İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

İstanbul içi olanı alalım... :)

Kullanım : Sadece istanbul içi

Yapılan Km : 315

Ortalama hız : 32km/h

Ortalama Tüketim 5.4lt.

iddaa ediyorum İstanbul içi 5.0lt ile çok rahat gezilir Tdci ile..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

ben kullanmayı bilmiyorum yada banim aabada sıkıntı var :) 680km antalya kütahya arası, 150 kmsi ilçede ve köye bahçeye git gel.

4 yetişkin+ çocuk(koltuğuyla 30kg geliyor :) ) bagaj dolu. dönüşte 1 kişi ve bagajın yarısı eksik.

lastikler 1011 üretimi primacy hp, kuzenim bunlar çok ses yapıyor değiştir dedi, ende farkındayım değişme zamanı geldi ama eskiyen lastik ses yaparmı? yakıtı etkiler mi?

Yakıt: Shell V-Power Nitro+

Alınan yakıt: 44,36 lt
Yapılan yol: 836 km
Kalan menzil:  100 km
Ortalama hız: 59 km/h
Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi: 4,6 lt/100km

Gerçek yakıt tüketimi: 5,3 lt/100 km
Km başına yakıt tüketimi: 23,2 kuruş (4.37 TL/lt)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

ben kullanmayı bilmiyorum yada banim aabada sıkıntı var :) 680km antalya kütahya arası, 150 kmsi ilçede ve köye bahçeye git gel.

4 yetişkin+ çocuk(koltuğuyla 30kg geliyor :) :) bagaj dolu. dönüşte 1 kişi ve bagajın yarısı eksik.

lastikler 1011 üretimi primacy hp, kuzenim bunlar çok ses yapıyor değiştir dedi, ende farkındayım değişme zamanı geldi ama eskiyen lastik ses yaparmı? yakıtı etkiler mi?

Şehirlerarası için fazla değerler bence..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

aynı yolu 4 ay önce gittiğimde 3.8 yazıyordu yolbilgisayarında ama depo ölçümü yapamamiştım. 2 kişi ve yagışsız havada.

bu sefer çok yağmur vardı ve yüklüydü araba ama banada çok geldi. gerçi gittiğimde 4.2 yazıyordu, ilçede kuzenler biraz bastı deneme yaptı :)

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur
(düzenlendi)

4 yetişkin+ çocuk(koltuğuyla 30kg geliyor : :):) bagaj dolu. dönüşte 1 kişi ve bagajın yarısı eksik.

Yakıt: Shell V-Power Nitro+

Alınan yakıt: 44,36 lt

Yapılan yol: 836 km

Kalan menzil:  100 km

Ortalama hız: 59 km/h

Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi: 4,6 lt/100km

Gerçek yakıt tüketimi: 5,3 lt/100 km

Km başına yakıt tüketimi: 23,2 kuruş (4.37 TL/lt)

İlçede ve köyde git gel yaptığınız için ki tahminim hep kısa mesafelerdir bence tüketiminiz normal.

Eski lastikler ses yapıyor ama Focus 2.5'ların iç mekana ciddi miktarda ses aldığı bilinen bir gerçek. Yeni lastiğe geçseniz de yol sesinin (lastik sesi) ciddi miktarda azalacağını sanmıyorum.

Tüketim konusunda net bir bilgim yok. Tahminim arttıracağı yönünde.

tarihinde Mustafa Çongur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

lastikler ses yapıyor benim arabadan sesli diyen kuzenin kıyasladığı araba (kamyonet daha doğrusu) 2011-yada 12 transit kasalı :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Çetin

2009 model dizel focus trend sahibiyim.aracımda  225.45.17  jant ve lastik var,

şehiriçi trafikte ortalama 6.5 ile 7 lt arası yakıyor.

bu jant ve lastiğe rağmen bu değerler fazla değilmi ?

Yorum bağlantısı
Bora Çelebi

Ortalama hızım 33 km

Ortalama yakıtım 5.2 lt

23 kuruşa tekabül ediyor.

Bunlarda benim şehir içi yakıt tüketimim. Her zaman diyorum yine söyleyim dikmende oturmasam 5.0 ve altı litreleri görürüm. :)

Perşembe Akşamı Opet den Fulledim  290 Krş Yakıyor  :angry:

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

geçen hafta yakıt tüketimi konusunda en iyi ortlamamı gördüm 145 km muğla bodrum arası 4,2 lt yaktı ;) yolda 100-110 km hızın altına düşmedim.bu yolu tam tersi istikamette 5,5 lt ortlamayla gidiyorum 1 lt rampada gitmenin avantajı ;)

Yorum bağlantısı
Erkan Dayan

Aracim 10 lt mazota 130 km goturdu ne yapmam gerekiyor aracim focus 2 tdci 2007 model cekisinde bir sikinti gorunmuyor gibi. Saygilar.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Aracim 10 lt mazota 130 km goturdu ne yapmam gerekiyor aracim focus 2 tdci 2007 model cekisinde bir sikinti gorunmuyor gibi. Saygilar.

Depoyu doldurun, en az bi 100 km (aslında bir depoyu bitirmek en doğrusu) yol yapın ve aynı pompadan tekrar doldurun. Bu şekilde 100 kmde kaç lt yaktığını hesaplayıp ortalama hız, ve kullanım tarzınızı burada paylaşın. Eğer çok yaktığı görülürse aracınızın aracın kmsi ve bakım geçmişine göre tecrübeli arkadaşlarımız tavsiyede bulunurlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Yapılan yol 1174 km

Ortalamız 32 km/h

Alınan yakıt 72,6 lt

Yol bilg. Ort. Yakıt 5,6 lt

Gerçek tüketim 6,1 lt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Dayan

Yapılan yol 1174 km

Ortalamız 32 km/h

Alınan yakıt 72,6 lt

Yol bilg. Ort. Yakıt 5,6 lt

Gerçek tüketim 6,1 lt

Tamam ali eren bey bir deneyeyim ama hic boyle yapmamisti sehir ici genelde ortalama 100 km 6 lt maksimun yakardi bu sefer anormal durumlar oldu acaba motor bakimami gotursem ve nerden baslasa bilemedim ilginiz icin ayrica sagolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tamam ali eren bey bir deneyeyim ama hic boyle yapmamisti sehir ici genelde ortalama 100 km 6 lt maksimun yakardi bu sefer anormal durumlar oldu acaba motor bakimami gotursem ve nerden baslasa bilemedim ilginiz icin ayrica sagolun

7.6 yakmış, ortalama hız 25 civarıysa,sürekli kısa mesafe kullanıldıysa normal aslında.

Yorum bağlantısı
Erkan Dayan

7.6 yakmış, ortalama hız 25 civarıysa,sürekli kısa mesafe kullanıldıysa normal aslında.

Bugun tekrar denedim izmir aliaga arasi gidis donus yaptim 40 tl lik mazot aldi yaptigi km 117 km bu iste bi sikinti var ama cozemedim.birde durunca rolantide iken yanmis mazotun kokusunu aliyoeum bu normalmi hayirli gunler.. dilerim.herkese bana iyi bir usta yolu gorunuyor galiba is buseferde usta aramayageldi..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

uzun yolda fazla yakmış.

izmirdeyseniz aramanıza gerek yok bence cevap belli :)USTAELLER.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Bugun tekrar denedim izmir aliaga arasi gidis donus yaptim 40 tl lik mazot aldi yaptigi km 117 km bu iste bi sikinti var ama cozemedim.birde durunca rolantide iken yanmis mazotun kokusunu aliyoeum bu normalmi hayirli gunler.. dilerim.herkese bana iyi bir usta yolu gorunuyor galiba is buseferde usta aramayageldi..

Eğer uzun yol şartlarında bu kadar çok yaktıysa bence de bir sıkıntı var. İzmirde Ustaeller Özel Ford servisi var. Sabri ustamıza bi götürün aracınızı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/174471-İzmir---Ustaeller-Servis

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Dayan

Sabri usta ile daha onceden tanismistik.tanismamizin sonu pek guzel bitmemisti.o yuzden goturup goturmeme kararsizim. Bakmayabilir.cunku

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Sabri usta ile daha onceden tanismistik.tanismamizin sonu pek guzel bitmemisti.o yuzden goturup goturmeme kararsizim. Bakmayabilir.cunku

şimdi hatırladım konuyu. Şu kaporta mevzusu. Vallahi ben sizin yerinizde olsam gitmezdim. Hatta siz olduğunuzu bilsem tavsiye de etmezdim. Mevzu ortada...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Dayan

Simdilik kendi haline biraktim bakalim. Olmadi altinlar ford servisi var onlarda bayagi iyiymis cokda buyukmus yerleri mekanik olarakda cok iyimis oraylabi temasa gececem .ama once tekrar bir deneyecem arabayi belki aldigim mazotda sikinti vardi .ali bey sagolun fikirlerinizden dolayi.iyi geceler.

Yorum bağlantısı
Halil Çetin

2009 model dizel focus trend sahibiyim.aracımda  225.45.17  jant ve lastik var,

bilgi ve tecrübesi olan kardeşlerim varsa paylaşırlarsa sevinirim.
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bugün mersin izmir arasi yolculuğunu tamamlayan babamin yakit tuketim değeri; ort hiz 92 ve ort. Yakit 4,2. Arac iki kişi ve arka koltuk dahil full bagaj klima kapali. Arac 2011 focus collection tdci 90 bg. Sedan. Cok iyi değer. . .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

2009 model dizel focus trend sahibiyim.aracımda 225.45.17 jant ve lastik var,

bilgi ve tecrübesi olan kardeşlerim varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Bu değeri kaç km mesafede ölçtünüz ve ortalama hızınız km idi?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...