İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Kemal ÖNDER

Arkadaşlar amacım paylaşım

Benim arabam az yakıyor mantığı değil

Bu motorlu araçların hepsi aynı yakıt tüketimini görür bence

Tasarruf için değil test için yaptım :)

Yoksa otobanda 90 la gitmenin ne demek olduğunu anlatamam

Ben denedim sizin için siz denemeyin :)

Bazı kamyonlar bile solladı vallahi :(

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim son depo tüketimim şöyle

250-300 km kadarı istanbul-yalova-istanbul(körfezi dolaştım)

toplam km 950 (650-700 km istanbul içi sabit hız yok)

yol bilgisayarı 6,4 lt

pompa değeri 6,1 lt

alınan yakıt 46+12 lt

ortalama hız 35 km(uzun yolun etkisi)

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar amacım paylaşım

Benim arabam az yakıyor mantığı değil

Bu motorlu araçların hepsi aynı yakıt tüketimini görür bence

Tasarruf için değil test için yaptım :)

Yoksa otobanda 90 la gitmenin ne demek olduğunu anlatamam

Ben denedim sizin için siz denemeyin :)

Bazı kamyonlar bile solladı vallahi :(

Kesinlikle haklısınız,bizimde paylaşımlarımız bu yönde zaten.

Tebrik ediyorum sizi ayrıca.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bu araç 85-90 km/h aralığında minumum yakıt harcıyor. 3.2-3.5 civarı.  Video çekmiştim önceki sayfalarda. 120 den sonra 5 in üzerine çıkmaya başlıyor pompa değeri olarak. Aslında yaşlı da değilim ama 90 km/h ile gitmeyi seviyorum. :) Yeterki yanımda 1 termos çay + Türk halk müziği olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu araç 85-90 km/h aralığında minumum yakıt harcıyor. 3.2-3.5 civarı. Video çekmiştim önceki sayfalarda. 120 den sonra 5 in üzerine çıkmaya başlıyor pompa değeri olarak. Aslında yaşlı da değilim ama 90 km/h ile gitmeyi seviyorum. :) Yeterki yanımda 1 termos çay + Türk halk müziği olsun.

Müzik % 100 etkili yakıt tüketiminde ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Müzik % 100 etkili yakıt tüketiminde ;)

Biz demek ki Fenomen dinleyerek kaybediyoruz :)

4,5 lt altına pek inemedim. Sebebi sabırsızlığım tabi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Biz demek ki Fenomen dinleyerek kaybediyoruz :)

4,5 lt altına pek inemedim. Sebebi sabırsızlığım tabi.

4.5 lt den aşağısı da ayıp artık :D

Gerci ben bu yaz Giresun-Ordu arası sabırla 3.4 lt ile gidip 3.6 ile dönmüştüm 40 km den fazla ortalama

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

O değilde çalıştığım köye hergün birimizin arabayla gittik. Arabalar ; benzinli toledo -benzinli clio- dizel auris.. ve benim focus. Benim köy daha yakın onlardan . benden sonra 20 km daha gittiler arabayla. 20 km biri sürdü 20 km diğeri. İlçeye gelene kadar arabayla ilgili konuştuk hep. Hayran kaldılar focusa. Heleki ortalama yakıtı görünce daha da hayran kaldılar. şehiriçi dısı karışık ortalama 600 km kadar ki 4.7 litreydi.

+++ olarak focusa yalıtımı zayıf , içeriye çok ses alıyor diyenler , "özellikle Emre " tavsiyem dizel aurise binin. Evet yol sesi almıyor , motor sesi yetiyor da artıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

O değilde çalıştığım köye hergün birimizin arabayla gittik. Arabalar ; benzinli toledo -benzinli clio- dizel auris.. ve benim focus. Benim köy daha yakın onlardan . benden sonra 20 km daha gittiler arabayla. 20 km biri sürdü 20 km diğeri. İlçeye gelene kadar arabayla ilgili konuştuk hep. Hayran kaldılar focusa. Heleki ortalama yakıtı görünce daha da hayran kaldılar. şehiriçi dısı karışık ortalama 600 km kadar ki 4.7 litreydi.

+++ olarak focusa yalıtımı zayıf , içeriye çok ses alıyor diyenler , "özellikle Emre " tavsiyem dizel aurise binin. Evet yol sesi almıyor , motor sesi yetiyor da artıyor.

Yok yok abi ben çok memnunum. Çok şükür. Daha iyisi olamazdı..

Bu arada artık ESP açıp kapatabiliyor musun?

Başka bir şey yaptınız mı ELM327 ile?

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Esp işi sayende tamam. Vaktim hiç olmadı uğraşacak. Bu hafta okul yoğundu. Haftaya boş vaktim olursa araştıracağım biraz daha.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Esp işi sayende tamam. Vaktim hiç olmadı uğraşacak. Bu hafta okul yoğundu. Haftaya boş vaktim olursa araştıracağım biraz daha.

Boşver abi fazla kurcalama bozarsın :)

Konuya dönecek olursak bayram tüketimlerim.

Hepsinde arabanın bagajı tam doluydu.

tuumlkettt_zpsot3edilz.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Emre bu tablo exceldemi hazırlandı? Değerler biraz fazla olmuş gibi. Bana yollarmısın bu tablonun boşunu. Bendeki dosyadan daha iyi bu.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Emre bu tablo exceldemi hazırlandı? Değerler biraz fazla olmuş gibi. Bana yollarmısın bu tablonun boşunu. Bendeki dosyadan daha iyi bu.

Sanki daha önce bir öncekini göndermiştim sana abi ;)

Buradan isteyen herkes indirebilir.

Ticari amaçla izinsiz kullanımı yasaktır. :icecream:

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Bu hafta bayram dolayısıyla gittiğim memleketten döndüm.

İstanbul/Atasehir kayisdagi opetten fulledim. Çamlıca gişelerden otobana bağlanıp sinop boyabat a ordan da köye geçtim 10 gün içerisinde köy boyabat arası epeyi gidip geldim. Git gel 55 km. Son gün boyabat-erfelek- sinop-boyabat arası gidip gezdim ve yola çıktım. Boyabatta sunpetten 50+70 liralık mazot aldım 3.97 den. Dönüş yolunda ise çankırı kurşunlu da fulledim 4.01 den 165 lira aldı.

Hesap şöyle 1305 km 285 lira yakıt. 21 kr/km

Y.b na hiç bakmadım ne ort hıza ne yakita. Çünkü ortalamayı çok şaşırtacak şekilde kullandım köy yollarında 1 2 vites. Bazen düzlükte 170 180 arası. Bence tüketim gayet tatmin edici.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

4855e6f8a6c3e0ccf297f4173243e0cb.jpg

6 litre altı son depolar. Tatil bitti gelsin İstanbul ortalamaları. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Işık

1.6 tdci 109hp aracın bilgisayar verisinde 100km 7.8 litre gösteriyor . Çok fazla yakıyor bizimki ıstanbul trafiğinden dolayı mi anlamadım aracı 2009da sıfır aldık o günden bu yana bakımları da hiç aksamaz moral bozmaya başladı :(

Ayrıca aracı 0-100 km kaç saniyede çıkar diye düzlükte denedim 9.5 saniyede çıktı fabrika verisi 11 küsürdü zaten fazla da yakıyor bir anormallik olabilir mi az yaksin 15 saniyede çıksın hız razıyım

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Vites geçişlerini 2500 devirde yapıyorum 3000e nadir çıkartırım yokuş vesaire ona rağmen böyle

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Ortalama hız nedir?

16 ortalama hız ile 8,5… 25 ortalama hız ile 7,5 litre yakmisligim var benim aracında.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Klima açıksa yada motor soğuksa normal. Sıcak motor klimasiz 0.4-0.5 lerde geziyor benimki.

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Klima açıksa yada motor soğuksa normal. Sıcak motor klimasiz 0.4-0.5 lerde geziyor benimki.

Benimki her daim öyle malesef 0.71-0.81 hiç değişmez 7 yıldır

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benimki her daim öyle malesef 0.71-0.81 hiç değişmez 7 yıldır

Benimki ilk çalıştırmada öyle yüksek oluyor sonra hemen düşüyor 0,4 l'ye. Bir de DPF çalıştığında 0,8l oluyor.

O sondaki 0,71 değil 0,7l yani litrenin kısaltması, ben de bunu fark edene kadar 3-4 ay geçmişti :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...