İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Son 50-100 km'lik performansınıza bakıyor...

Son anlarda şehir içinde veya agresi kullanıp çok yaktırdıysanız, menziliniz düşük görünüyor...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
sizce benim arabanın değerleri nasıl? şehir içi 6.5 lt. bu arada araba bugün itibariyle 2065 kmde. kaçbinden sonra düşmeye başlar yakıt. ve ne kadar düşer?

Muş taki trafik durumunu bilmiyorum ama 1.6 tdci fiesta için şu an yakıt tüketimim istanbul şehir içi 5 lt civarı yeni aldığımda5.6*5.7 civarıydı aracı ekim ayıydı aldığımda 3000 km yi geçtiğimde 4000 li km lerde havalarda soğumasına karşın yakıt 5,2 5-3 lere düştü.Diğer arkadaşlarında yazdığı gibi korkunç bir yakıt farkı olmuyor artık ama belkide şoförün arabaya alışmasıyla 0.5 lt gibi pek de az olmayan bir tasarruf oluşuyor. tdci motorlar için benim anladığım en önemli etken sürüş karekteri, 2500 deviri geçmeden vites atarsanız ani durup kalkmassanız ani hızlanmaz ve özellikle dip gaz yapmassanız sağlıklı bir yakıt ölçümü yapabilirsiniz .Ben focus kullanmıyorum tabikide fakat motor ve aksamlarının;enjöktörler gibi focusla aynı olduğunu düşünürsek ;aradaki ağırlık farkını düşünerek tahmini 6 lt ye düşebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Eren
Muş taki trafik durumunu bilmiyorum ama 1.6 tdci fiesta için şu an yakıt tüketimim istanbul şehir içi 5 lt civarı yeni aldığımda5.6*5.7 civarıydı aracı ekim ayıydı aldığımda 3000 km yi geçtiğimde 4000 li km lerde havalarda soğumasına karşın yakıt 5,2 5-3 lere düştü.Diğer arkadaşlarında yazdığı gibi korkunç bir yakıt farkı olmuyor artık ama belkide şoförün arabaya alışmasıyla 0.5 lt gibi pek de az olmayan bir tasarruf oluşuyor. tdci motorlar için benim anladığım en önemli etken sürüş karekteri, 2500 deviri geçmeden vites atarsanız ani durup kalkmassanız ani hızlanmaz ve özellikle dip gaz yapmassanız sağlıklı bir yakıt ölçümü yapabilirsiniz .Ben focus kullanmıyorum tabikide fakat motor ve aksamlarının;enjöktörler gibi focusla aynı olduğunu düşünürsek ;aradaki ağırlık farkını düşünerek tahmini 6 lt ye düşebilir diye düşünüyorum.

teşekkür ederim ulaş bey. benim ikamet muş ama şu an tatil için ailemin yanında mersin ve k.maraştayım yazdığım yakıt değeri mersin ve maraş içindi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

4,9 mu ? Ben daha uzun yol harici görmedim o değeri. Şehir içinde 6.4 den aşağısını göremiyorum. Acaba benim araçta mı sorun var. daha önceki aracımı chip tuning ile 125 hp ye çıkarmıştım ve aynı koşullarda 5.8 den yukarıya çıkmıyordu ama şimdiki standart hali ile ve 6.4 ün altına inmiyor pek.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

aracının şehir içi ortalaması mükemmel denilebilecek seviyeler'de. fakat normal sürüş koşullarında bile hava filtresi 7000km.de değiştirilmesi gerekiyor. şantiye'de çok toza mahsur kalıyorsa bu rakam 5000km. olur.

Yorum bağlantısı
ibrahim Kuzucu

0-1500 km Ankara - Antalya gidiş dönüş 5.6 lt 4 kişi klima açık

1500-2200 km Ankara malatya 677 km 4.7 lt 2 kişi klima açık

Yol bilgisayarı ile depo verileri birbirini tutuyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek
sizce benim arabanın değerleri nasıl? şehir içi 6.5 lt. bu arada araba bugün itibariyle 2065 kmde. kaçbinden sonra düşmeye başlar yakıt. ve ne kadar düşer?

sehir içi bu tüketimi yakalıyorsanız ne mutlu size ve arabanıza fabrika verilerini bir kontrol edin bakalım.

benim aracım sehir içi 4.vites az görür 7.8 lt tüketimi var.

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek
Uzun yol için yüksek bir değer.

253X2:506 km uzun yol 100/4.5 lt : 22.77 lt tüketim

766-506:260 km sehir içi 100/6.8 lt : 17.68 lt tüketim

toplamda 40.45 lt tüketim

bence ideal bir yakıt tüketimi hatta sehir içi az bile yakmış

Yorum bağlantısı
Halil Demirdöğer

Arkadaşlar benim de yakıt konusunda yoruma ihtiyacım var.Buradaki tüketim değerlerine bakarak 20000 km de olan focusumun şehir içi tüketimin(100 km de 9,2 falan gösteriyor sıfırladığımda) çok fazla olduğuna kanaat getirdim ve servise gittim fakat bir proplem olmadığını söylediler.Çok tatmin olduğumu söyleyemem ama bu durum canımı sıkıyor.Sizler acaba ne dersiniz...saygılar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

şehiriçi tüketim,devamlı dur kalk v.b. durumlarla yakıtta artma ve azalma gösterir.Hava sıcaklığının ve sürüş karakterinin etkisi vardır.Uzun yola gidip y.b. sıfırladığınızda tüketimin düştüğünü göreceksiniz.Bu arada aldığınız yakıtın kaliteside önemli hocam.

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

arkadaşlar herkese tekrardan selamlar. askerlik sonrası aldığım 2005 model 1.6 focus II 109 HP aracımla bir depo ile 700 en fazla 800 km yol yapabiliyorum klima %90 açık ve bu yolun %70i şehir dışı. sizce bu değerler normalmi yoksa çokmu yakıyor...

Yorum bağlantısı
Burak Karahan

bence standart . klima cok aşırı yemez ama yinede etkiliyor . full depoyla 720 gidiyorum ben . klimasız . %60 şehir içi

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Daha çok km yapmanız gerekirdi. Kullanım tarzınız çok öenmli bu hususta. Aracın bakımları da öyle.

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

gayet sakın kullanırım en fazla hızım 110 ile 120 arası genellikle 90 km 100km gidiyorum bakımları yeni yaptırdım bor power filanda ilave ettim hatta ama bilemiyorum artık ışık yanıyor alıyorum hep 160 tl ye fullenıyor.

Yorum bağlantısı

Dün istanbul ankara ve ankara istanbul yaptım,hız hep sabitte 110 km de durdu,depo 185 e doldu gidiş dönüş 945 km yol yaptım,yol bilgisayarında kalan mesafe 60 km yazıyordu.90 km hızda 1100 km yi geçiyorum hatta ama son zamanlarda 90 km sabit hızda yolculuk çekilmiyor malum sıcaklar vs.ama sizin değerleriniz bana fazla geldi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

160 tl 800 km demek km 100 km de 20 lira. litresi 3.77 den 5.3 litre. çok değil. az da değil :) full depo denilince ben 50 küsür litre felan anlıyorum en az. mondeo yazmış bir depoyla 1000 bilmem kaç km yapıyor 1300 mü 1400 mü ne :D admada 70 litre tank var nerdeyse :unknw:

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

bugun fulleyip tekrar bi deneme yapıcam, 100km gidip tekrar fullicem bakalım ne olacak :)

Yorum bağlantısı
Ömer Meral

full depo 500-550 gidiyorum, focus 2011 1.6 100hp benzinli, klima açık %70 şehir içi...4000 km de araç... normal mi sizce?

Yorum bağlantısı
Ali Türk

Kayseri - İzmir (seferihisar) - 900 km - 2 yetişkin bir çocuk, eşya - yarısında klima açık ortalama 4,3

Seferihisar - Kayseri - 930 km - 2 yetişkin bir çocuk, eşya - %75 klima açık ortalama 4,5

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ali hocam süper bende bayramdan sonra uzun yol yapmayı planlıyorum 4,5 den hesaplarsam epeybi kara geçecem gibi görünüyor hedef 2100 şd 1000 şi mesafe

Yorum bağlantısı
Ali Türk
Ali hocam süper bende bayramdan sonra uzun yol yapmayı planlıyorum 4,5 den hesaplarsam epeybi kara geçecem gibi görünüyor hedef 2100 şd 1000 şi mesafe

Serdal Bey bu değerleri yakalamak için kendimi biraz kastım aslında.Hızım 90-110 arasıydı. Sabit hızda devri 2000 den yukarı çıkartmadım.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Muhtemelen bende öğle gideceğim bakalım 600TL yakıt bütcesi yetecekmi? cevap 12 EYLÜL de

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...