İçeriğe Yönlendir

Citroen Ds4 Tanıtım-Arka Cam?

Tamer Geveci

Recommended Posts

Tamer Geveci

Her ne kadar DS4 Türkiye piyasasına yeni girmiş olmasa da aşşağıdaki test vidyosu yeterince bilgi veriyor.

Ancak asıl ilginç olan test falan değil Citroen mühendislerinin yaptığı absürtlük.

Evet ilginçtir ki bu aracın arka camları açılamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bP3COUN1x4A

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Zaten arka camın açılmasından nefret ediyorum. Skoda Citigo 'da buna benzer ama kelebek camı gibi açılıyor arka camları.

Tam bana göre :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Fuar da içine oturup bi süre cam düğmelerini aramıştım.

Bulamayınca mankene sordum.

Yok cevabını alınca kızıp bişey den de anlayın deyip teknisyenin yanına gitmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

donanımhaber.com'u yıkmışlardı zamanında bu yüzden. buradaki sakin tepkilere hala alışamadım.  :D

bu açılmama mevzusunda -bir dergide- şöyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum: coupe hissi vermek amaçlı bir uygulamaymış bu. hani 3 camı açılıyor ya sadece, oradan bağlantı kurmuşlar(mış).  :bravo:

Yorum bağlantısı
Misafir

Diğer DS'lerde açılıp, bunda açılmıyorsa bir bildikleri vardır elbet. Citroen günümüzde her ne kadar piyasa aracı yapsa da, geçmişinden gelen, güvenlik ve teknolojik birikimi dalga geçilecek türden değil. Biz yol tutuşun sınırlarını konuşurken seneler önce devrilmeyecek sistemi keşfetmiş bir markanın cam gibi bir konuda mantık hatası olmamalı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka kapı kıvırımıa bakınca zaten açılsa 10 cm anca açılabilir

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Camın açılmasından vazgeçtim, Arka kapıdan çocuk binerken kafası delinir diye korkar insan bu nedir?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

bir sitroenim olsun varsın arka camlar açılmasın.. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Alper Demir

Hadi bu dizayn olsun. Geçen benim başıma gelen olay tam bir mühendislik hatası. Araç normal çalışırken ve hiç bir belirti vermeden ve hissettirmeden aküsü bitti. Markete gittim geldim, araca girdim, anahtarı çevirdim ve tık yok. Tüm konsol pır pır diye yanıp sönüyor. Akü bittiğini bile anlamadım. Bilgisayar sistemi bozuldu sandım. Kapatıp gideyim, yarın bakarım dedim. Kumandaya bastım araç kilitlenmiyor. Üstelik kontak, lambalar, vs .. herşey kapalı. İçeride disko görüntüsü devam ediyor. Tüm konsol ışıkları pır pır... Kapıyı anahtarla direk kapatayım dedim. Kapıya soktum anahtarı, çevirdim ve sadece ön sol kapı kapandı. Merkezi de çalışmıyor. Tamam dedim hepsini tek tek kapatayım. Ön kapılar da sorun yok. Arkalar nasıl kapanacak?? İçeride kilit mekanizması yok?(Ben bulamadıysam an itibari ile rezil olcaz ama olsun). Kitapçık bagajda duruyordu. Ona bakayım belki yazıyordur dedim, bagaj da inadına kilitli. Gecenin köründe sokakta 1 km koştum ve bir ustanın dükkanını buldum. Cepten çağırdım ve tekrar koştum(araçta eşyalar vardı). Aracının aküsünü benimkine bağladı ve sanki bir şey olmamış gibi araç çalıştı. Gittik, aküyü değiştirdik ve herşey düzeldi. Tabi bende de suç var. Aracın akü dışındaki tüm bakımlarını yaptırmıştım. Aküyü unuttum. Yine de hatalı bir durum. Akü ışığını ne diye koyarsınız :unsure2:

Bulamasaydım araç saçma sapan bir yerde sabaha kadar açık kalacaktı. Üstelik içerideki konsol ışıkları da pır pır ederken. :nea: 
Şahsım adına konuşacak olursam, arka camın tek açılma sebebi, uzun yolda bizim ufaklığa güneş gelmesin diye t-shirt sıkıştırmak. :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

İlk duyduğumda bana da garip gelmişti fakat genelde şoför olduğum araçta arkadakilerin cam açmasına uyuz olurum :D Giren havanın içeride basınç yapması ve kulak zonklatması da cabası.. Hele birde sigara içmeye çalışan yakın dostlarınız varsa eyvah eyvah. 
Mis gibi arka camlar açılmıyor ohh bize ne biz önde değil miyiz :p

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

İlk duyduğumda bana da garip gelmişti fakat genelde şoför olduğum araçta arkadakilerin cam açmasına uyuz olurum :D Giren havanın içeride basınç yapması ve kulak zonklatması da cabası.. Hele birde sigara içmeye çalışan yakın dostlarınız varsa eyvah eyvah.

Mis gibi arka camlar açılmıyor ohh bize ne biz önde değil miyiz :p

Bunun için arka cam kilidi olmayan araç yok denecek kadar azdir sanırım. Coupe olmadıktan sonra açılmayan arka cam, itici bir marjinallik taşıyor bana göre. Bu araca özgü çok istisnai bir durum yoksa bunun güvenlik kaygısıyla yapılmış olması ihtimali de pire için yorgan yakma sözünü hatırlatıyor...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Siz yeni çıkan c4 picassoyu incelediniz mi ? Bu fransızların estetik tasarımı italyanları çoktan devirdi. Ds4 e hastayım buna iyice tav oldum. C4 picassoyu görünce 3 çocuk yapasım geldi :)

avery3a6.jpg

Ön tarafı harbiden marjinal olmuş çok hoş :)

Bunun için arka cam kilidi olmayan araç yok denecek kadar azdir sanırım. Coupe olmadıktan sonra açılmayan arka cam, itici bir marjinallik taşıyor bana göre. Bu araca özgü çok istisnai bir durum yoksa bunun güvenlik kaygısıyla yapılmış olması ihtimali de pire için yorgan yakma sözünü hatırlatıyor...

Kilit olması engel teşkil etmiyor. Sizin arka koltuğa binenler kilit olduğundan habersiz mi bilmiyorum ama benim arkadaşlarım kilitlediğimi biliyor zira ısrar ediyorlar, rahatsız olduğumu söyleyip açtırmasam bile tatsızlık oluyor.

Bir de şunu sorgulamak lazım, arka cam açılması ne kadar gerekli ?

Şahsen açılsa da açılmasa da pek bir önemi yok bence. Kim ne kadar kullanıyor ki ? 

Eski kasa fiestamın arka camı yarıya kadar açılıyordu belki yarı bile değil. O kadar açılması ile hiç açılmaması arasında benim için hiç bir fark yok.

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

yeni toledonun arka camları önden kontrol edememek nasıl peki ?? şoför sadece ön 2 camı açıp kapatabiliyor.arka camlar sadece kendi kapısından açılıp kapanabiliyor 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

yeni toledonun arka camları önden kontrol edememek nasıl peki ?? şoför sadece ön 2 camı açıp kapatabiliyor.arka camlar sadece kendi kapısından açılıp kapanabiliyor 

O na bende dikkat ettim çok saçma en azından megan 1 gibi yapsalardı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sırf bu yüzden arkaya binip yolda inerken 2 arka camı da açarak kaçmayı planlıyorum :seytan: ne garipliktir

Yorum bağlantısı
Koray Ceylan

sırf bu yüzden arkaya binip yolda inerken 2 arka camı da açarak kaçmayı planlıyorum :seytan: ne garipliktir

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
Alper Demir

Demokrasi. Herkes kendi kararını kendi versin :) . Ön sağdaki ise bir nevi co-pilot olduğu için şöför ona müdahale edebiliyor :D

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Firmalar yapsın da ben şikayetçi olursam iptal ederim arka cam açmayı .

Sırf bu sebepten bu arabadan soğurum .

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Ön tarafı harbiden marjinal olmuş çok hoş :)

Kilit olması engel teşkil etmiyor. Sizin arka koltuğa binenler kilit olduğundan habersiz mi bilmiyorum ama benim arkadaşlarım kilitlediğimi biliyor zira ısrar ediyorlar, rahatsız olduğumu söyleyip açtırmasam bile tatsızlık oluyor.

Bir de şunu sorgulamak lazım, arka cam açılması ne kadar gerekli ?

Şahsen açılsa da açılmasa da pek bir önemi yok bence. Kim ne kadar kullanıyor ki ?

Eski kasa fiestamın arka camı yarıya kadar açılıyordu belki yarı bile değil. O kadar açılması ile hiç açılmaması arasında benim için hiç bir fark yok.

Benim arka koltuğa oturanlar cam kilidi olduğundan haberdar ama açılmasını istemediğimde bunu anlayabilecek kadar anlayışlılar diyelim; ki açılması gerekiyorsa, örneğin klostrofobi sahibi yeğenlerim arkaya oturuyorsa bu sefer anlayış gösterme sırası bana geliyor. Bu aslında kim ne kadar kullanıyor ki sorusunun da cevabı. Arka camın açılmaması klostrofobik bir atmosfer oluşturabiliyor.

Kaldı ki Citroen bu modelinde arka camları tasarım ugruna feda etmiş durumda, arka cam açmanın unutulduğu araç seri üretime geçtiğinde farkedilmiş şeklinde hicivli bir söylenti mevcut.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...