İçeriğe Yönlendir

Emniyet Kemerleri Neden Çoğunlukla Siyah Renk Oluyor?

Ayhan Onaran

Recommended Posts

Misafir

Benim araçta açık renk. Dikkat kaybı yaşamadım hiç. Hatta burada okuyana kadar böyle bir kaygım bile oluşmadı. Ancak açık tengi temiz tutmak çok zor. Sadece normal değil, zor şartları d düşünmek lazım. Motoru kurcalayıp, koltuğa oturup emniyet kemerine eldeki bütün yağı geçirmek de mümkün. Estetik olarak açık renk iyi ama kullanışlılık olarak siyah. Tabi üzerine, yoğurt, çocuk maması gibi katılaşacak maddeler dökülüp kurumazsa:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alper Demir
(düzenlendi)

Dünyadaki insanların bir şekilde töleransının olduğu rengin de siyah olduğunu unutmamak gerek sanırım. Fıstık yeşili emniyet kemeri olan bir aracı alırken "bu değişiyor mu?" diye kesinlikle sorarım. Bir fenerbahçe fanatiğine sarı t-shirt ile kırmızı emniyet kemeri hoş olmayabilir. Bayanlar için ise daha kritik. Olay genel kabuller de diye düşünüyorum. Soruyu değiştirelim mesela.

Bilgisayar kasalarında ve televizyonlarda da aynı durum geçerli siyah her odaya girer ve satar. Diğer renkler her odaya uymaz. Odayı ona göre dizayn etmek lazım diye düşünüyorum.

Neden araç lastikleri siyah? isteseler boyar madde ile istediklerini yaparlar. Siyah hem yapılması ucuzdur hemde her renkle uyuma girer.

Araç satılırken, emniyet kemerleri opsiyonel olabilir, hoş da olabilir.

tarihinde Alper Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

2  yada 4 noktadan baglamali emliyet kemerlerinin kirmizi sari yada mavi renkili olanlari var isterseniz degistirebilirsiniz ama fiyati biraz tuzlu

Yorum bağlantısı
Can Ergül

babamın dışı siyah içi bej grand cherokee'si var. İçindeki herşey bej ama kemer siyah renkte.

Şimdiki arabasını almadan önce aynı şekilde dışı siyah içi bej fakat avrupa versiyonlu modelinin kemerleri bej renkte idi. 

Şimdiki araba bej renk emniyet kemerli olandan daha yorgun ve yıpratılmış olduğu halde ( 185 bin km ) siyah kemerleri gıcır gıcır görünüyo, ama bundan önceki bej renk kemerli olan araba 85 binde idi ama kemerler çok çok kirli..

Arabanın içine ne kadar istemesek de toz giriyor, kemer de bol bol üstümüze, mekanizmaya temas ettiği için çok kir topluyor. Bence bunu da göz önüne almış olabilirler :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Güzel kemer yaparlarsa takma oranını etkiler bence :D

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Güzel kemer yaparlarsa takma oranını etkiler bence :D

Güzel derken :crazy:  mesela mikili,twityli,casper,sünger bob,redkit gibi mi?  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eski tofAşk ımdaki kemere donald duck takmıştım nefisti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Güzel derken :crazy:  mesela mikili,twityli,casper,sünger bob,redkit gibi mi?  :D

Öyle yaparlarsa takanlar da takmaz :D Önce ben takmam mesela :p Renkleri güzel olursa bizim türk insanı biraz gösterişe meraklıdır, özel tasarım kemer dersen takıp millete göstermeye çalışır :D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Turuncu dışarıdan da çok net gözüküyor.. tabii bu renk her araca olmaz o ayrı ama siyah yerine daha genel bir renk bulunabilirdi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...