İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Can Fındık

Yapilan yol Ankara Antalya arasi 560 km, ortalama hız 104 km, Ortalama yakıt 5.6 lt. Forumdaki değerlere göre yüksek görünüyor sanki...

Yorum bağlantısı
Can Fındık

Yapilan yol Ankara Antalya arasi 560 km, ortalama hız 104 km, Ortalama yakıt 5.6 lt. Forumdaki değerlere göre yüksek görünüyor sanki...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ortalama hız yüksek olduğundan normal bence 5 buçuk litre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenan KAYA

yüksek hızda gitmişsiniz anladığım kadarı ile

Yorum bağlantısı
Ercan Yücel

Merak ettiğim bir konu var uzman deneyimli abilerime 2008 dizel focus Yakıt deposu 53lt ise toplamda kaç lt mazot alıyor deposuna . full 53 lt mi yoksa bunun %80 kadarınımı şamandıra sayesinde alıyor. Bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

51 küsür almıştı birkere. Menzil uzun zaman 0 yazdı yolda kalacaktim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

51 küsür almıştı birkere. Menzil uzun zaman 0 yazdı yolda kalacaktim :)

kayıtlarıma baktım 52,90 litreymiş :shok:

indirim olmuşken dolduralım dedik.

Yakıt: Shell V-Power Nitro+

Alınan yakıt: 45.65 lt

Kalan Menzil: 100km

Yapılan yol: 737 km

Ortalama hız: 30 km/h

Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi: 5.8 lt/100km

Gerçek yakıt tüketimi: 6.2 lt/100 km

Km başına yakıt tüketimi: 26.5 kuruş (4.28 TL/lt)

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Merak ettiğim bir konu var uzman deneyimli abilerime 2008 dizel focus Yakıt deposu 53lt ise toplamda kaç lt mazot alıyor deposuna . full 53 lt mi yoksa bunun %80 kadarınımı şamandıra sayesinde alıyor. Bilgisi olan varmı

Ben kalan menzil 10 km iken en fazla 50 lt alabildim. Tabiki kalan menzil değişiyor duruma göre. tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de geçen hafta Adana - Osmaniye arası 3.8 lt / 100 km.'yi gördüm.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

20 km önce sıfırladım şu an 3.8 lt/100km ama bu çok dikkatli kullandığımda oluyor.

388 km'de 4,04 TL'den toplam 23,5 lt mazot tükettirmişim. Ortalama bilgisayarda 5.9 - gerçekte 6.0 lt tüketim. Artık dikkat edeceğim çok fark ediyor kullanımdan.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

20 km önce sıfırladım şu an 3.8 lt/100km ama bu çok dikkatli kullandığımda oluyor.

388 km'de 4,04 TL'den toplam 23,5 lt mazot tükettirmişim. Ortalama bilgisayarda 5.9 - gerçekte 6.0 lt tüketim. Artık dikkat edeceğim çok fark ediyor kullanımdan.

kullanim gercekten cok etkiliyor, tecrübeyle sabit. örnek: sürekli hizli kalkis + gaz pedalina sert basmalarla ortalama 7,2-7,9 arasina denk geliyor. normal kalkis, normal hizlanma, dogru zamanda vites degisimleri ile 5,8-6,5 arasina geliyor, cok sakin kalkis vs deneyemedim, o kadar sabirli degilim:)) ama en cok etkileyen sey kalkis kesinlikle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

kullanim gercekten cok etkiliyor, tecrübeyle sabit. örnek: sürekli hizli kalkis + gaz pedalina sert basmalarla ortalama 7,2-7,9 arasina denk geliyor. normal kalkis, normal hizlanma, dogru zamanda vites degisimleri ile 5,8-6,5 arasina geliyor, cok sakin kalkis vs deneyemedim, o kadar sabirli degilim:)) ama en cok etkileyen sey kalkis kesinlikle

Katılıyorum. Bir resim paylaşayım. Aracımla şehir içi 50 km yol yaptım ve çok sakin kullandım. Neden 50 derseniz uzun yola çıkmam gerekiyordu ve onun için 50 km yaptım. Sonucu pompanın resmini paylaşarak göstermek istiyorum. 

b41Y2d.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
(düzenlendi)

FOEjIME.jpg

SADECE Ş.İÇİ

6,3 LT * 4.22 Krş = 26,58

HATTA biraz evvel yine devamlı ş.içi

----------------74km de 5 Lt. mazot aldı.

................? nasıl değerler değerli arkadaşlar. 2008 coll. 118.000 km de

tarihinde Fatih Ozen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Katılıyorum. Bir resim paylaşayım. Aracımla şehir içi 50 km yol yaptım ve çok sakin kullandım. Neden 50 derseniz uzun yola çıkmam gerekiyordu ve onun için 50 km yaptım. Sonucu pompanın resmini paylaşarak göstermek istiyorum. 

b41Y2d.jpg

gökhan bey arac kaç lık 110 ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi dayanamıyorum ya, o kadar sabredip ekonomi yapıyorum sonra birisi gaza getiriyor mutlaka bir iki hızlı kalkış yapıyorum günde...  :(

Daha önce 75 bg - LPG 206'm vardı, sanırım onun ezikliğini yaşıyorum hala...  :blush:

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Arac hareket etmez iken kalan menzil 25 iken 150 tl yakit aldım 520 km yol yaptım suan menzil 80 km ortalama yakit 6.2 ortalama hız 22 km yakit nasıl sizce

Yorum bağlantısı
Murat Çeviren

Uzun zaman tamirde olan bloğu değişen focusumla devirli kullanmama rağmen şu an şehir içinde 4,5 gösteriyor. Sanırım 0 motor olması nedeniyle tüketim bu kadar düştü.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Merhabalar

Bundan 2 yıl önce 2006 Ghia ile 4 kişi ve bagaj dolu şekilde 3.7 lt/100 km ortalama ile İstanbul'dan Fethiye'ye gitmiştim. Geçtiğimiz Eylül ayında ise 2009 Titanium X ile 2 kişi yine bagaj dolu İstanbul - Antalya ortalama 3.5 lt'yi yakaladım. Bunu yapabilmek için 90 km/h hızı geçmedim ve kesinlikle hız sabitleyici kullanmadım.

Bunun dışında çok dikkat ettiğim dönemde Ghia ile şehir içinde 5,5 lt, Titanium X ile 5,3 lt. ortalamalar yakalayabildim.

Yorum bağlantısı
Fatih Güneş
(düzenlendi)

buradaki değerlere ve focus az yakıyor diyenlere inanarak (kandırıldığım anlamında değil) focus edindim. 

fakat ne kadar dikkatli kullanırsam kullanayım gösterge 6.0 altına düşmüyor. Fusion gibi bir araçtan sonra hiç bir araba yakıt olarak tatmin etmez muhtemelen ama 3.7 leri görenler olmuş. 6 diyorum bakın. hiç altına inmedim. 

depo fulleyerek belli bir km hızda gidip tekrar fulleme yöntemini hiç denemedim. 

depom bitsin onu da deneyeceğim fakat yol bilgisayarı veriler arasında bu kadar uçurum olmaz diye düşünüyorum.

sizce sebebi ne olabilir? ne yapmak lazım? 

tarihinde Fatih Güneş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim şehir içi 6.5 şuan. 1 senelik ortalama 6 litre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Şehir içinde 5.9 bile göremedim elimden geleni yapıyorum 6.0 ortalama hız 22 civarı 500 km de

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Şehir içinde 5.9 bile göremedim elimden geleni yapıyorum 6.0 ortalama hız 22 civarı 500 km de

YB değeri mi hocam bu değer

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Hız ortalamanıza göre gayet normal bence. İki gün sonra depoyu doldurup bir aylık tüketim değerlerini paylaşacağım. Karşılaştırma yaparsınız.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bence de normal, hızınız dur kalklı trafik hızı sanki. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...