İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Süha Demirtaş
O hıza göre çok normal.

+1

7,8 mi normal olan çağlar abi ? ben bu şekilde daha öncede kullandım fakat 6.9 u geçtiğini görmedim...

Araba nerede ise %80 performans ile gitmiş. Rakam normal ama eskisinden fazla yakıyor ise ve şartlar aynı ise hava filtresinin durumu bir incelenmeli, iyicene kirlenmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
+1

Araba nerede ise %80 performans ile gitmiş. Rakam normal ama eskisinden fazla yakıyor ise ve şartlar aynı ise hava filtresinin durumu bir incelenmeli, iyicene kirlenmiş olabilir.

benimde ilk aklıma gelen o oldu 30 bin bakımı yaklaştı çünkü aracın yakında giderim servise sonra değişir diye umud ediyorum... mesela aynı güzargahta dönerken 90-100 gittim işim bitince acelem kalmadı ortalama 74 km sürat 4,9 ortalama yakıt tüketimi mesafe gene 168 km...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yavuz Doğan

arkadaşlar araç sıfır opet yakıt güvencesi var.ama bulundugum yere en yakın opet 10 km uzaklıkta.petrol ofisi var burada benzini p.o alsam n e olur

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Aracın yakıtı ilk aldığımızda 5.9lt/100 km gösteriyordu,ama şimdi hep 6.4 yada 6.3 gösteriyor dün Akhisar'dan Denizli'ye gittim yolu bilen bilir fazla hızlı gitmeden genellikle 90-110 arası en fazla kullandım ama yakıt hala aynı çok mu bu değer sizce?

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet ?im?ek

Hocam bende tdci var 2006 normalde 6.5 değeri turbo arızası olunca 8-9 a kadar çıktı turbo değiştğ artık eskisi gibi normal bir değer bence

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Abi bazı yerlerde duydum 5-5.5 gibi o yüzden telaş yaptım.Allah kimseye turbo arızası vermesin

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet ?im?ek

Bazı kimseler öyle diyor da ne yaptıysam 6.2 den aşağı düşüremedim dediğin gibi Allah kimseye turbo arızası vermesin neyse ki ucuz yollu bir şekilde hallettim biraz şansa 850 tl ye garret aldım artık 6.5 feda olsun yaksın yeter ki :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Evet abi yaksın önemli değil yeterki arıza olmasın Allah korusun :)

Yorum bağlantısı
Sedat Şeker
(düzenlendi)

ilerde böyle birşeyle karşılaşırsak. Bu turbo arızası garanti kapsamına giriyor mu? Benim arabanın 36 ay garantisi kaldı.

tarihinde Sedat ?eker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

ben giriyor diye biliyorum abi ama daha iyi bilen abilerimiz daha iyi bilgi verirler

Yorum bağlantısı
Serkan Armahan

yakıt konusu kullanıma ve kullanıcıya baglı olarak degişkenlik gösteriyor. o nedenle 1-2 lt fazla yakması araçta kesin sorun oldugu anlamına gelmemeli

ben aracı aldıgım gün uzun yolda 5.6lt tükettim(800km ortalaması). şuan motor açıldı ama ona ragmen istanbulda 6.5-7nin altına zor düşüyor

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

2009 model 60.000 Km.Dizel aracımın ben daha 7.2'den aşağıya düştüğünü görmedim.Günde 35+35=70 km yol yapıyorum.sizce normalmi 45.000 Km bakımından sonra cc yapıldı daha çok yakmaya başladı sanki gerçi şimdi gene bakıma girecek ama hiç ümidim yok.ben alıştım artık.

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet ?im?ek
ilerde böyle birşeyle karşılaşırsak. Bu turbo arızası garanti kapsamına giriyor mu? Benim arabanın 36 ay garantisi kaldı.

hocam benım bıldıgım garantı dahılınde ama kullanılan yakıt madenı yag veya aracta herhangı bır bakım/ eksıklıgı gecıktırme gıbı bı durumdan kaynaklanıyorsa garantı karsılamıyor oda can yakıyor tabı :)

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet ?im?ek
(düzenlendi)
2009 model 60.000 Km.Dizel aracımın ben daha 7.2'den aşağıya düştüğünü görmedim.Günde 35+35=70 km yol yapıyorum.sizce normalmi 45.000 Km bakımından sonra cc yapıldı daha çok yakmaya başladı sanki gerçi şimdi gene bakıma girecek ama hiç ümidim yok.ben alıştım artık.

bence fazla bı deger hocam bende 6.2lt 2006 tdci 160.000de bence bir litre ıleriye donuk dusunulurse baya bı fark eder benım arac turbo ve egr arızası cıkardıgı zaman 7.5 e cıkmıstı degerler bence kurcalamak gerek

tarihinde Ahmet ?im?ek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Soner Varol

arkadaşlar 1 ay önce depoyu fulledım şehir içi 650 km gıttı cok yogun trafiyede girmedim sakin kullandım focus tdci 2008 model araçım bu km şehir içine göre normalmi bana cok az geldi 1.5dci megane nerdeyse yarım depoyla 500 km yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Meganın daha az yaktığı söyleniyor.Ama tecrübelerim alınan mazotun kalitesininde km yapma olayında önemli olduğunu gösterdi.

Yorum bağlantısı
Sait Muti

Aracı devirli kullanıyorum, her depo fullettiğimde ortalamayı ve km yi sıfırlayıp hesaplıyorum.işe giderken ve dönerken 110 un altına düşmem, gün içinde de şehiriçi trafiğinde kullanıyorum.ortalamam 4.9 un üzerine çıkmıyor.şu an depoyu fullettiğimden beri 425 km yaptım ortalamam 4.7.Maşallah...(araç 103.000 de)

Yorum bağlantısı
Merthan Çelik
(düzenlendi)

yakıt konusunda benimde kafama takılan birkaç soru var

arabamı sürekli olarak aldıgımdan beri 12 ocak 11 de aldım ortalama 2,5 ay oldu aldıgımda ortalama tüketim 7.4 lt idi

şu anda bende 7.2 lt.

arabayı doğru düzgün 5. viteste kullanamadım. çünkü sürekli şehir içi günlük 30-40 km yol yapıyorum.

araba sürekli 1-2-3 viteste 4 bazen 5 ise çok nadiren görüyorum.

fakat yakıt almaya gittiğimde full yapmak istedim bilg ort değerden daha az yakıyor gibi geldi bana 80 km olur olmaz yanan ışığa göre benzinliğe girdiğimde shell fule save dizel alıyorum.( o zamanki lt fiyatı 3.50 tl idi şimdi 3.66)

55 lt 200 tl dolması lazım boş hali 145 tl alabildi araba.

oysa geriye kalan 80 km benzin 45-50 tl etmezki çok az bi fiyat olması lazım.

ort yakıt tüketiminde mi bi sorun var acaba ? çünkü ben 6 lt civarında yaktığımı düşünüyorum

aydınlatırsanız sevinirim

şehir malatya

kış şartları sıcaklık -1*+5

arabam 08 coll tdci sedan

km 81.000

yağ değişimi 76 da yapılmış

bende gecen hafta hava filtresini değiştirdim.

tarihinde Merthan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortalama yakıt tüketimi versini depo doldurunca sıfırlıyormusunuz.. ?

Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

ilk başlarda 3-4 kez yakıt aldığımda yapmadım ama son 2 seferdir yapıyorum 7.1 i gösterdi en düşük olarak ort 7.2 gösteriyor hava cok soğuk olunca 7.3

mehmet bey sizce ort tüketim verisi mi yanlış yoksa normal değerler mi?

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Ta?k?n

focus benzinli 1.6 motor yakıt ölçümü yapan arkadaşlar var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ilk başlarda 3-4 kez yakıt aldığımda yapmadım ama son 2 seferdir yapıyorum 7.1 i gösterdi en düşük olarak ort 7.2 gösteriyor hava cok soğuk olunca 7.3

mehmet bey sizce ort tüketim verisi mi yanlış yoksa normal değerler mi?

Bence bilgisayar doğru söylüyordur...

Yakıt tüketimi ölçümünü yanlış yapıyorsunuzdur...

Araç en son ne zaman bakıma girdi.. ?

Eğer yakıttna şikayetçiyseniz hava filtresini değiştirin.. Hatta her 5000 km'de değiştirin..

Yorum bağlantısı
Hakan Salman
(düzenlendi)

Ben iş yerime gidip gelirken sürekli konya yolunu kullanıyorum; trafik Sabah sakin oluyor , akşam 20-25 dakika dur kalk yaptığım halde sonuç 6/100 çıkıyor. ortalaması 7'nin üzerinde çıkan arkadaşlar araçlarını bir kontrol ettirsinler derim.

tarihinde Hakan Salman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Soner Varol

arkadaşlar en uzun süre giden mazotu hangi firma satıyor petrol ofisinin bi reklamı var her depoda +100 km ekstra yol deniyor. ne kadar dogrudur? deneyen varmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+100 km demek çok iddialı. ben duymadım şahsen. duysam da inanmam..

En iyi şartlarda bir depoda 1 litreye kadar tasarruf diyorlar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...