İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

7 yi ölçilen kullanım şekilnde, ev-iş arası yani gidip park edilen günelik rutin 5-6 km civarı mı?

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Karabük kutahya arası 200 km otobanda 120 ye sabit 200 km devlet yolunda 100 e sabitledi ortalama yakıtın 4.2 lt. Depoda çıkan 4.4 lt. Arabami seviyorum:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bugün mersin izmir arasi yolculuğunu tamamlayan babamin yakit tuketim değeri; ort hiz 92 ve ort. Yakit 4,2. Arac iki kişi ve arka koltuk dahil full bagaj klima kapali. Arac 2011 focus collection tdci 90 bg. Sedan. Cok iyi değer. . .

Aynı yolu full bagaj ve iki kişi ile dün geri dönen babam ort hız yine 92 ve ort yakıt 4,0 lt ile gitmiş Mersine. . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yakıt: Shell V-Power Nitro+

Alınan yakıt: 26,73 lt
Yapılan yol: 396 km
Ortalama hız: 26 km/h
Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi: 7,1 lt/100km

Gerçek yakıt tüketimi: 6,75 lt/100 km
Km başına yakıt tüketimi: 30,3 kuruş (4.49 TL/lt)

dün 500km lik bir yolculuk için bitmeden doldurdum.

depo ölcümü yapmadım daha ama 5.3den az değidir. korkuteli- gazi paşa arası 4 kişi klima açık gidip geldik, YB 5 lire gösteriyor, sürekli 100-120 gittim (Antalya, serik, manavgat, alanya içinden geçerken ışıklar var tabi) 4-4.5 yakanlar nasıl yakıyor arabamda sorun mu var acaba? ortalama hız 76km/h...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

80 km ile 100-110 arası gitmek arasında 0,8-1 litre arasında fark oluyor. Geçenlerde bende altınoluğa gittim 2 kişi normal bagaj 100-110 civarında genelde ( 75 km ortalama) 4,9 gerçek depo tüketimi oldu. Dönüşte hava sıcaktı klima+full bagaj ile 5,2 olarak gerçekleşti.

yolda denemek için 30 km kadar 80km hız  cc ile kullandım ortalamam 4,3'e iniveriyordu.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

bende 120-130 yaptım tabi arada :) bir ara fabia geçmesin diye uzun süre 130 üstü gittim yukarı doğru eğimde vardı, iyi geliyor falan diyordum ama sonra bıraktım meğer oda Rs miş :)

Yorum bağlantısı
Sabahattin Aydın

Arkadaslar gecen gun izmit mardin arasi 1415 km yol yaptum genelde 120 ile gittim kisa surelide olsa 200 de yaptigum oldu yb ortalama yakit 5.0 toplam 350 lira ortalama da 22 kurus sizce nasil

Ayrica ortalama hiz da 107 km gosteriyordu

Klimada surekli 3. Kademede calisti

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

pompa değeri 5,5 litre gibi birşey sanırım sizin Sabahattin bey. benimle aynı değerler, sorun yok demek ki bende :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Geçen ayki depomda 47 litre/200 Tl lik mazot aldım.Şehir içi 800 km 'de yol yaptım.TP katkısız mazot ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Arkadaslar gecen gun izmit mardin arasi 1415 km yol yaptum genelde 120 ile gittim kisa surelide olsa 200 de yaptigum oldu yb ortalama yakit 5.0 toplam 350 lira ortalama da 22 kurus sizce nasil

Ayrica ortalama hiz da 107 km gosteriyordu

Klimada surekli 3. Kademede calisti

Çok çok iyi...

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

365 km. Araba full dolu klima sürekli açık yakıt ortalaması 4.7

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Pıı bu kadar mı. Ben tüpte o kadar yakıyorum zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Çetin

Bu değeri kaç km mesafede ölçtünüz ve ortalama hızınız km idi?

yaklaşık 4 aydır bu aracın sahibiyim şimdiye kadar 7 yada 8 defa depoyu fulleyip ölçüm yaptım herdefasında yakıt değeri ortalama 6.5-6.7 gibi çıktı,yol bilgisayarındaki ortalama hıza bakmadım ama kullandığım yol hep tepe ve sokak araları 3.vitesi zor görüyorum.

7 yi ölçilen kullanım şekilnde, ev-iş arası yani gidip park edilen günelik rutin 5-6 km civarı mı?

ev ile  işyerimin arası 12 km  her gün bu yolu gidip geri dönüyorum.

Yorum bağlantısı
Volkan Savım

22 haziran da istanbul catalca da po dan depoyu fulledim.tabanca atincaya kdr doldurttum.ustune 1 tane wurth mazot katkısı koydum.tum verileri sifirladim.tek surucu 3 koli 1 valiz ile devamli 100 ilw 120 arası cruise control ile gittim.camlar kapali.klima kapali.sadece disaridaki havayi iceri verdim.ztn 24 derece civariydi sicaklik.ortalama tuketim 3.8 lt..ortalama hiz 82 km.denizlide biraz gezdim ve kusadasina gectim.kuasadasinda mazot aldim.toplam 1100 km gitti.inanamadim.resim yuklemeyi bilmiyorum ama deniycem en kisa zmn da.saygilar

22 haziran da istanbul catalca da po dan depoyu fulledim.tabanca atincaya kdr doldurttum.ustune 1 tane wurth mazot katkısı koydum.tum verileri sifirladim.tek surucu 3 koli 1 valiz ile devamli 100 ilw 120 arası cruise control ile gittim.camlar kapali.klima kapali.sadece disaridaki havayi iceri verdim.ztn 24 derece civariydi sicaklik.ortalama tuketim 3.8 lt..ortalama hiz 82 km.denizlide biraz gezdim ve kusadasina gectim.kuasadasinda mazot aldim.toplam 1100 km gitti.inanamadim.resim yuklemeyi bilmiyorum ama deniycem en kisa zmn da.saygilar

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

1100 km gittikten sonra na kadar yakıt aldı? 52 litre alsa 4.7 litre yapar, yol bilgısayarına aldanmayın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Yakıt: Opet Fullforce 

Alınan yakıt: 38,96 lt
Yapılan yol: 720 km
Ortalama hız: --- km/h
Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi: 4,6 lt/100km

Gerçek yakıt tüketimi5,4 lt/100 km
Km başına yakıt tüketimi: 24,2 kuruş (4.49 TL/lt)

ortalama hıza bakmayı unutup sayaçları sıfırladım tekrar doldurunca depoyu ama aklımda kaldığı kadarıyla 60-70 km aralığında olması lazım 

ya bir türlü ortalamayı 5,0 a yaklaştıramıyorum  mazot fitresinden kuşkulanmaya başladım artık

yapılan yolun çoğu uzun yol o yüzden eminim ki 90 lık focus 110 luk focustan uzun yolda kesinlikle fazla yakıyo heleki 120 li hızlarda seyrediyorsanız

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Sinanoğlu

Yakıt: Opet Fullforce 

Alınan yakıt: 38,96 lt

Yapılan yol: 720 km

Ortalama hız: --- km/h

Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi: 4,6 lt/100km

Gerçek yakıt tüketimi5,4 lt/100 km

Km başına yakıt tüketimi: 24,2 kuruş (4.49 TL/lt)

ortalama hıza bakmayı unutup sayaçları sıfırladım tekrar doldurunca depoyu ama aklımda kaldığı kadarıyla 60-70 km aralığında olması lazım 

ya bir türlü ortalamayı 5,0 a yaklaştıramıyorum  mazot fitresinden kuşkulanmaya başladım artık

yapılan yolun çoğu uzun yol o yüzden eminim ki 90 lık focus 110 luk focustan uzun yolda kesinlikle fazla yakıyo heleki 120 li hızlarda seyrediyorsanız

guzel degerler

Yorum bağlantısı
Selim Taştekin

Değerli forum üyeleri,

Mübarek Ramazan bayramınızı kutlar, Sevdiklerinizle beraber mutlu, huzurlu nice bayramlar geçirmenizi temenni ederim.

28.07.2014 Tarih gecesi Aracımın Deposunu BP Ultimate Euro disel ile depo kapağında yakıtı görene kadar fullettim. Adana'dan Malatya' ya doğru yolculuğum başladı. Uzun yol olarak Malatya 400 km sürdü, Malatya içerisinde yapmış olduğum mesafe toplamda 165 km oldu. 29.07.2014 tarihinde Malatya çıkışı tekrar BP istasyonundan depoyu yakıt gözükene kadar tekrar fulledim. Toplamda 565 Km yol klima full açık olmak kaydı ile 149,50 TL' lik yakıt aldım. Dönüşte güzergahı biraz değiştirdim. Adana'ya varıncaya kadar 513 KM klima full açık olmak kaydı ile aynı petrolden yine fulledim. 138 TL yakıt aldım. Kazasız belasız seyahatimi tamamlamış oldum.

Sonuç olarak gidiş : 0,265 TL/Km

Geliş : 0,269 TL/Km tespitim oldu, Bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Herkese Tekrar iyi bayramlar dileklerimle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Alinan yakit:46 lt (PO)

Guzergah:Adana-İzmit

Yapilan yol:820 km

Y.b. ort. Tuketim:4.7 lt/100 km

Gercek tuketim:5.6lt/100 km

Ort. Hiz.:110 km/sa

Arac focus 2 cvt sanziman,bakimlari yeni yapilmisti,lastik basinclari 33 ps,iki kisi,cakili bagaj,klima kapali.. Nasil degerler dostlar?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

49.33 litre 806 km. Ortalama Hiz 53, yakıt 5,7. Pompa hesabi 6.1.

Antalya İzmir 400km iftar için 110-130 arazi bastim. 260km kutahyaya gittim 100-110, 150km İzmir şehir içi. Klima tabiki acik, 27 kuruş yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Arkadaşlar, İstanbul şehiriçinde 1.6 TDCI'ın 7,8 litre yakmaya başlaması normal mi? Yol bilgisayarı öyle söylüyor. Şehir dışında da 5'in altına pek inemiyorum. Araç 109.000'de, genelde tek kişi kullanırım ve klima hep açıktır. Bakımları da aksatmam, yağlar, filtreler değişir zamanında. İki kere Carbon Clean yapıldı, 100.000'de manifold temizlendi.

Yorum bağlantısı
Muhterem Çiftçi

[/img]8u4y7ere.jpgyzu7e9e9.jpg yalovadan balıkesir akçaya geldim hiz sabitleyici yi neredeyse hep kullandim yalniz 110 km si yalova içi haftaya buradanda kastamonu ya geçeceğim bakalim depo ne söyleyecek bizim gene 90-100 km hiz arası kullanacağım.

Yorum bağlantısı
Muhterem Çiftçi

İnanin bende hayret ettim ikinci uzun yolum bu araç ile iki ay oldu mersinden yalovaya getirmiştim o zaman 4.5 den aşagi dusmemisti yalniz 200 lü hanelerde de kullandim 120 ila 160 arasiydi yuvarlarsak. Yalniz haftaya depoyu fulleyince gerçek ortaya cikar galiba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...