İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Yeni yazılımda daha iyi ayarlamislar demekki yol bilgisayarını :) yada benim araç olması gerekenden fazla yakmış :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yeni yazılımda daha iyi ayarlamislar demekki yol bilgisayarını :) yada benim araç olması gerekenden fazla yakmış :)

Sizinki olması gerekenden biraz fazla yakmış :)

Benim 2006 tam tuttururdu mesela :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim değerler

440 km ağır s içi

Ortalama hız 17 km

Ortalama yakıt 9.7 lt

Depo bitince fulleyip pompa değerine bakacağım, ibre çeyrek ile yarı arasında kalan mesafe 270 km gibi görünüyor

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gerçekten ağır şehir iyiymiş [emoji33] benim ortalama hız 23 okul ev arası 2km. Sizin durum daha kötüymüş :)

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Benim değerler

440 km ağır s içi

Ortalama hız 17 km

Ortalama yakıt 9.7 lt

Depo bitince fulleyip pompa değerine bakacağım, ibre çeyrek ile yarı arasında kalan mesafe 270 km gibi görünüyor

2. vitesten yukarısı yok sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Gerçekten ağır şehir iyiymiş [emoji33] benim ortalama hız 23 okul ev arası 2km. Sizin durum daha kötüymüş :)

2. vitesten yukarısı yok sanırım :)

Aslında var bunu hsonu biraz gezip ortalamayi düşürdüm .Bi kaç gündür babamda araba kısa mesafe soğuk motor aç kapa kontak kullandı.ben kullanırken 7.5 civarı idi. Bu ortalamaya 12.5 lt den geldim. Otomatik elantra varken bu kadar yakamiyordu, pederin kullanmasını incelemem lazım tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT
(düzenlendi)

Yeni aldığım 2011 Focus diğerine göre daha ekonomik çıktı.

110-120 km ortalama ile 100 km'de 4,5 lt tüketiyor. 3,8 liradan mazot aldığımızı hesaplarsak uzun yolda 17 kuruş yakıyor. İnanılır gibi değil. Biraz yavaş gitsem, bir depoyla 1000 km'yi görebileceğimi düşünüyorum.

Geçen hafta bende denedim 4,1 lt yaktı 1000 km yi rahat geçiyor.Ankaradan3,78 tl den 175 tl ye de doldu bomboşken.Tüplülerle dalga geçiyorum :) Diyarbakırdan mazotu dolduruyorum Ankaraya kadar benzinlik görmeden gidiyorum.

Hyundai vardı önceden ondan sonra banada mükemmel  geldi 1,6 tdcı focus.

tarihinde Ömer ÖZKURT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen hafta bende denedim 4,1 lt yaktı 1000 km yi rahat geçiyor.Ankaradan3,78 tl den 175 tl ye de doldu bomboşken.Tüplülerle dalga geçiyorum :) Diyarbakırdan mazotu dolduruyorum Ankaraya kadar benzinlik görmeden gidiyorum.

Hyundai vardı önceden ondan sonra banada mükemmel geldi 1,6 tdcı focus.

Tuplulerle sadece kesintisiz 1000 km yaptığınız için dalga geçebilirsiniz. Yakıt olarak hala onlar avantajlı uzun yolda. Aynı koşullarda A4 1.6 7-8 litre gaz yaktı, benim focustan daha azdı yakıtı :)

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Evet bende onun için dalga geçiyorum 300 km de bir benzinlik arıyorlar  bazı yollarda güvenilir benzinlikte zor bulunuyor.

Tüplüler ne kadar yakıyor ki 17 kuruştan azmı yakıyor focusun tüplüsü?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Uzun yolda dizel, torku ile sollamalarda ve menzil farkıyla her türlü lpg yi döver. Uzun yol full bagaj demek, lpg tankının yerini bile kullanırım :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Evet bende onun için dalga geçiyorum 300 km de bir benzinlik arıyorlar  bazı yollarda güvenilir benzinlikte zor bulunuyor.

Tüplüler ne kadar yakıyor ki 17 kuruştan azmı yakıyor focusun tüplüsü?

focus bilmem ama 1,6 A4 lpg de 8 litre yakarken benim araç 5,3 litre yakmıştı.  shell fiyatları ile aynı oluyor şuanki fiyatla ama o yaz LPG ucuz mazot pahalıydı sanırım :)

2,54 * 8 =  20kuruş

3,75 * 5,3 = 19,9 kuruş

ekleme: mazot 4,3 TL LPG 2,6 tl miş o yaz :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Akdora

Ford Focus tam depo ile şehiriçi trafikte 800 KM normal mi 

Sabah işe akşam eve.

Günde 8  / 10 KM.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sabah işe akşam eve.

Günde 8  / 10 KM.

Öp başına koy bence Hüseyin hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sabah işe akşam eve.

Günde 8  / 10 KM.

6,25 6,5 arası bir tuketim yapar, ortalama hızınız nedir bilmiyorum ama pek trafik olmayan bir yolda normal değerler.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Hafif ş.içi :D :D  7.7 lt. son baktıgım değer.

Havalar ısınmasına rağmen dusmedi ama 3,00 den hesap edersek ş.içi 28 krş bence iyi

Arac kağıt renult değil ki 5/ 4,2 yaksın :yes: :yes:

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Uzun yolda dizel, torku ile sollamalarda ve menzil farkıyla her türlü lpg yi döver. Uzun yol full bagaj demek, lpg tankının yerini bile kullanırım :D

Uzun yolda düz benzinlinin vites düşürmesi rampada hızlanmak için 5-6 bin devir arası vites değiştirmesi motor uğultusunu çekmesi gerekiyor. Hani tüp olmasa benzinde kullansa biraz daha performans verebilir ama lpg kesinlikle arabanın sesini de çekişini de etkiliyor. Dizele devam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hızı 20 km ortalamaya çıkardım yakıt 8.5 lt ye indi 530 km ortalaması 194 km lik yakıt var ibre çeyreği hemen altında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hızı 20 km ortalamaya çıkardım yakıt 8.5 lt ye indi 530 km ortalaması 194 km lik yakıt var ibre çeyreği hemen altında

Köksal yakıt konusunda ceroto mu iyi focus mu?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal yakıt konusunda ceroto mu iyi focus mu?

Aynı yollarda tam denemedim ama şu an ki durumda çok yakın gibiler. Bu son tüketimi dikkate alma çok Extrem bi sürüş oldu bu depo ama focusla 6.5-7 arası bekliyordum o yönden biraz beklenmedik bi tüketim var şu an. Kış olması da etken tabi cerato nisan-ekim arası kullanıldı ;)
Yorum bağlantısı
Alper Karakuyu

Toplam gidilen km:175

Yol bilgisayarı. :5.8lt

Ortalama hız. :25km/saat

Km başına yakıt tüketimi :21 krş

POMPA HESABI

Aynı benzinlik aynı pompa

Alınan yakıt:40tl

100km ortalaması:6.2 lt

Km başına düşen yakıt: 22krş

NOT: Yapılan km 175km. 100km si otoban 90-100 arası. 75 km si ağır şehir içi 2. Vites üstü yok dur-kalk şeklinde

Nasıl arkadaşlar yorum bekliyorum

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Nasıl arkadaşlar yorum bekliyorum

Bu şekilde anlamak neredeyse imkansız gibi ama normal gibi geldi...

90-100 km hızla yakacağı 4 lt maksimum 4,5 lt 

daha hiç o kadar yoğun trafikte sürmedim dur kalk ne olur bilmiyorum.

Şu an kırsal bir bölgede dur kalk yapmadan kullanıyorum tek kötü yanı kısa mesafe olması. ortalamam 5,1 lt

Yorum bağlantısı
Alper Karakuyu

İstanbulda yaşıyorum maalesef böyle burada. Anlık tüketim soğuk motorsa birde dur-kalk şeklinde sürekli 12-15lt arası zıplıyor psikoloji bozuyor resmen

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

İstanbulda yaşıyorum maalesef böyle burada. Anlık tüketim soğuk motorsa birde dur-kalk şeklinde sürekli 12-15lt arası zıplıyor psikoloji bozuyor resmen

Anlık tüketimde 30 lt bile gördüğüm oldu. Sıcak motorla yokuş çıkarken 10 lt anlık tüketimde çıkmaya çalışıyorum ama soğuk motorda tüketim fena ısınana kadar...

Yorum bağlantısı
Alper Karakuyu

Anlık tüketimde 30 lt bile gördüğüm oldu. Sıcak motorla yokuş çıkarken 10 lt anlık tüketimde çıkmaya çalışıyorum ama soğuk motorda tüketim fena ısınana kadar...

anlık tüketimi kapatıyorum ben ortalama tüketim candır:)
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

30km kadar trafikte gittim geldim bugün, ortalama hız 20 oldu, yakıt 8 e kadar düştü. 2 haftadır 9 A yakın gidiyordu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...