İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Hasan Varnalı

peki neden süha abi?ben rolantıde çalıştırdım arabayı olduğu yerde o yüzden mi ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Takılmayın bu kadar...

Depo doldurulur, kilometre sıfırlanır, tekrar doldurulur tüketim hesaplanır. .Bitti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

peki neden süha abi?ben rolantıde çalıştırdım arabayı olduğu yerde o yüzden mi ki?

ben daha çalıştırmadan artmıştı , sebebini teknik olarak bilmiyorum malesef.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)

tamam abi bakalım bekliyeyim düzelecekmi.Mehmet abi depo doldurmak bu devirde ögrenci adama zor :D

tarihinde Hasan Varnalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Takılmayın bu kadar...

Depo doldurulur, kilometre sıfırlanır, tekrar doldurulur tüketim hesaplanır. .Bitti..

Doldurcak para mı var abi :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

tamam abi bakalım bekliyeyim düzelecekmi.Mehmet abi depo doldurmak bu devirde ögrenci adama zor :D

kimse sevmez ama ışık yanması ile de bir test yapabilirsin. Örnek olarak lamba yandığı anda alırsın 30tl lik mazot. Kullanmaya başlarsın yine lamba ilk yandığı sırada kaç km yapmışsın ona bakarsın. Bu işlem %100 tam sonucu vermez ama inanıyorum ki +-%5 oynar

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

süha abi geçen gün fullledik(babam saolsun :D) ama pompacı agzına kadar doldurmus o yüzden şimdi tekrar doldursak bile tam alamayız verim :s

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

havalar 15 derece civarına ulaştı, henüz 85 km deyim, yol bilgisayarı 4,6 gösteriyor, ortalama hız 33 km

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Hocam rolantidemi gidiyorsun sen?

harikalar yaratıyorum harikalar... hükümet zam yaptıkça bende daha ustalaşıyorum sürücülük ve yakıt ekonomisi konusunda...yakında petrol firmaları ayağıma sıkcak :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

harikalar yaratıyorum harikalar... hükümet zam yaptıkça bende daha ustalaşıyorum sürücülük ve yakıt ekonomisi konusunda...yakında petrol firmaları ayağıma sıkcak :tongue:

Ruhan Hocam, Emmi boşuna demiyor "title uygulaması" devam etseydi sana ne yazacağımı biliyordum diye. :)

Şaka bir tarafa da Ruhan Hocam ben kendimi yakıt konusundan çok hesaplama yapıyor sanıyordum. Ama siz maşallah harika hesaplar yapıyorsunuz ve gerçekten harika tüketim değerleriniz var. Tebrik ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan Hocam, Emmi boşuna demiyor "title uygulaması" devam etseydi sana ne yazacağımı biliyordum diye. :)

Şaka bir tarafa da Ruhan Hocam ben kendimi yakıt konusundan çok hesaplama yapıyor sanıyordum. Ama siz maşallah harika hesaplar yapıyorsunuz ve gerçekten harika tüketim değerleriniz var. Tebrik ediyorum.

çok teşekkür ederim Ali hocam...yalnız yavaş sesle konuşalım emmi duymasın, harareti yüksek biraz...bu arada gerçekten merak ettim, acaba emmi' nin bana düşündüğü title neydi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

çok teşekkür ederim Ali hocam...yalnız yavaş sesle konuşalım emmi duymasın, harareti yüksek biraz...bu arada gerçekten merak ettim, acaba emmi' nin bana düşündüğü title neydi :rolleyes:

Ruhan hocam, yakıtla ilgilidir kuvvetle muhtemel ama tam kelimeyi ben de çok merak ediyorum. Emmi bulduysa kesin orjinal bir şeydir. :fisir:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

14 nisan da istanbuldan Ankara'ya giderken bir test yapacam bakalım. Eski rekorumu artık hem yeni yazılım ile hemde 17" lastikler ile tutturmam zor lakin hedefim 3.1lt/100km. Az sabır lazım 1 aydan az kaldı :D

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

14 nisan da istanbuldan Ankara'ya giderken bir test yapacam bakalım. Eski rekorumu artık hem yeni yazılım ile hemde 17" lastikler ile tutturmam zor lakin hedefim 3.1lt/100km. Az sabır lazım 1 aydan az kaldı :D

test sonuçlarını yazarken, yol bilgisayarı ortalama hızıda yazın. birde sürekli seyir hızı, vites değiştirme devirleri gibi bilgileri unutmayın, kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

test sonuçlarını yazarken, yol bilgisayarı ortalama hızıda yazın. birde sürekli seyir hızı, vites değiştirme devirleri gibi bilgileri unutmayın, kolay gelsin

Yakıtı doldurup 2500 devir gibi hızlanıp, 80-95km hızları arasında giderim kuvvetle muhtemel.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ali, lambanın 140 km kala yanması senin o anki sürüş ve ortalama yakıt değerinden kaynaklı. biraz daha seri ve hızlı kullanımda bu değer 140 tan çok aşağıda oluyor.

aynen öyle sadık bey...son kullanımda fazla yakıyorsanız, 140 dan fazla kala yanıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Arkadaslar 140 da lamba yakma sebebi İDS guncellemesi.

Servislerde hallediyorlar.bu arada EPA son donemde abartı yakmaya başladı hava filtresi değişti yakışı normale dondü.

Edit: bu telefonun kelime tamamlama özelliğinden nefret ediyorum.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Arkadaslar 140 da lamba yakma sebebi İDS guncellemesi.

Servislerde hallediyorlar.bu arada EPA son donemde abartı yakmaya başladı hava filtresi değişti yakışı normale dondü.

Edit: bu telefonun kelime tamamlama özelliğinden nefret ediyorum.

EPA?....İDS?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali, lambanın 140 km kala yanması senin o anki sürüş ve ortalama yakıt değerinden kaynaklı. biraz daha seri ve hızlı kullanımda bu değer 140 tan çok aşağıda oluyor.

aynen öyle sadık bey...son kullanımda fazla yakıyorsanız, 140 dan fazla kala yanıyor.

Peki 140 km sınır anladığım kadarıyla bu değer sürüş karakterine göre 160km-180km ya da 200 km diyorsunuz peki 120km ya da 100km'ye falan düşer mi bu değer.

Arkadaslar 140 da lamba yakma sebebi İDS guncellemesi.Servislerde hallediyorlar

Murat abi serviste hallediyorlar derken neyi kastediyorsun?

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

ben yeni focuscuyum...daha 4 depo full aldım. şöyle ki: ortalama 5 litre yakarken 127 km kala yandı, ortalama 5,5 yakarken 143 km kala yandı

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Yazık size yavv çok yakıyorsunuz arkadaşlar,

Adana-Urfa / Urfa-Adana git gel dip gaz mondeo ile 6,3 lt/100 km verisini yakaladım.

Tahminim dip gaz yapmasam 5,3 lt/100 km yapardım diye tahmin ediyorum. Ş.içi sakin kullanım 1 depo ortalamam 5,9 lt/100 km.

Satın bu focusları, gelin siz de doğru yolu bulun geçin Mondilere, 2,0 TDCI dadından yenmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Peki 140 km sınır anladığım kadarıyla bu değer sürüş karakterine göre 160km-180km ya da 200 km diyorsunuz peki 120km ya da 100km'ye falan düşer mi bu değer.

Murat abi serviste hallediyorlar derken neyi kastediyorsun?

Normalde benim araç ta da ablamin aracında da 80 km kala idik yanıyor.

140 km yeni tip yazılım nedeni ile oluyormuş.

Onu tekrar 80 km ye çekiyorlar.

Cuma gunü bakımdan sonra 140 km kala Işık yandı diye biri geldi servise orada öğrendim.

Duzeltin gönderdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

cumartesi günü gece 02:30 gibi sakin bir şekilde ataköyden fulya ya geldim yol bilgisayarı ortalama değeri 3.6lt idi gece park ettiğimde. Pazartesi sabahı işe gitmek için aracı çalıştırdığımda ortalama tüketim 4.4lt/100km ye yükselmişti kendi kendine :)

Süha, aynısı bende de oluyor. İlk sıfırlamadan sonra bir çok kontakta ortalama değişiyor. Muhtemelen kontak kapandığında da hesaba devam ediyor diye düşünüyorum :unsure::unknw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Yazık size yavv çok yakıyorsunuz arkadaşlar,

Adana-Urfa / Urfa-Adana git gel dip gaz mondeo ile 6,3 lt/100 km verisini yakaladım.

Tahminim dip gaz yapmasam 5,3 lt/100 km yapardım diye tahmin ediyorum. Ş.içi sakin kullanım 1 depo ortalamam 5,9 lt/100 km.

Satın bu focusları, gelin siz de doğru yolu bulun geçin Mondilere, 2,0 TDCI dadından yenmiyor.

2.0 tdci mondi ile şehir içi 5.9 litre mi yakıyorsunuz :dribble: sizden ders almam gerekecek

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

EPA?....İDS?

EPA = 34 EPA 99 yani benim focusum.

İDS = Ford araçları servis programi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...