İçeriğe Yönlendir

Plaka Değişimi İçin Bilgi

Bilal Düzenli

Recommended Posts

Burak Kuşçu

başka plaka polislerin çok dikkatini çekmekte hele araçta sıkıntılı durumlar varsa başa bela olacaktır yinede siz bilirsiniz

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Plaka değiştirmeye gerek yok bence.Bende aldığım aracın plakasını kasko ve sigorta korkusundan değiştiremedim.

Yorum bağlantısı
Bülent Yılmaz

hiç gerek yok plaka değiştirmeye

boşuna okadar para en az 150 tl oynar ne gerek var  değiştirmemekle en doğru kararı yaparsın...

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence de degistirmeyin. Hem degistirmek icin para hem sigorta ve kasko farki var.

Yorum bağlantısı
ömür ölmez

başka plaka polislerin çok dikkatini çekmekte hele araçta sıkıntılı durumlar varsa başa bela olacaktır yinede siz bilirsiniz

Araçta bir sıkıntı yok ondan problem olacağını sanmıyorum.Yorumunuz için teşekkürler.

Plaka değiştirmeye gerek yok bence.Bende aldığım aracın plakasını kasko ve sigorta korkusundan değiştiremedim.

Aynen..Kasko ve Sigortada en az 300-400 fark çıkar totalde..

hiç gerek yok plaka değiştirmeye

boşuna okadar para en az 150 tl oynar ne gerek var  değiştirmemekle en doğru kararı yaparsın...

Yorumunuz için teşekkürler.Plaka değiştirmemeye kesinlikle karar verdim.

Bence de degistirmeyin. Hem degistirmek icin para hem sigorta ve kasko farki var.

Yorumunuz için teşekkürler.Plaka değiştirmemeye kesinlikle karar verdim.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

Ben plakayı merak ettim:) sakıncası yoksa öğrenebilir miyiz :)

bunu yazacaktım ben de. 

ayrıca, daha bu hafta içi aynı dertleri yaşadım ben de. yavaştan vazgeçin bence bu sevdadan. adam arabasını başka birine satana kadar bekleyin, o arada emniyette araya girip plakayı ayırtın bence.  :yes: bir dahaki sefere dedik, böyle yaptık. 07 UT 700 yerine, 07 UT 969 aldık bu seferlik.  

edit: hayırlı olsun bu arada.  :nazar:

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bildiğim kadarı ile artık plaka ile değil, ruhsat sahibinin ikametgahı ile sigortaların rakamları belirleniyor.

Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

plaka boşa cıkması için satış verilecek 190 tl + cemiyet 30 tl araca yeni bir plaka çıkacak. ayrıca yeniden sigorta yapılacak. ve tekrar iptal edilecek poliçe.

sonra eski sahibi değişen plakasıyla geri satın alıcak arabasını 90 tl .. + yeni bir sigorta poliçesi alacak. zaten halihazırda bir sigortası vardır. aradaki fark ödenecek :)

sonra siz o plakayı alabilirsiniz 30 tl civarı cemiyete vereceksiniz.

(en az 50 tl  ila 2000 tl arası trafik derneğine bağış yapacaksınız)

bu özel plakayı seçebilmek içindir. her şube farklı fiyat sistemi uygular. bunu ödemezseniz sırada hangi plaka varsa onu alırsınız. tabi takipçi araya koyarsanız daha hızlı ama 50/100 tl arası kopartılmanız gerekli :(

Allah herkezin kalbine göre plaka versin. ki benim için 16 ile başlayan bütün plakalar pahabiçilemez :D

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

bende plaka düşkünüyüm memleketimde yaşamadığım için sonunu tutturmaya çalışırım hep.2 seferdir tutuyor şansıma :) 

JCD2Eu4.jpg?1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir çok şirket kaskoyu ikamete göre hesaplar. Plaka fark etmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Doğru biliyormuşum demek ki :)

Yorum bağlantısı
ömür ölmez

Mehmet Bey;

Meslek sigorta acentesi yazıyor sizden iyi kimse bilemez sanırım bu konuyu..Eğer gerçekten böyle bir şey var ise plakayı değiştirelim o zaman..Ama bu konuda kesin bir metin var mı bakabileceğimiz ? 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

sigortacı abiler gereken cevabı verecektir bu işin birazda hastalık durumu var ben aldığım bütün araçların plakasını değiştirir sonunu 28 yaparım aga :)))))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düzce de çok ucuz değildir. Ben olsam ankarada yabancı muamelesi görmekte 06 plaka takardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

plakasına göre değişir ikinci yorumdaki arkadaş gerekeni anlatmış ama bu işlemlerde yetmeyebilir yani plaka arviş bölümündeki polis arkadaşları tanımanız gerekiyor eğer alacağınız plaka naz can gs fb ts bigi plakalar ise polis arkadaşı tanımanızda yetmez emniyet sizden 250 - 5000 tl arası bağış ister bunuda bilin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ömür ölmez

Düzce de çok ucuz değildir. Ben olsam ankarada yabancı muamelesi görmekte 06 plaka takardım.

Tahmini olarak kasko hesaplama imkanımız var mı ? İnternette araştırdım biraz ama 2000-3000 liralar çıkıyor böyle bir kasko fiyatı varsa hiç araba almayalım biz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaç yaşındasın. araba ne. Meslek ne hangi ilçe.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Aynen abi yakın zamanda aracımın plakasını değiştirdim. Ankara plakaydı. Kasko da fark cıkmadı, trafik sigortasında ise 30 tl fark cıktı..

Yorum bağlantısı
ömür ölmez
(düzenlendi)

Kaç yaşındasın. araba ne. Meslek ne hangi ilçe.

Yaş 28 abi..Araba 2011 Focus H.B Comfort..Ankara/Etimesgut..Meslek Satınalma Müdürü..Teşekkürler

tarihinde ömür ölmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Etumesgutun tarifesini bilemedim ama ucuz olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
ömür ölmez

Etumesgutun tarifesini bilemedim ama ucuz olmayacaktır.

Sincan'ın tarifesini biliyorsanız sincan'la etimesgut aynı olur bence..Çok kararsız kaldım şimdi plaka konusunda..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

bende plaka düşkünüyüm memleketimde yaşamadığım için sonunu tutturmaya çalışırım hep.2 seferdir tutuyor şansıma :)

Gurbettekilerin derdi hep aynı :) Aynı takıntıdan bizde de vardı samsunlu olunca sonu 55 olsun diye 1.5 sene hem samsunsporun SS'si olsun hemde sonu 055 olsun diye bekledik ne telefonlaşmalar ne sözler aldık ve sonuçta taktik çok başka bir mutluluk bu ve arabayı gösteren şeylerden en önemlisi plakadır ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tc no yaz. Alacağın arabayı da yaz bana. Kesin cevap vereyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...