İçeriğe Yönlendir

Fiesta 5 185 60 14 Lastiğin Faydası Veya Zararı

Ömer Efet

Recommended Posts

Gökhan Tongay

bir şey olmaz  sanırım sürtünmeden dolayı biraz yakıtın artar. Onun haricinde yol tutuşun ve durma mesafesinde iyileşme olur. Benim arabanında orijinalinde 165/70/13 vardı şu anda 175/70/13 var bir sıkıntısı yok

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Bizim kullandığımız standart araçlarda tekerlek çap farkının %3 ü geçmemesi tavsiye edilir. Aracın performansı ve uzun vadede sıkıntı yaşamamak adına.

Sizin onerdiğiniz oranda -%0,86 oluyor ki buda sorun yaşamayacağınız bir durum.

Bende bir soru sorayım fiesta üzerindeki 175 tabanla kullanılan lastiklere 195 lastik takabilir miyiz??

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol
(düzenlendi)

amaç nedir

Rüzgardan biraz daha az etkilenmek birde 175/65 14 lükler arasında bulunan lastikler genelde performans anlamında çok kötüler. Genel olarakta biraz daha büyük boyutlara çıkıldığında bulunabiliniyor daha nitelikli lastik.

Birde uzun yolda biraz daha yüksek hızlardaki stabilite için performans gayesinden çok biraz daha konfor odaklı bir düşünce idi benim ki

Ancak bu dediklerimde hata var ise veya 195 likle kazanılacak özellik değil bunlar ders isen üstad önerilere açığım :) süspansiyon yay upgrade'i gibi şeyler haricinde :)

tarihinde Güvenç Terzierol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oguzhan Atam

bizim fiestalarda 195 50 15 var. bu ebatlar fiesta için fazla değil mi? benim de aklımdan bazen acaba 14 inç yapsak faydası olur mu diye geçiyor

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

aynı jant a takabilir misin bilemiyorum 175 den 195 biraz fazla gibi geldi kağıt üzerinde lastikçiye sormak daha iyi bir seçenek bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Efet

peki 185 55 14 ler var petlas velox modellernin tavsiye eder misiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...