İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Eren Gökmen

Selamlar 2006 Focus 1.6 TDCI ghia CVT Hatchback sahibiyim aracı alalı çok olmadı. Şanzuman daha önce revizyon görmüş. Fakat bir sıkıntım yok bu konuda

tek derdim yakıt. Araç 200 TL yakıt ile 500 KM yi bile görmüyor. Malum Kalan menzil 80 KM dediğinde ışık yanıyor. Işık yandığı halde kalan menzil 5 km yazana kadar kullandım fakat 480 Km yi geçemedim. Aracı Agresif kullanmıyorum. Yakıtt üketimi çok fazla geliyor benim araçtamı bir sorun var yoksa sizde de veriler bu şekilde mi? Aracın Enjektörlerinde sorun olduğunu düşünmeye başladım.

bu deger gercekten cok 9-10lt/100km yapiyor. cok kisa mesafe ve agresif kullanmadiktan sonra böyle bir deger olmamasi gerekir.  bir ustaya gösterin bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Özel

bu deger gercekten cok 9-10lt/100km yapiyor. cok kisa mesafe ve agresif kullanmadiktan sonra böyle bir deger olmamasi gerekir.  bir ustaya gösterin bence

Kısa mesafe kullanıldığı doğrudur. Fakat yoğun trafikte değil motoru ısıtmadan yola çıkmıyorum sadece 1 defa Ataşehir den Kocaeli'ne gidip geldim. yinede çok faketmedi. Benzin ibresinin düştüğünü resmen görüyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Araç TDCİ demişsiniz ikinci mesajda benzin ibresi demişsiniz sanırım yanlış yazmışsınız. Dizel olduğunu varsayarsak yakıt çok fazla şu havalarda sağlıklı bir motorun 7 lt yi aşmaması gerekiyor diğer arkadaşların paylaşımından göreceğiniz üzere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Özel

Araç TDCİ demişsiniz ikinci mesajda benzin ibresi demişsiniz sanırım yanlış yazmışsınız. Dizel olduğunu varsayarsak yakıt çok fazla şu havalarda sağlıklı bir motorun 7 lt yi aşmaması gerekiyor diğer arkadaşların paylaşımından göreceğiniz üzere

Even Alışkanlıktan dolayı benzin yazmışım. Forumu inceliyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Müjdemi isterimmm. evet hava sıcaklığı kutaha 2 derece veee 6.6 oldu şimdidenn :angry: :angry: :angry: :angry: :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Sayın

Even Alışkanlıktan dolayı benzin yazmışım. Forumu inceliyorum.

Yorum bağlantısı
Salih Kara
(düzenlendi)

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan depo ölçümü gidiş ve geliş ayrı ayrı;

GİDİŞ ( Bursa - Çanakkale ) : 268 Km yol, ortalama hız : 90 km/h; maksimum hız : 110 km/h. [ km başına tüketim : 16 kuruş ]

DÖNÜŞ ( Çanakkale - Bursa ) : 268 Km yol, ortalama hız : 120 km/h; maksimum hız : 160 km/h. [ km başına tüketim : 23 kuruş ]

Normal ve hızlı sürüş arasındaki ekonomi farkı...

Not : Değerler yağ ve tüm filtre değişimlerinden hemen sonra ölçülen değerlerdir.

tarihinde Salih Kara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Fatih Hocam Ankarada da sıcaklık 0-3 derece dolaylarında 50 tl lik mazot almıştım lamba yanmaya yaklaştı 110 km de şuan yaktı bizi rektefiye 7.3 e çok diyorduk :) Mustafa Hocam rektefiyesiz o değerde :) şükrettim. Salih Hocam ücretsiz gitmişsin resmen ben 206 da 80 km hızda o değeri yakalayamadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Ilk calistirmada en az 3 4 dakika çalıştırıyor um stop ederken de 1 dk ya yakın calistirdim adanada hava çok soğuk değil ama değer kısa mesafeden dolayı böyle sanırım 6 km gidiş 6 geliş 4 e atmadim nerdeyse hiç :)

Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Kısa mesafelerde yükselebiliyor mustafa dayı :) Açıklayıcı oldu mu dayı ifadesi :) meşhur dayı sizsiniz sanırım :)

Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Yanlışık olmasın açıklayalım Adanada gazeteci büyüğümüz var dayı diye anılır Mustafa Boz dur adı :) isim benzerliğide olabilir tabi :)

Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Muhtemelen :) Adanada şanslıyız ya kış lastiği yok antifriz derdi zinciri cam donması yok yokuşu yok trafiği ankara istanbula göre az :) memleketimiz masrafsız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Son Değer 10 lt buldu değerli hocalarım :) fatih hocam söylemişti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen kış kısa mesafe 0 derecelerde 9.5 görmüşlugüm var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Son Değer 10 lt buldu değerli hocalarım :) fatih hocam söylemişti :)

muneccim degulummm ammaa dimedi dime diee didim ben.

Geçen kış kısa mesafe 0 derecelerde 9.5 görmüşlugüm var :)

Ahmet hcm ben -10 larda falan bende gordumm...

Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Ankarada şuan 3 dolaylarında seyrediyor hava ama rodaj dolayısıyla 10 u buldu şaştım kaldım ya benzinli kadar yakıyor şuan :) ocağıma incir ağacı dikti :)

Yorum bağlantısı
Emre Ayvaz
(düzenlendi)

Selamlar 2006 Focus 1.6 TDCI ghia CVT Hatchback sahibiyim aracı alalı çok olmadı. Şanzuman daha önce revizyon görmüş. Fakat bir sıkıntım yok bu konuda

tek derdim yakıt. Araç 200 TL yakıt ile 500 KM yi bile görmüyor. Malum Kalan menzil 80 KM dediğinde ışık yanıyor. Işık yandığı halde kalan menzil 5 km yazana kadar kullandım fakat 480 Km yi geçemedim. Aracı Agresif kullanmıyorum. Yakıtt üketimi çok fazla geliyor benim araçtamı bir sorun var yoksa sizde de veriler bu şekilde mi? Aracın Enjektörlerinde sorun olduğunu düşünmeye başladım.

.

Çok fazla yakıyor bir ustaya baktır istersen bndede focus var 110 luk 200 tl mazotla sehir içi agresiftr kullanıyorum bazen 720 km yol yapıyorum ;)

tarihinde Emre Ayvaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer
(düzenlendi)

Fatih Hocam dün antifirizi ölçtürdüm hiç antifiriz yokmuş 'sevgili' ustam rektefiyeden sonra söylememize rağmen antifiriz koymamış. Dolayısıyla motor geç ısınıyordu yakıt bundan da artmış olabilir bugün antifiriz koyuldu şuan beş dakikada ısınmaya başlıyor acaba hava mı yaptıda ısınıyor dedim 90 ı geçmiyor muhtemelen antifiriz etkisi bir de böyle deneyeyim umarım düşer biraz yakıt :)

tarihinde Cem Saygıdeğer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Fatih Hocam dün antifirizi ölçtürdüm hiç antifiriz yokmuş 'sevgili' ustam rektefiyeden sonra söylememize rağmen antifiriz koymamış. Dolayısıyla motor geç ısınıyordu yakıt bundan da artmış olabilir bugün antifiriz koyuldu şuan beş dakikada ısınmaya başlıyor acaba hava mı yaptıda ısınıyor dedim 90 ı geçmiyor muhtemelen antifiriz etkisi bir de böyle deneyeyim umarım düşer biraz yakıt :)

jz8Rzs9.jpg

jz8Rzs9.jpg

ux0grFC.jpg

jz8Rzs9.jpg

ux0grFC.jpg

Ne kadar '' Sevgili ustamız varmışş''^^^ cemim hiç mi aklana gelmemiş bu yaz gununde :):angry::D  radyatöre antirifizin gireceği....

Neyse gözümüz aydın havalar soğuyor we yol bilgisayarımızın değerli yükseliyorrr.Ama inş. dediğin olur dicem ama antirifiz  ile yakıtın düşmasi çok mantıklı gelmedi. :unsure2: :unsure2:

Yorum bağlantısı
Cem Saygıdeğer

Fatih Hocam çok farketmez ama daha erken ısındığından dolayı bir nebze olsun farkeder diye düşünüyorum. Psikolojik mi bilmem ama ibre daha yavaş indi sanki :) Hocam Adana da rektifiye oldu araba orada havalar 0 ı görmediği için koyulmuyor ben karşıyım yaz kış koyulması gerektiğini bilsemde ustalar a laf anlatamıyoruz işte :) üstelik ankara da kullanılacağıda söylenmişti ama nafile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Bence 16 km lik ortalama hıza 6.7 iyi bir değer benim aracim 102 binde ortalama hızı 18 160 km önce sıfır ladim ve su an 6.9 acaba sıkıntı mi var benim araçta ?

Bu arada aracim 2011 focus 109bg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben mazot aldıktan ve tüketimi sıfırladıktan sonra bi Fethiye yapıyorum git gel 100 km ortalama 5.1 lt oluyor sonra mis gibi ortalamam düşük moralim yüksek oluyor, tavsiye ederim.

Şu an 200. kmye geldi ve tüketim 5.6-5.7 lt arasında oynuyor :)

Ama biliyorum ki depo bitmeye artacak 6'ları geçecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...