) Hedefim 4 lt ye düşmek uzun yolda. :D

Evet hız sabitleyici düz yolda faydalı ama yokuş çıkarken o hızda tutucam diye veriyor gazı hele hızını vitese göre yani deviriniz düşükse kaldırabilmesi için iyice abartı veriyor mazotu içeri. Rahatlık açısından yine yokuş gözetmeden kullanıyorum CC yi ama 2000 devir altı olmayacak şekilde. Ama yokuş öncesi hızlanıp gaza çok yüklenmeden sabit gazda hafif hız kaybederek çıkmak en ekonomiği.

4 litre görülebilir değerler ben altına inenlere şaşırıyorum bide 100-120 ile gittim diyorlar iyice şaşıyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geçen hafta sonu baldızımın düğünü için araç kiraladım.Araç Focus 2.5 2010 model trend dizel.

Aracı aldığımda çeyrek depo mazot vardı.Ankara'yı çıkmadan depoyu fulledim.184 tl lik mazot aldı.Otobandan Kocaeli merkeze gittim.Şehiriçi yok denecek kadar az.Ertesi gün geri döndük.120 den aşağı düşmedim,yeri geldi sürekli 150-160 km hızlarda seyrettim.Gerçek anlamda devirli kullandım.Ancak ankara'ya dönüşte kırmızı lamba yanınca hayretler içinde kaldım.Ortalama tüketim 12.8 di sanırım.Full depodan sarı ışık yandığında km satti 801 km yi gösteriyordu.Bu değer çok fazla değil mi?Kiralık araç olmasına bağladım.Çok devirli kullansamda 7-8 lt yi geçmez diye düşünüyordum.Aynı yolu bacanağım 1.4 honda sı ile 120 tl ye aldı.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

110 120 km hızla 4.3'ü gördük işte sabrımı deniyorum aslında. :D

Aynen öyle altı sabır deneme... Aslında ankara'ya dönüşümde hiç otoyol orada 80-90 la gidip deniyebilirim sabrımı :) otoyolda 100ün altına düşünce duruyormuş gibi hisstediyorum kendimi :) Zaten 90'a kadarda düşersen kamyonlar başlıyo geçemeye iyice bozuluyorsun :D

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Geçen hafta sonu baldızımın düğünü için araç kiraladım.Araç Focus 2.5 2010 model trend dizel.

Aracı aldığımda çeyrek depo mazot vardı.Ankara'yı çıkmadan depoyu fulledim.184 tl lik mazot aldı.Otobandan Kocaeli merkeze gittim.Şehiriçi yok denecek kadar az.Ertesi gün geri döndük.120 den aşağı düşmedim,yeri geldi sürekli 150-160 km hızlarda seyrettim.Gerçek anlamda devirli kullandım.Ancak ankara'ya dönüşte kırmızı lamba yanınca hayretler içinde kaldım.Ortalama tüketim 12.8 di sanırım.Full depodan sarı ışık yandığında km satti 801 km yi gösteriyordu.Bu değer çok fazla değil mi?Kiralık araç olmasına bağladım.Çok devirli kullansamda 7-8 lt yi geçmez diye düşünüyordum.Aynı yolu bacanağım 1.4 honda sı ile 120 tl ye aldı.

Yok yok olmaz... Kesin kaçak var biyerde :)

Şaka bir yana tabi öyle bir araçta sallamazlar ne mazot filtresi zamnında değişiyordur nede birisi teslim ederken fazla yakıyor bu dediği zaman uğraşıyorlardır. Kısaca vardır biyerinde bir hata... Sürekli 160la gidip depo doldurup deneme yapmadım ama 160a çıktığım zaman anlık yakıt tüketimi 7-8 litrelerde geziyordu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yok yok olmaz... Kesin kaçak var biyerde :)

Şaka bir yana tabi öyle bir araçta sallamazlar ne mazot filtresi zamnında değişiyordur nede birisi teslim ederken fazla yakıyor bu dediği zaman uğraşıyorlardır. Kısaca vardır biyerinde bir hata... Sürekli 160la gidip depo doldurup deneme yapmadım ama 160a çıktığım zaman anlık yakıt tüketimi 7-8 litrelerde geziyordu diye hatırlıyorum.

Aslında giderken konvoy halinde gitmeye çalıştığımız için130 km yi geçmedim sayılır.Ancak gelirken yolun yarısını bu şekilde geldim.Ama yinede aşırı bir yakıt tüketimi oldu.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Aslında giderken konvoy halinde gitmeye çalıştığımız için130 km yi geçmedim sayılır.Ancak gelirken yolun yarısını bu şekilde geldim.Ama yinede aşırı bir yakıt tüketimi oldu.

Bu arada tekrar okudum sizin mesajı.. Sizin yol bilgisayarı hatalı sanki, Tam doldurduğunuzda 55 litre mazotunuz vardı kırmızı ışık yandığında tam nekadar bilmiyorum ama 2-3 litre kadar mazotunuz kalmış olması lazım. en kötü ihtimal 800KM de 53 litre desek 100KM de 6,6 litre eder... Bahsettiğiniz hızlar için gayet normal..

Birde bahsettiğiniz Honda benzinli mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bu arada tekrar okudum sizin mesajı.. Sizin yol bilgisayarı hatalı sanki, Tam doldurduğunuzda 55 litre mazotunuz vardı kırmızı ışık yandığında tam nekadar bilmiyorum ama 2-3 litre kadar mazotunuz kalmış olması lazım. en kötü ihtimal 800KM de 53 litre desek 100KM de 6,6 litre eder... Bahsettiğiniz hızlar için gayet normal..

Bahsettiğim honda lpg li,otomatik vites.120 tl ile yaptığı km 730.

Yol bilgisayarı arızalı olabilir mi bilemiyorum.Tüm değerler aktif olarak çalışıyordu.1 depo mazot ile 1100 km yapanlar olduğu için garipsedim biraz.Yakıt deposundan yola çıkarsak hesap tutuyor.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Bahsettiğim honda lpg li,otomatik vites.120 tl ile yaptığı km 730.

Yol bilgisayarı arızalı olabilir mi bilemiyorum.Tüm değerler aktif olarak çalışıyordu.1 depo mazot ile 1100 km yapanlar olduğu için garipsedim biraz.Yakıt deposundan yola çıkarsak hesap tutuyor.

Bir arıza olduğu kesin hesap Ortada: Yaktığınız miktar 50-55 litre mazot desek; en az 6,2 en çok 6,8 lt/100 km. Arıza beyin değilde yakıt akış sensöründe olabilir, bilemiyorum tek bildiğim şey o değer yanlış. Bu arada yol bilgisayarınında bukadar abuk farkla fazla gösterdiğini ilk kez gördüm normalde 0,1-0,5 litre düşük gösterir :) hani sıfırlamayı unuttunuz desem oda çok zor 800km yapmışsınız öncesinde artık nezaman sıfırlandıysa bu gidişinizde ortalamayı düşürmüş olsa ilk değerin 14-15 lerde olması lazım. Yani birinin bu arabayla 1. Viteste sürekli yokuş çıkmış olması gerekli :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben depoyu doldurduğumda yakıt tüketim değerini sıfırladım.Ondan yana şüphem yok.Ancak göstergede sıkıntı olduğu kesin.Yoksa o değerler görülmezdi herhalde.Ben otomatik focus aracımda lpg de şehiriçi 11,8 ortalama görüyordum.Dizel manuel için şaşırdım sadece.

Honda konusunda emin olmak adına aradım kendisini.Toplamda 141 tl lpg almış,yaptığı yol 730 km.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler
(düzenlendi)

Geçen Kocaeli körfezden istanbul'a gittim geldim yaklaşık 220 km yol yaptım gidiş geliş. Aracım 2010 model Focus 1.6TDCI Hb. çeyrek depodan birazcık daha az yaktı. Yakıt olarak gerçekten harika. Otobüsle gidip gelseydik o kadar yol için yaklaşık 120-130 lira harcamamız gerekiyordu 3 kişi. İstanbul içinde de kullanıldı.

tarihinde Erhan Güler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

7.7 lt yakmış ortalama demekki sakin gitmiş...

İnanılmaz sakin kullanıyor.Ancak yinede ben bu değerlere inanasım gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar
(düzenlendi)

Geçen Kocaeli körfezden istanbul'a gittim geldim yaklaşık 220 km yol yaptım gidiş geliş. Aracım 2010 model Focus 1.6TDCI Hb. çeyrek depodan birazcık daha az yaktı. Yakıt olarak gerçekten harika. Otobüsle gidip gelseydik o kadar yol için yaklaşık 120-130 lira harcamamız gerekiyordu 3 kişi. İstanbul içinde de kullanıldı.

Şehirler arası yolda C segmenti bir dizel araca 2 kişi biniyorsanız, birazda ekonomik giderseniz bütün toplu taşımalarla kafa kafaya veya daha uygun oluyor. 3 Kişi olduğunuz zamanı saymıyorum bile.... Ankara istanbul 80-90TL yakıyor. En ucuz otobüs fiyatı 40 lira sanırım, (son dakika boş yerleri doldurmak için 30 liraya bilet veren şarampol turizm haricinde:)) Evden otogara, otogardanda varış yerine gitmesini saymıyorum bile. İstanbuldan Ankaraya arkadaşımın düğünü için 2 günlüğüne gidecektim git gel yorulmayım diye otobüsle gittim, baktım masraf yakın oldu:

Evden kamil koç şubeye taksi parası: 10TL

Kamil Koç Rahat Hat bilet 50TL

Ankarada evim metro güzergahı üzerinde, yanımda bavul olmayınca metroyla gittim ama elimde bavul olsa taksiye bineyim desen 20TL tutar. Etti sana 80TL

Arabaylada gidince otoyol dahil 100TL oluyor işte. Aynı seyahati otobüsle 2 kişi yapsan 130TL tutar, ki verdiğim örnekte şehir içi mesafeleri yakın taksi tutarlırı düşük.

Gittiğiniz saatte trafik yoksa, ve gittiğiniz yerde park derdi yoksa bu şehir içi güzergahlarda da böyle. :good1:

tarihinde Kutay Akçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Bir arıza olduğu kesin hesap Ortada: Yaktığınız miktar 50-55 litre mazot desek; en az 6,2 en çok 6,8 lt/100 km. Arıza beyin değilde yakıt akış sensöründe olabilir, bilemiyorum tek bildiğim şey o değer yanlış. Bu arada yol bilgisayarınında bukadar abuk farkla fazla gösterdiğini ilk kez gördüm normalde 0,1-0,5 litre düşük gösterir :) hani sıfırlamayı unuttunuz desem oda çok zor 800km yapmışsınız öncesinde artık nezaman sıfırlandıysa bu gidişinizde ortalamayı düşürmüş olsa ilk değerin 14-15 lerde olması lazım. Yani birinin bu arabayla 1. Viteste sürekli yokuş çıkmış olması gerekli :)

Abi yol bilgisayarı hatası olduğu ortada, Kutay abi'nin hesap doğru. Işık yandığında 800 km gitmişsin,sarı ışık 80 km kala yanıyor, 880 km olarak hesaplayınca ortalama tüketim 6.2l/100 km yapar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Bozkurt

suan sehır ıcı modunda kullanıyorum aracımı.2 ay oldu alalı.sehır ıcı ortalama yakıt 7-7,5 lt altına dustugunu gormedım.%50 klıma acık kullanıyorum.kırmızı yanıncaya gıdıyorum 800 kmye yakın gıdıyorum 1 depoyla en sonra 210 tlye doldu =0,26 kr/km yapar.1,6 dızel motor ıcın sanırım sehır ıcınde normal sanırım %40 rampa cıkıyorum yumusak kullanımla beraber..uzun yola sadece aracı ıstanbuldan gelırken cıktım ortalama 6 lt yaktı kı yavasda gıtmedım..sehır ıcınde 25-30 kr yakıt normal sanırım...

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

suan sehır ıcı modunda kullanıyorum aracımı.2 ay oldu alalı.sehır ıcı ortalama yakıt 7-7,5 lt altına dustugunu gormedım.%50 klıma acık kullanıyorum.kırmızı yanıncaya gıdıyorum 800 kmye yakın gıdıyorum 1 depoyla en sonra 210 tlye doldu =0,26 kr/km yapar.1,6 dızel motor ıcın sanırım sehır ıcınde normal sanırım %40 rampa cıkıyorum yumusak kullanımla beraber..uzun yola sadece aracı ıstanbuldan gelırken cıktım ortalama 6 lt yaktı kı yavasda gıtmedım..sehır ıcınde 25-30 kr yakıt normal sanırım...

Şehir içi heleki dizel araçta çok göreceli bir durum bundan 3-4 sayfa öncesinde bi denememi yazdım onu okuyun ama şehirler arası biraz fazla yakmış gibi. Ben aşırı süratle abartmadıkça 5,5i pek geçmiyorum.

Rüzgar gücünü kullanıyorum :D

Evde klima, işte klima, okulda klima. Hasta oluyorum. Arabada açmıyorum.

İlginç bir deray discoveryde mhythbusters da izlemiştim klima cam açma yakıt tüketimini kıyasladılar. Düşük hızlarda farkediyor ama yüksek hızlarda fark yaratmıyordu. Yüksek derkende 120 gibi bir hız ile denenmişti. Sebebide mantıklı yüksek hızda klimanın soğutma işlemi çok daha rahat ve kompresör daha hafif çalışıyor, öbür yandan yüksek hızlarda cam açmak aerıdinamiği kötü yönde etkilediği için pek fark çıkmamıştı. Ama şehir içinde gark olacağı kesin. Bu yaz ankara buz gibi bende en son ne zaman açtım klimayı hatırlamıyorum öğlen saatlerinde denk arabada geldiysem açmışımdır. Akşamları buz gibi zaten dün 17 dereceydi hava. Maşşallah :)

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Şehir içi heleki dizel araçta çok göreceli bir durum bundan 3-4 sayfa öncesinde bi denememi yazdım onu okuyun ama şehirler arası biraz fazla yakmış gibi. Ben aşırı süratle abartmadıkça 5,5i pek geçmiyorum.

İlginç bir deray discoveryde mhythbusters da izlemiştim klima cam açma yakıt tüketimini kıyasladılar. Düşük hızlarda farkediyor ama yüksek hızlarda fark yaratmıyordu. Yüksek derkende 120 gibi bir hız ile denenmişti. Sebebide mantıklı yüksek hızda klimanın soğutma işlemi çok daha rahat ve kompresör daha hafif çalışıyor, öbür yandan yüksek hızlarda cam açmak aerıdinamiği kötü yönde etkilediği için pek fark çıkmamıştı. Ama şehir içinde gark olacağı kesin. Bu yaz ankara buz gibi bende en son ne zaman açtım klimayı hatırlamıyorum öğlen saatlerinde denk arabada geldiysem açmışımdır. Akşamları buz gibi zaten dün 17 dereceydi hava. Maşşallah :)

Verıler yol bılgısayarından %90 rakamlar.sehır dısı uzun yolda 100km gıtmek yurumek gibi.ozellıkle otobanda malesef hız yapmamak elde degıl.yol bıgılsayarının bıle ortalama gosterdıgı hızla alakasız rakamlarda yol aldık.ıstanbul bodrum arası yolda yalova ızmır arası 100-110km-ızmır bodrum arası 130-140 km altına ınmemıstır kı aracın uzerınde kış lastıklerı vardı.suan bodrumda sehır ıcınde klıma acık kullanıyorum aracımı kı bodrum cok sıcak  trafıgı ıstanbuldan farksız daracık yollarda yuzlerce arac ;) 3000 devırı nadır goruyor vıtes degısımlerde,kısa mesafelerıde sık sık gıdıyorum evden carsıya bankaya vs vs,suan baktıgımda yakıt ortalama 7,5 cıvarlarında en son depoyu fulledıgımde bılgısayar 740 km gostermıstı.aracımın hava yag fılıtrelerı yenı.yakıtı nasıl dusururum su kosullarda zor sanırım..bunları yazarken aracımı kullanırken yakıt tuketımını hısseder oldum :D..dızel arac kullanımı gercekten keyıf verıcı benzınlı arac kullandıktan sonra acaba dıyorum dızel arac tercıhı sehır ıcınde yanlıs tercıhmı dıger taraftan lpg veya benzınlı arac kullansam 10lt altına ınecegınden suphem olmaz benzın 5 tl=50kr/km lpg 3tl=30kr/km tuketım yakın rakamlarda olunca ee bakıyorum dızel 7 lt cıvarlarında gerıye sanırım dızel arac kullanım keyfı kalıyor....

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Verıler yol bılgısayarından %90 rakamlar.sehır dısı uzun yolda 100km gıtmek yurumek gibi.ozellıkle otobanda malesef hız yapmamak elde degıl.yol bıgılsayarının bıle ortalama gosterdıgı hızla alakasız rakamlarda yol aldık.ıstanbul bodrum arası yolda yalova ızmır arası 100-110km-ızmır bodrum arası 130-140 km altına ınmemıstır kı aracın uzerınde kış lastıklerı vardı.suan bodrumda sehır ıcınde klıma acık kullanıyorum aracımı kı bodrum cok sıcak trafıgı ıstanbuldan farksız daracık yollarda yuzlerce arac ;) 3000 devırı nadır goruyor vıtes degısımlerde,kısa mesafelerıde sık sık gıdıyorum evden carsıya bankaya vs vs,suan baktıgımda yakıt ortalama 7,5 cıvarlarında en son depoyu fulledıgımde bılgısayar 740 km gostermıstı.aracımın hava yag fılıtrelerı yenı.yakıtı nasıl dusururum su kosullarda zor sanırım..bunları yazarken aracımı kullanırken yakıt tuketımını hısseder oldum :D..dızel arac kullanımı gercekten keyıf verıcı benzınlı arac kullandıktan sonra acaba dıyorum dızel arac tercıhı sehır ıcınde yanlıs tercıhmı dıger taraftan lpg veya benzınlı arac kullansam 10lt altına ınecegınden suphem olmaz benzın 5 tl=50kr/km lpg 3tl=30kr/km tuketım yakın rakamlarda olunca ee bakıyorum dızel 7 lt cıvarlarında gerıye sanırım dızel arac kullanım keyfı kalıyor....

Anlattığınız şekilde kullanırsanız LPG de çok yakacaktır, bir farkı olmaz hatta yüksek tork sayesinde yüksek hızlarda dizel biraz daha insaflı yakıyor lpgye göre. Şehir içi diye genelleyemeyiz ama dizel kısa mesafelerde çok yakar motor hemen ısınmadığı için. Aynı şey aslında lpg lerde de mevcut, motor ısınana kadar benzinde çalışıp daha sonra lpg ye geçer tabi daha çabuk ısındığı için çok yaktığı mesafe aralığı dizele göre daha kısa. Şöyle genelliyebiliriz; hava sıcaklığına göre örneğin lpgli araç ilk 4-5km den sonra lpgye geçip az yakıyorsa dizel 8-9km sonra az yakar seviyeye gelir ama hernekadar fazla yakıyor desekte o ilk 4-5kmde de benzin kadarda çok yakmadığı için ortalaması çok farketmiyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Anlattığınız şekilde kullanırsanız LPG de çok yakacaktır, bir farkı olmaz hatta yüksek tork sayesinde yüksek hızlarda dizel biraz daha insaflı yakıyor lpgye göre. Şehir içi diye genelleyemeyiz ama dizel kısa mesafelerde çok yakar motor hemen ısınmadığı için. Aynı şey aslında lpg lerde de mevcut, motor ısınana kadar benzinde çalışıp daha sonra lpg ye geçer tabi daha çabuk ısındığı için çok yaktığı mesafe aralığı dizele göre daha kısa. Şöyle genelliyebiliriz; hava sıcaklığına göre örneğin lpgli araç ilk 4-5km den sonra lpgye geçip az yakıyorsa dizel 8-9km sonra az yakar seviyeye gelir ama hernekadar fazla yakıyor desekte o ilk 4-5kmde de benzin kadarda çok yakmadığı için ortalaması çok farketmiyor.

sehır ıcı en uzun mesafem 20 km e malum dur kalk kırmızı ısıklar allahın emri.dızel motorda devır motorun sanırım anahtar kelımesi.3000 devrı bulmuyorum ama motor saglıgı ıcın bulmalı bence ne kadar yakıt artsada.ne kadar cok teknık analız yapsakta sehır ıcı şartlarında bence tum ınce detayları ortadan kaldırıyor.dur kalk trafık lambaları konvoylar vs vs.ama uzun yol olsa sabıt hız bak keyfıne..

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

sehır ıcı en uzun mesafem 20 km e malum dur kalk kırmızı ısıklar allahın emri.dızel motorda devır motorun sanırım anahtar kelımesi.3000 devrı bulmuyorum ama motor saglıgı ıcın bulmalı bence ne kadar yakıt artsada.ne kadar cok teknık analız yapsakta sehır ıcı şartlarında bence tum ınce detayları ortadan kaldırıyor.dur kalk trafık lambaları konvoylar vs vs.ama uzun yol olsa sabıt hız bak keyfıne..

Kısa mesafe derken dur kalkı kastetmiyorum motorun ısınması yeterli sonra ister stop et motor soğumadan tekrar çalıştır, normal tüketir. Tabiki dur kalk çok yaktırır ama dizel lpg hepsinde bu böyle, her frene bastığınızda kazandığınız enerjiyi çöpe atarsın. Km ile ölçmekte göreceli yazın sıcakta trafikte varsa 1km de ısındığını bilirim kışın soğukta trafik azken heleki yokuş aşağı bir yolda 10km de ancak ısındığınıda bilirim. Hatta ekstrem bir örnek Ankarada kışın oran sitesinden konya yolu üzerinden aştiye veya göl başına gidin hararet ibresi kıpırdamaz bile, ama tabi butür güzergahlarda gaza hiç dokunmadığınız için yinede bişey yakmayacaktır :) ama 20km gibi mesafe iyi bir mesafedir.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Kısa mesafe derken dur kalkı kastetmiyorum motorun ısınması yeterli sonra ister stop et motor soğumadan tekrar çalıştır, normal tüketir. Tabiki dur kalk çok yaktırır ama dizel lpg hepsinde bu böyle, her frene bastığınızda kazandığınız enerjiyi çöpe atarsın. Km ile ölçmekte göreceli yazın sıcakta trafikte varsa 1km de ısındığını bilirim kışın soğukta trafik azken heleki yokuş aşağı bir yolda 10km de ancak ısındığınıda bilirim. Hatta ekstrem bir örnek Ankarada kışın oran sitesinden konya yolu üzerinden aştiye veya göl başına gidin hararet ibresi kıpırdamaz bile, ama tabi butür güzergahlarda gaza hiç dokunmadığınız için yinede bişey yakmayacaktır :) ama 20km gibi mesafe iyi bir mesafedir.

bızım burda soguklarla aramız ıyı akdenız ıklımını fazlasıyla hakım kısın ortalama 10 derecenın altına zor ıner soguk..soguk motorla sanırım maxımum 2 km gıtmek yeterlı motorun ısınması ıcın.benım sıkıntım soguk motor vs degıl.kısa mesafeler.aslında hıc bakmamak lazım yol bılgısayarına ortalamaya bence kaba taslak sehır ıcı tuketım lt fıyatına yakındır kaba taslak...

Yorum bağlantısı
Murat Çeviren

Ben Van'dan Mersine 980 ki lik yolu 3,3 depo ortalamasıyla aldım. Yalnız motordan şüpheli bir ses geldiği için motoru zorlamamak için klimayı çalıştırmadım ve 2500 devrin üzerine fazla çıkmadım. Orda da tamirciye gösterdim ama yine de içim rahat etmedi. Hep gittiğim Dostlar otoya gösterdikten sonra boşuna şüpheye düşmüşüm araçta hiçbir şey yokmuş. Tahminen klima çalışsa 3,6-4 arası depo ortalaması olacaktı.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Ben Van'dan Mersine 980 ki lik yolu 3,3 depo ortalamasıyla aldım. Yalnız motordan şüpheli bir ses geldiği için motoru zorlamamak için klimayı çalıştırmadım ve 2500 devrin üzerine fazla çıkmadım. Orda da tamirciye gösterdim ama yine de içim rahat etmedi. Hep gittiğim Dostlar otoya gösterdikten sonra boşuna şüpheye düşmüşüm araçta hiçbir şey yokmuş. Tahminen klima çalışsa 3,6-4 arası depo ortalaması olacaktı.

Bende mersinde dostlar otoya gidin diyecektim zaten gitmişsiniz. Van mersin arası yolu bilmiyorum ancak mutlaka arada şehir içine sokmuştur sizi ve depo ölçümüyke düzgün bir pompa dolumuyla toplamda 33 litreye 1000 km gittiyseniz mükemmel bir sonuç.

Yorum bağlantısı
Murat Çeviren

Bende mersinde dostlar otoya gidin diyecektim zaten gitmişsiniz. Van mersin arası yolu bilmiyorum ancak mutlaka arada şehir içine sokmuştur sizi ve depo ölçümüyke düzgün bir pompa dolumuyla toplamda 33 litreye 1000 km gittiyseniz mükemmel bir sonuç.

Zaten aracı aldığımdan beri hep aynı servise gidiyorum ve memnunum. Yaptığım ölçümde 33,5 litre civarı yakıt aldı. Yol bilgisayarı ise 3,3 gösterdi. Toplamda en az 15-20 km lik de yol çalışması olan kesimler vardı. Bayramda da aynı yolu gidip gelecem bakalım o zaman ne olacak. Giderken depoyu fullemediğim ve orda da ölçmediğim için hesaplama yapamamıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...