İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Abdulkadir Petek

kullanımla alakalı o zaman...bir de 90 lıkla 109 luk çok farkediyor mu bilmiyorum yakıt olarak...ben 120 km hızı pek geçmem...

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Sabah akşam kısa mesafe (6+6 km)

Ort.hız: 23 km

Alınan Yakıt: 43lt (165 tl)

Litre fiyatı: 3,830 tl

Katedilen mesafe: 801 km

Ort.gerç.tüketim: 4,8

Yol Bilgisayarı :4,8 lt

km: 20 kuruş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Karakuz

Sabah akşam kısa mesafe (6+6 km)

Ort.hız: 23 km

Alınan Yakıt: 43lt (165 tl)

Litre fiyatı: 3,830 tl

Katedilen mesafe: 801 km

Ort.gerç.tüketim: 4,8

Yol Bilgisayarı :4,8 lt

km: 20 kuruş.

Benimde sabah akşam işe gidiş gelişim aynı (ortalama hız da aşağı yukarı aynı) ama tüketimin seninle alakası yok. 5,8 lt 6,0 lt civarı gösteriyor yol bilgisayarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçen fulledim tıka basa,415 km yol yaptıktan sonra yine fulledim ve 95 liralık yakıt aldı.İstanbul gibi bir yerde 0.23 kuruşluk bir rakam ile geziyorum daha ne olsun :) Bu arada yakıtımda her zaman Shell Nitrodur.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hafta sonu nasipse Kütahya Pazarlar yapacağım. Git gel 900 km. Orada ne kadar km yaparım bilmiyorum ama hedef bir depo ile tamamlama :) 90-100 gidip geleceğim, en çok hanım seçilecek hızlı gitmedigim için :) (hız sınırını gecmem normalde de)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şehir içi ortalama hız 28 ile 677km

46,75 litre mazot aldı, 171,57 lira.

Yb 6.8 litre, pompa değeri 6,91litre.

Kütahya ya geldim ama 110-120 ile :)

Yol bilgisayarı 4.4 du geldiğimde, kardeşimi otobüse yetiştirmek için hızlı bir 30km yol yaptım 4.6 ye çıktı, gerçek tüketim 5 in ustundedir kesin. Bir depo ile yol bitmeyecek kesin ve 1000 i goremeyecegim sanırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

971 km de yakit aldim, 1000 oomadi yine :) 48,3 litre, 176,27 Lira. Ortalama hız 73, yakıt 4.4. Gerçek tüketim 4,97 litre. İlk kez 5 litre altına indim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Sonunda 5 lt nin altını gördünüz gözünüz aydın :)

Ama ben 1150 yi gördüm daha da 50 km gider diyordu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet TÖK

Ben 2010 focus collection hb. 90 hp aracımla hafta sonu istanbula gittim. otoban da 110 Km hız sabitleyerek 430 km gittim. İstanbul çamlıca gişelerine kadar ortalama 4.0 litre yaktı.

İstanbul içi çok yoğun trafikte yaklaşık 100 Km yaptım.

Dönüşte yine 110 Km hız sabitledim fakat arada bir 180 lere çıkarak 430 Km yol yaptım.

Ortalama tüketim yaklaşık 960 km de 4.4 lt...

Yol bilg. Göre bir depoyla 1000 Km yi görüyordu ama ben oraya gelmeden depoyu doldurdum yinede.

Yaklaşık 43 lt (160 tl) civarı motorin aldım. Bundan önceki aracıma göre (2013 fiesta 1.5 tdci trend'den daha ağır olması ve daha yüksek performans sunmasına rağmen aynı tüketimi sunması) iyi bir ortalama olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Boz

662 km yol adana pozanti konya antalya kemer güzergahı kullandım yol bilgisayarı değeri 4.6 idi uzun yol 592 km 70 km kemer içerisinde ört hız 67 ilçeye geldiğimde 80 küsür du gerçek değer 4.97 çıktı dışına akana kadar doldurttum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
M.Fatih Yüce

a8bb3dae35e7276af718ae875209b200.jpg

Son iki ayda epey vergi ödedim

Kendimi bildim bileli epey vergi ödemişimdir. Tahminimce verdiğim rakam ile bu forumun vergi rekortmeni bile olabiliirim. Son birkaç yıldır verdiğim para haram olsun demeden yollarda zevk ile araba kullanıyorum en azından...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yeni aldığım focusta sıkışık trafikte ara ara 4. vitese geçebiliyorum. 3000 devirde vites değiştiriyorum. Genel ortalama 5.8lt.

Bugün şehir içi pek trafiğin olmadığı, 3-4 kırmızı ışığa yakalandığım, genelde 4. vites gidebildiğim 60 km git gel ortalama 4.0 Lt

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Şehir içi ben kullanırsam 6.0 l, babam geçerse direksiyona 5.8,5.6 arası

a8bb3dae35e7276af718ae875209b200.jpg

Son iki ayda epey vergi ödedim

Hangi Programı kullanıyorsun abi :)
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yeni aldığım focusta sıkışık trafikte ara ara 4. vitese geçebiliyorum. 3000 devirde vites değiştiriyorum. Genel ortalama 5.8lt.

Bugün şehir içi pek trafiğin olmadığı, 3-4 kırmızı ışığa yakalandığım, genelde 4. vites gidebildiğim 60 km git gel ortalama 4.0 Lt

3000 devir gereksiz fazla şehiriçinde

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

3000 devir gereksiz fazla şehiriçinde

Yakıt katkısı atmıştım, o yüzden biraz devirli kullanayım dedim, birde bu motorun 2500 devir sonrasını daha çok sevdim. :) Tam gaz yapmadan devirli kullanım dizel için iyidir. Arada 4000lere çıkardığım bile oluyor.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Bugün depoyu fulledim.

3,68 TL X 47,43 L = 174,87 TL

En son fulledikten sonra bir depo ile 847 km yol yapmışım. Genelde az trafik, çok cevre yolu; karma tüketim. Ortalama gercek tüketim 100 km de 5,59, yol bilgisayarı 5,2...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün depoyu fulledim.

3,68 TL X 47,43 L = 174,87 TL

En son fulledikten sonra bir depo ile 847 km yol yapmışım. Genelde az trafik, çok cevre yolu; karma tüketim. Ortalama gercek tüketim 100 km de 5,59, yol bilgisayarı 5,2...

Genelde benim de hep aynı şekilde oluyor abi..

nrD3yl.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

nrD3yl.jpg

Senin istatistiklerine hayranım. Ben arada bir ölçümlüyorum. Kış donemi ve kısa mesafe gidiş gelislerde 6,5 l nin altına düşmüyordu. Şimdi hem yaz hem de kısa mesafe kullanım yok artık. O yüzden şimdiki tüketim 5,5 l civarlarında. Daha da azaltabilirim aslında ama, spor sürüş keyfinden vazgecemiyorum...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

nrD3yl.jpg

THY'de bile bu kadar detaylı veri yoktur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Acar1

Selam aleykum arkadaşlar..benim araç dizel 2005 trend.hatayda yaşıyorum..uygun baskı balatayı nerden halledebilirim.26 litre motorin ile karma 400 km yol katediyorum,normal mi..

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

nrD3yl.jpg

Ortalama 19 20 kuruş görünüyor. Ben de lpg de bu değerleri yakalıyorum. Sanırım lpg fiyatları epey uygun.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...