İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ali Eren
(düzenlendi)

Sellin bir eksisi de katkılardan dolayı daha çok kül biriktirdiği için dpfli araçlarda dpf yi daha sık devreye sokması. Dpf iptali konusunda geçen gün konuşulmuştu bu yönü.

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sultanbeyli TP de 3.55, shell den 3.58 e aldım fiyat farkı yok denecek kadar az.

Menzil olarak bir fark olmadı bende, ses ve performans olarak shell bir tik önde sanki.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Sellin bir eksisi de katkılardan dolayı daha çok kül biriktirdiği için dpfli araçlarda dpf yi daha sık devreye sokması. Dpf iptali konusunda geçen gün konuşulmuştu bu yönü.

hocam bu dpf iptali sağlıklımı yakıtta tasarruf sağlayan bişey mi sizde var mı dpf?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

hocam bu dpf iptali sağlıklımı yakıtta tasarruf sağlayan bişey mi sizde var mı dpf?

Davut Hocam, benim araçta dpf var ancak henüz iptal düşünmedim. Net bilgi sahibi değilim iptal konusunda. 700 tl gibi bir rakama mekanik ve yazılımsal iptali yapılabiliyor diye biliyorum. Dpf iptali diye bi konu var forumda. Bi bakıver istersen. Hatırladığım kadarıyla muayene öncesi tekrar takılması gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Davut Hocam, benim araçta dpf var ancak henüz iptal düşünmedim. Net bilgi sahibi değilim iptal konusunda. 700 tl gibi bir rakama mekanik ve yazılımsal iptali yapılabiliyor diye biliyorum. Dpf iptali diye bi konu var forumda. Bi bakıver istersen. Hatırladığım kadarıyla muayene öncesi tekrar takılması gerekiyor.

dpf iptalini muayenede ne gibi bir sıkıntısı oluyor?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

dpf iptalini muayenede ne gibi bir sıkıntısı oluyor?

Net bilmiyorum ama egzoz emisyon ölçümünde değerler yüksek çıkabilir herhalde. İlteber Göksel Yaman muayenede tekrar takacak şekilde ayarlattımnyazmıştı konu içinde.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

172 tl 850 km  3.57 den karma tüketim. yeri geldi otobanda tapsipid denemesi yeri geldi köprü trafiği yeri geldi 100-110 işe git gel  3 kişi inişli çıkışlı gebze-izmit  yolu

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT
(düzenlendi)

Sabah akşam kısa mesafe (6+6 km)
Ort.hız: 22 km
Alınan Yakıt: 48lt (180 tl)
Litre fiyatı: 3,740 tl
Katedilen mesafe: 858 km
Ort.gerç.tüketim: 5,5
Yol Bilgisayarı :5,2 lt

km: 20 kuruş.

Litrede 20 kuruş fazla veriyorum sizden :( burda mazot pahalı.

Bu arada bir soru sorabilirmiyim bizim depo kaç lt?

2,5 focus dizel

tarihinde Ömer ÖZKURT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

50 Artı rezerv galiba. Işık yanınca Yada 80 den geri sayınca 50 litre alıyor. Toplam 55 olsa gerek. Ama o kadar bitirmek iyi değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

55 lt ama 48-49 aldım en fazla, 50 hiç görmedim. Dibine gelmeden doldurmalı.

Geçen ay biraz kangoo biraz focus derken 50-75-50-50 lik yakıt aldım bereketsiz geldi. Normalde ayda 1 depo fullerim ama sürekli yakıt almaua gitmek de can sıkıcı. Hesap kesimden sonra fullemek en iyisi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

2.5 kasa focus dizel deposu 53 litre arkadaşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Karabük - Bolu ve Bolu - Karabük toplam 400 km yol yapıldı. Yol bilgisayar değeri 4.0 litre pompa değeri 18 litre. 60 lirada pompa attı 65 liraya zorladım. Yani km de 16 krş yaktı. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT
(düzenlendi)

Bence 50 lt.

Çünkü ışık yandı üstüne en aşağı 50 gitmişimdir.45 km falan kaldı gideri aldığı 48 lt.

10 km ya kadar düştüğüde oldu ama 50 lt yi geçmiyor aldığı

tarihinde Ömer ÖZKURT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bence 50 lt.

Çünkü ışık yandı üstüne en aşağı 50 gitmişimdir.45 km falan kaldı gideri aldığı 48 lt.

10 km ya kadar düştüğüde oldu ama 50 lt yi geçmiyor aldığı

Yolda kalmayalim diye olsa da bitmek üzere gösterecek şekilde ayarlar üreticiler. 50 km den aşağı düşünce sıfır gösterse bile 50 den fazla gider. 45 lt lik deposu olan accentimde ışık sonrası 30 km gittim 40 lt zor bela aldı, 5 lt ile nerdeyse 100 km daha yapardı ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Nerde gördüm hatırlamıyorum ama benzinli 55, dizel 52 litre diye okumuştum. Bir kere menzil 0 oldu bir süre ilerleyip yakıt aldım 51 küsur litre aldı.

Düzeltme: 52.9 litre almış 233 liraya dolmuş zamanında :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Limitleri zorlama gibi bir alışkanlığım var kötü olduğunu bilsemde :(  İyi olmadı bunu öğrenmek bunu öğrenmek.

Demekki menzil sıfıra düşse bile 3 lt daha  depoda yakıt oluyor.

O zaman deponun dibini kullanmamak için stres yapmaya gerek yok zaten dibine daha çok var :)

Ahmet İhsan hocam naptın sen 52,9 lt neymiş :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Yapmıştık işte bir kere :)

Son depo ışık yandı shell denk gelmedi menzil 35km ye kadar düştü. 48 litre aldı 718 km yapmış, İstanbul Sultanbeyli Gebze yaptı iki sefer gerisi kısa mesafe hep, ortalama hız 30. Yb 6.6 gerçek tüketim 6.75.

Arkadaşın sessiz golf 1.4 TSI in 9.7 litresini görünce 24 kuruş için sese katlaniyoruz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erol YILDIRIM

Ne yaptımsa 6 lt nin altına düşüremedim tüketimi.Maximum 110 km hızda falan kullanırım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bi Depo ile 900 km karma tüketim. Az yaksın diye kasmadan ara ara gazlamaya rağmen

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Benim mantığıma göre pompa yakıtı deponun en dibinden çektiği için deponun dibinde kalan yakıt en temiz yakıttır. Yanlışmıyım? Depoyu bitmeye yakın kullanmanın bahsi geçtiği  gibi pislik vs çektiği şehir efsanesi. Çekeceğini depo doluyken çekiyor zaten

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdulkadir Petek
(düzenlendi)

arkadaşlar yeni aracımla ilk ölçümümü yaptım..maaşallah çok memnun kaldım....200 km tamamı şehir dışı sayılır(30-40 km şehir içi diyebilirim....)..gidişte klima açıktı , dönüşte kapalı...35 liralık mazot aldı...otobanda pek kasmadım , 120-130 arası gittim....arabam 90 bg lik

shell den alıcam yakıtı...pompa attığı anda başka koydurmuyorum...standart bir dolum oluyor mu bilmiyorum böyle...yorum bekliyorum , ilk kez dizel araç aldım...10 yıldır lpg li arabaya biniyorum...

tarihinde Abdulkadir Petek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun, 17.5 kuruş yapıyor gayet iyi, TL değilde litre olarak yazarsanız daha iyi olur, Mazot fiyatları çok değişken.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir Petek

Hayırlı olsun, 17.5 kuruş yapıyor gayet iyi, TL değilde litre olarak yazarsanız daha iyi olur, Mazot fiyatları çok değişken.

3,68 den 9,5 litre aldı.....

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Massalah, ben uzun yol dahil 5 litre altını görmedim 2 buçuk senedir :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...