İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Emre Şimşek

İstanbul'da otursam herhalde ucuz az yakan bir araba alırdım. Bu arabalara kıyamazdım...

Yorum bağlantısı
Alper Karakuyu

Hocam ne arabalara kıyıyorlar hergün 30km dur- kalk bizimkiler araba mı onların yanında

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ucuz, az yakan ve bagajında herzaman bebek arabası olmasına rağmen yeterince boşluk olan başka bir araç soylermisiniz :) linea demeyin az falan yakmıyor aynı koşullarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

7-8 Lt ler çok değilmi :) 1550 KG lık araçla 6.1-6.5 Lt arasında yakıyorum ben Ankara ş.içinde :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ortalama hız 19... Sizin kaç Ankara da :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

30km kadar trafikte gittim geldim bugün, ortalama hız 20 oldu, yakıt 8 e kadar düştü. 2 haftadır 9 A yakın gidiyordu :)

6 yıldır focus tdci kullanıyorum. Hiç bu değerleri görmedim Ahmet :) tebrik ediyorum seni :)
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Ucuz, az yakan ve bagajında herzaman bebek arabası olmasına rağmen yeterince boşluk olan başka bir araç soylermisiniz :) linea demeyin az falan yakmıyor aynı koşullarda.

2011 hyundai elantra mod + otomatik + lpg. Bagajı çoook geniş. hem yüksek hem derin hem de geniş. Gazda da çok az yakar. Ben benzinle bindim 9 lt yakıyordu en fazla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kısa mesafe olunca iş ev arası (2km) ve sabah erken saatlerde yola çıkınca yakıt tüketimi epey fazla oluyor malesef. Ortalama hız 17 lere iniyor ama esas sıkıntı soğuk motor.

Tüplü araç demeyin bana bu mesafede sürekli benzin ile kullanılıyor ve 10 lider benzin yakınca 7 litre mazot az bile geliyor göze :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Ucuz, az yakan ve bagajında herzaman bebek arabası olmasına rağmen yeterince boşluk olan dediler ama 

2011 elentra bizim arabalardan çok daha ucuz bir araba değil benim bildiğim.

Yorum bağlantısı
Alper Karakuyu

Kısa mesafe olunca iş ev arası (2km) ve sabah erken saatlerde yola çıkınca yakıt tüketimi epey fazla oluyor malesef. Ortalama hız 17 lere iniyor ama esas sıkıntı soğuk motor.

Tüplü araç demeyin bana bu mesafede sürekli benzin ile kullanılıyor ve 10 lider benzin yakınca 7 litre mazot az bile geliyor göze :)

aynen katılıyorum sonuna kadar
Yorum bağlantısı
Serkan KOÇ
(düzenlendi)

Alınan yol 788 km

Alanının yakıt 48 litre

Ortalama tüketim 6.6

Pompa ortaya tüketim 6.09

Ortaya hız 28

Km yakıt tüketimİ 0.228 kr

Kullanımın tamamı köy yolu ve şehir içi

tarihinde Serkan KOÇ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

O zaman 1,2 benzinli bir araba bakacaksınız ve benzinde kullanacaksınız. kısa mesafe dizele de eziyet, üretiliş amacına aykırı.

Ucuz, az yakan ve bagajında herzaman bebek arabası olmasına rağmen yeterince boşluk olan dediler ama 

2011 elentra bizim arabalardan çok daha ucuz bir araba değil benim bildiğim.

Ben 37,500 e satmıştım daha eski focuslara bu parayı istiyorlar ama focustan bagajı daha geniş otomatiği daha güzel.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akdora

Arkadaşlar siz bu değerleri yazarken klimalarınız çalışıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Pozantı adana arası genellikle iniş 100 km 3.5 yb değeri depo ölçümü 3.56

Adana Pozantı arası genellikle rampa 5.3 yb değeri depo depo olculmedi ama 5.5 ten yukarı olamaz benimki herzaman doğru degere çok yakın oluyor

Her ikisinde de ortalama hız 100+-10

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Depoyu doldur-kullan-doldur şeklindeki ölçümüm şöyle (ışık yandı 3-4 km sonra yakıt aldım)

Yapılan yol 640 km yoğun ş.içi

Ortalama hız 20 km

Ortalama tüketim 8.4 lt(yol b.)

Ortalama tüketim 7 lt (pompa-tabanca atınca yarım lt daha doldurdu)

Alınan yakıt 45.2 lt

Tutar 170 tl

Mazot 3.76 tl/lt

Kuruş hesabı ile 0.26 tl/km

Aklıma takılan tek şey yol bilgisayarının 1.5 lt kadar fazla göstermesi. Uzun yolda 0.1-0.2 lt gibi fark oluyor umursamıyorum ama 1.5 lt garip oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Depoyu doldur-kullan-doldur şeklindeki ölçümüm şöyle (ışık yandı 3-4 km sonra yakıt aldım)

Ortalama hız 20 km

Alınan yakıt 45.2 lt

Tutar 170 tl

Mazot 3.76 tl/lt

Aklıma takılan tek şey yol bilgisayarının 1.5 lt kadar fazla göstermesi. Uzun yolda 0.1-0.2 lt gibi fark oluyor umursamıyorum ama 1.5 lt garip oldu.

Genelde şehiriçi kullanımda fazla gösteriyor abi.. Depoyu doldurup sabit hızda uzun yol yapınca da az gösteriyor.. ;Bende durum bu en azından..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Avlar

Selam arkadaşlar 2011 1.6 tdci collection (90) ile aranıza katıldım. Daha önce hiç dizel bi araç kullanmadım.Bakalım yakıt tüketimi ve performans nasıl olacak. 90 lık ile 110 luk arasında hem yakıt tüketimi hem de performans bakımından çok fark olur mu? Neredeyse bütün sayfaları okudum ama  tp, opet, shell hangisi daha iyi öneri alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Selam arkadaşlar 2011 1.6 tdci collection (90) ile aranıza katıldım. Daha önce hiç dizel bi araç kullanmadım.Bakalım yakıt tüketimi ve performans nasıl olacak. 90 lık ile 110 luk arasında hem yakıt tüketimi hem de performans bakımından çok fark olur mu? Neredeyse bütün sayfaları okudum ama  tp, opet, shell hangisi daha iyi öneri alabilir miyim?

110 luk aracım var, şehiriçinde 6lt/100km fazlasını görmedim. Sakin kullanıcıyım.Ortalamam 5.7. Yakıt  katkısızların hepsi  aynı, güvendiğiniz en ucuz yerden alabilirsiniz. 90 beygir olanla 110 farkının şehir içinde çok hissedilmediği, son hızda farkettiği yazılıyor, ben yazanların yalancısıyım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
hakan bahar

benim aracımda yazılım var focus 2.5  şehir içi normal kullanım 5.4 litre  sert kullanım 8 .2 litre  

uzun yol 110 geçmezse 3.8 litreye kadar düştüğünü gördüm 150-180  seyirinde   6.8 - 7.2 arası

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

benim aracımda yazılım var focus 2.5  şehir içi normal kullanım 5.4 litre  sert kullanım 8 .2 litre  

uzun yol 110 geçmezse 3.8 litreye kadar düştüğünü gördüm 150-180  seyirinde   6.8 - 7.2 arası

Gayet az yakıyormuş yazılımdan biraz bahsebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Bilal Öztaş

Şehir içi normal 5.4 müüüü.O ne arkadaş yakmıyor kokluyor mübarek. Valla benim araçta bir sorun var o zaman. Yada birileri sallıyor arkadaş. Arkadaşın 1,4 hdi 206 sı 6 litre yakıyor ş. içi.

2005 109 luk aracımla ş içi gördüğüm en az rakam 8,3 hemde süper normal kullanıyorum gaza basamıyorum.

Ama aynı araç ş.dışında 110 km sabit hızla 4,6 l yakıyor ...anlayamadım nedir bu olay.

Daha önceden okuduğum bazı yerlerde map sensörü temizliğinden falan bahsetmişler nedir acaba.Yaptırsak düşermi yakıt..

Yorum bağlantısı
Adem Tarı

Ortalama hız 20 km

Alınan yakıt 45.2 lt

Tutar 170 tl

Mazot 3.76 tl/lt

Sizinki iyiymiş. Benim 2013 Citroën C-Elysée 1.6 HDi, pompadan pompaya ölçümü yol bilgisayarına göre 0,3-0,4 lt fazla çıkıyor. Bilgisayar, 4,2 lt gösterirken pompa 4,6 lt diyor...
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre yağmur

Arkadaslar 1.6 tdci nin yakıt tüketimi hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şehir içi bir depo ile kaç km gider ortalama.

Yorum bağlantısı
Alper Karakuyu

böyle bir bilgiyi size kimse veremez. kullandığınız şehir + trafik durumu + aracın durumu + sıcak soğuk motor ilişkisi + kullanma şekliniz gibi birçok durum birebir etkiler yakıt durumunuzu. sadece şöyle söyleyebilirim aracım 2011 109ps tdci yarısı ağır trafik yarısı uzun yol sert kullananan biriyim ortalama 5.4. bu şartlarda aynı araca 6.5 yaktıranda var 5.1 yaktıranda.

Yorum bağlantısı

Arkadaslar 1.6 tdci nin yakıt tüketimi hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şehir içi bir depo ile kaç km gider ortalama.

Emre Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...